Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τη γνώμη σας για εύρεση εργασίας ώς μηχανικός σχεδιασμού

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Τη γνώμη σας για εύρεση εργασίας ώς μηχανικός σχεδιασμού

    Καλησπέρα σε όλους.
    Σε 1 μήνα από τώρα θα μετακομίσω στην Αγγλια για ν αναζητήσω εργασία ώς junior/graduate design engineer.Απ'όσο βλέπω απ'τα γραφεία ευρέσεως εργασίας, διαφημίζονται καθημερινά αρκετές τέτοιες δουλειές. Αυτό που μ'ενδιαφέρει είναι η εκπαίδευση πάνω στην δουλειά-όσοι από εσάς γνωρίζετε-:αν είναι σοβαρή ή απλά αναφέρεται στην περιγραφή της δουλειάς για το φαίνεσθε ή για να προσελκύσει κόσμο. Τέλος θα ήθελα την άποψή σας για το πώς αντιμετωπίζονται σε γενικές γραμμές οι Έλληνες στην Αγγλία απ'τους εργοδότες.

    Ευχαριστώ.

    #2
    Kwstasmar οι αγγελίες περιγράφουν αυτό που ιδανικά θα ήθελαν να βρουν. Οπως καταλαβαίνεις αυτό στις περισσότερες περιπτωσεις είναι αδύνατον, οποτε αν τους κανεις θα σου παρέχουν εκπαίδευση στον τομέα που υστερεις.
    Το πρόβλημα θεωρώ δεν είναι η συνέντευξη αλλά να καταφερεις να κλεισεις καποιες,δλδ να πιέσεις τον recruiter πως κανεις γι αυτό το ρολο.
    Ανέβασετο βιογραφικό σου σε όσα περισσότερα job boards μπορείς και γ ραψου σε μεγαλα γραφεία εύρεσης εργασίας πχ Hays αλλά κ στα μικρά τοπικα στην περιοχή που θα μείνεις.
    Μην αποκλεισεις τις προσωρινές δουλειές γιατί ίσως είναι το κλειδί για μια μονιμη αφού έτσι θα αποκτήσεις τις πολύτιμες συστατικές.
    Οι εργοδότες,προσωπικα,έχω διαπίστωσει πως αν κανεις την δουλεια σου όπως πρέπει δεν κανουν κανεναν διαχωρισμό.
    Καλη επιτυχια

    Comment


      #3
      Ευχαριστώ για τις συβουλές σου Ferbee, είμαι εδώ και 2,5 εβδομάδες στο colchester,έχω ήδη πάει σε κάοιες συνεντεύξεις και περιμένω απαντήσεις και από παρεμφερείς τομείς και από προσωρινές δουλειές. Αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι δεν πρέπει να το βάζεις κάτω και να κάνεις υπομονή γιατί υπάρχουν πολλές ευκαιρίες απασχόλησης.

      Comment


        #4
        πως και αποφάσισες να ξεκινήσεις το ψάξιμο από το colchester?

        Comment

        Working...
        X