Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αρχή στο Εδιμβούργο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Απο την κοπέλα που έρχεται και καθαρίζει στο σπίτι που μένω.. Είναι κι αυτή σε ένα τέτοιο γραφείo... Επίσης και μια άλλη φίλη μου στο Εδιμβούργο ξεκίνησε σε ένα παρόμοιο γραφείο και εκεί μου είπε πως παίρνουν άτομα. Εσύ τι έρευνα έκανες;

    Comment


      #32
      Τα τελευταια δύο χρόνια έχω την αδελφή μου στην αρχή Bristol και τώρα Οξφόρδη και επειδή η δουλειά της έχει σχέση με το χώρο της υγείας μου είχε επισημάνει και εκείνη την ζήτηση που υπάρχει κυριως για care at home. Αν και δεν είχα σκοπο να φύγω απο Ελλαδα είπα να φτιάξω ένα plan B και έτσι ψάχνωντας μέσω internet αλλά και ρωτώντας φίλους της αδερφής μου διαπίστωσα ότι μαζί με το χώρο της εστίασης και της οδήγησης οχημάτων, οι δουλειές αυτές που έχουν σχέση με τη φροντίδα ΑΜΕΑ η ατόμων στην τρίτη ηλικία είναι απο τις ευκολότερες να βρείς άμεσα σχεδόν δουλειά. Είχα διαβάσει αν θυμάμαι καλά στην ιστοσελίδα του National Careers Service ότι η ζήτηση για τον συγκεκριμένο κλάδο μέχρι το 2024 είναι πολύ μεγάλη. Τώρα ψάχνω μήπως βρώ κανένα πρόγραμμα distance learning για να πάρω το Care Certificate και να σηκωθώ να φύγω από Ελλαδα.

      Comment


        #33
        Εχω ακούσει ότι πανέμορφη πόλη το Εδιμβούργο, αλλά μετά το Λονδίνο, η Σκωτία είναι επίσης χώρα της οποίας οι μεγάλες πόλεις (Εδιμβούργο, αμπερντην) έχουν επίσης ακριβά ενοίκια. Για γλασκώβη δεν ξέρω.

        Comment


          #34
          καλημερα,ενδιαφερομαι για προπτυχιακο στην κοινωνιολογια στο πανεπιστημιο του εδιμβουργου. απο το ψαξιμο που εκανα εχω μπερδευτει λιγο,θα μπορουσε καποιος να μου πει εαν δεχονται lower του michigan? αν οχι ποια ειναι τα english requirements? επισης σε καποια σημεια αναφερεται μονο στο απολυτηριο του λυκειου ενω σε αλλα και στις πανελληνιες..τι απο τα δυο ισχυει,? υπολογιζεται ο βαθμος του απολυτηριου(που πρεπει να ειναι 18.5) η το απολυτηριο μαζι με τις πανελληνιες? επισης,ισχυει οτι στα μαθηματα της κατευθυνσης καθως και στα αγγλικα πρεπει να εχω μ.ο. 18? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

          Comment

          Working...
          X