Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πράσινη κάρτα, δεύτερη προσπάθεια!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by thanasakisgsxr View Post
    Τωρα αντε να περιμενουμε μεχρι τον οκτωμβριο να ξανακανουμε την αιτηση μπας και ξανακοιμηθει ο θεος και επιλεχθω παλι για την βιζα..!!Ημουν και εγω ενας απο τους τυχερους για να αποκτησω την βιζα για το 2016..Μετα απο 6 μηνες τρεξιματος να μαζεψω χαρτια απο ολες τις μεριες για να τα εχω ολα ετοιμα για την συνεντευξη που με καλεσαν στην πρεσβεια της αθηνας και αφου εκαναν τα στραβα ματια που εχω τελειωσει τεχνικο επαγγελματικο λυκειο και το προσπερασαν ετσι εκρεμμουσε το χαρτι του ποινικου μητροου δικαστικης χρησης το οποιο σαν ελλαδισταν που ειμαστε καποιος απο το υπουργειο δικαιωσυνης εχασε την αιτηση και δεν ειχαν στα χερια τους το χαρτι και μου εδωσαν 30 μερες διωρια ωστε να τους το προσκομισει το υπουργειο και να ξαναπαω..και ετσι και πηγα βγαινει ο προξενος μιλαμε κανουμε αστεια και λεω απο μεσα μου εδω ειμαστε...!!!AMERICAN DREAM...!!!!βγαζει το χαρτακι και με ρωταει,,,,τι δικαστηριο ειχες το 2010????και εκει ειναι που μου κοπηκαν τα φτερα..!!και ετσι με εκοψαν απο 1 δικαστηριο που ενα τσογλανι εκλεψε 1 κρουασαν και 1 red bull απο ενα περιπτερο και επιασν εμενα και τον ξαδερφο που καθομασταν πιο διπλα στο παγκακι..
    Και ειναι η στιγμη που καθεσαι και αναλογιζεσαι,ΠΟΣΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ ΕΙΣΑΙ...!!!!
    Πω πω ρε φιλε μου ΕΛΕΟΣ βραδιατικα.Αν ημουν στην θεση σου μπορει να αυτοκτονουσα.Φιλε μου gixxeraκια λυπουμαι που θα σου το πω αλλα οι πιθανοτητες να κερδισεις ειναι πολλη μικρες,μολις 0,38%.

    Comment


      #32
      Αυτήν την διαδικασία την ξέρω χρονια.!εχουν φύγει πολλοί δικοι μου με την κλήρωση.!!φαντασου μονο μια χρονια χρειάστηκε να κάνω την αίτηση και αυτήν απο πλάκα οπως χάζευα ενα βράδυ στο Ίντερνετ.!ειχα έναν θείο μου που έριξε 2 χρονιές και του ανακοινώθηκε το όνομα και τις 2 φορές..απλώς think positive, αλλιώς το μυαλό θα στρίψει.!!

      Comment


        #33
        Αν αθωώθηκε κανεις, τοτε δεν υφίσταται παράβαση. Οι Αμερικανοι κοιτάζουν για καταδίκες. Επισης εχουν τελευταια γινει πολυ καλοί στο να βουτάνε πλαστα χαρτια και εικονικούς γάμους, δεν θα ημουν τοσο σιγουρη για τους Αλβανούς που αναφέρετε. Επιπλεον η πρασινη καρτα βγαινει σε δυο φάσεις. Η δευτερη ειναι εκεινη που πιανουνε διοτι προκειται για το λεγόμενο adjustment of status, οπου ανακατεύεται και το FBI.

        Γενικα δεν ειναι καλη ιδεα να προσπαθήσει κανεις να τουμπαρει τους Αμερικανους.

        Comment


          #34
          Αμάν βρε παιδιά! Το ΤΕΙ ή μάλλον ΑΤΕΙ (ΑΝΩΤΑΤΟ) είναι τριτοβάθμια εκπαίδευση!!! Άρα επιλέγεις University Degree.

          Comment


            #35
            πως κανετε την εγραφη σας ? ε εταιρια η μονοι σας? η φωτογραφια πως ξερετε οτι ειναι ενταξει ? το απαντανε η μπορει απλα να μην κληρωνεσε και να φταιει η φωτο?

            Comment

            Working...
            X