Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

    Καλησπέρα.Δεν είμαι μετανάστης αλλά παρακολουθώ με ενδιαφέρον το φόρουμ και το βρίσκω πολύ κατατοπιστικό.Είμαι Νοσηλευτής σε Δημόσιο Νοσοκομειο στην Ελλάδα με μεγάλη εμπειρία σε μονάδα εντατικής θεραπείας.Οι σπουδές μου είναι σε επίπεδο Τ.Ε.Ι.Είμαι 50 ετών αρκετά μεγάλος για μετανάστευση αλλά οι συνθήκες στην ελλάδα ειναι δύσκολες και αρχίζω να το σκέφτομαι.Μιλάω αρκετά καλά γερμανικά χωρίς όμως επίσημο πτυχίο.Ενδιαφέρομαι για εργασία σε νοσοκομείο σε γερμανόφωνες χώρες όπως Γερμανία Αυστρία Ελβετία.Αν υπάρχει κάποιος συνάδελφος που εργάζεται σε νοσοκομείο σε αυτές τις χώρες και μπορεί να με διαφωτίσει σχετικά με τις συνθήκες εργασίας,ωράρια,μισθούς κ.λ.π.Επίσης θέλω να ξέρω αν υπάρχει όριο ηλικίας για προσλήψεις σε αυτές τις χώρες.Δεν με κυνηγάει ο χρόνος γιατί έχω δουλειά όπως είπα αλλά με κυνηγάνε τα χρέη.Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα.

    #2
    Θα σου λεγα να ξεκινήσεις με ένα τηλέφωνο εδώ. Το παιδί που το χει είναι παλιός γνωστός μου, εξαίρετος άνθρωπος και από ότι ακούω άψογος επαγγελματίας. Δεν κάνω διαφήμιση, αλλά ένας καλός λόγος πρέπει να λέγεται για κάποιους που το αξίζουν.
    Το γραφείο ειδικεύεται σε Ιατρικά και Μηχανολογικά επαγγέλματα και θα σου δώσουν σίγουρα χρήσιμες πληροφορίες.
    Εννοείται ότι 50 χρονών, από άποψη δουλειάς είσαι ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ, χωρίς υπερβολή.
    Μετράς ακόμη 15-17 χρόνια υποχρεωτικής εργασίας, που μπορούν να γίνουν και 35 εθελοντικά:

    Grecruitment

    Comment


      #3
      Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Μου ανέβασες το ηθικό που με είπες πιτσιρικά έστω και στην δουλειά.Μπήκα εκεί που μου είπες,είναι ενδιαφέρον έχει διάφορες πόλεις και κράτη.θα το παρακολουθώ.Σκέφτομαι να αρχίσω να ασχολούμε με τα γερμανικά και βλέπουμε.

      Comment


        #4
        Originally posted by kami View Post
        Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Μου ανέβασες το ηθικό που με είπες πιτσιρικά έστω και στην δουλειά.Μπήκα εκεί που μου είπες,είναι ενδιαφέρον έχει διάφορες πόλεις και κράτη.θα το παρακολουθώ.Σκέφτομαι να αρχίσω να ασχολούμε με τα γερμανικά και βλέπουμε.
        Παρτους τηλέφωνο για πληροφορίες και πες τους ακριβώς την κατάστασή σου. Μπορεί να σου δώσουν πληροφορίες και κατευθύνσεις που ίσως μόνος σου δεν πρόκειται να βρεις ποτέ. Γι αυτούς είναι η δουλειά τους. Μην διστάζεις. Γενικά όταν πρόκεται για πληροφορίες μη διστάζετε να ρωτάτε.

        Comment

        Working...
        X