Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΓΑΛΛΙΑ ΣΑΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΓΑΛΛΙΑ ΣΑΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ?

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ, ΚΑΘΕ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ, ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΤΗ ΣΤΟΥΓΑΡΔΗ ΣΑΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ,ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΟΥΛΟΥΣΑΝΕ ΦΥΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΩΤΕΣ ΚΟΡΔΕΛΕΣ, ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΝΑ ΑΝΕΡΓΟΣ ( ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ)
    ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ, ΞΑΝΑ ΣΤΗ ΑΝΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΡΑΤΣΙΣΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ . Η ΓΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΔΙΠΛΗΣ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑΣ. ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ, ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΑ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΚΑΜΙΑ ΧΩΡΑ !
    ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΓΑΛΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ...

    #2
    Η Γάλλοι έχουν εκ των προτέρων μεγαλύτερο ρατσισμό και επιφυλακτικότητα από τους Γερμανούς απέναντί μας. Και μικρότερες υποδομές υποδοχής και τακτοποίησης μεταναστών.
    Δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει οι ισορροπίες με τον ρατσισμό, με όλα αυτά που έχουν γίνει, πάντως από υποδομές, είναι σίγουρα ίδια η κατάσταση, δηλαδή πιο πίσω.
    Φυσικά μιλάω με επιφύλαξη, κάποιοι που ζουν εκεί, θα ξέρουν σαφώς καλύτερα.
    Πάντως σαν χώρα η Γαλλία είναι απείρως πιο προικισμένη, με παραλίες στη Νότια μεριά, πιο μποέμ νοοτροπία, και πιο αραιοκατοικημένη (διπλάσια έκταση αναλογικά με Γερμανία-Αγγλία) και πιο γλυκομίλητη γλώσσα.

    Comment

    Working...
    X