Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μεταπτυχιακό στο πανεπιστήμιο του Passau. Ποιό είναι το επίπεδο;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μεταπτυχιακό στο πανεπιστήμιο του Passau. Ποιό είναι το επίπεδο;

    Καλησπέρα σε όλους!
    Λογικά το φθινόπωρο θα παραδώσω την πτυχιακή μου και θα αποφοιτήσω από το τμήμα πληροφορική του Πανεπιστημίου Πειραιά. Έχω κοιτάξει για μεταπτυχιακά πάνω στην Ασφάλεια Πληροφοριακών Συστημάτων στην Γερμανία μιας και θα ήθελα να ζήσω στο μέλλον εκεί. Γερμανικά δεν ξέρω καθόλου (τώρα αρχίσαμε μαθήματα με την κοπέλα μου) οπότε ψάχνω κάποιο αγγλόφωνο μεταπτυχιακό. Έχω βρει μόνο ένα στο Passau. Αυτό είναι : M.Sc. Computer Science - University of Passau

    Ξέρει μήπως να μου πει κάποιος ποιο είναι το επίπεδο του μεταπτυχιακού αυτού ή του πανεπιστημίου του Passau ;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

    #2
    Η ερώτηση σου είναι πολύ εξειδικευμένη. Προτείνω να θέσεις το ερώτημα παράλληλα σε κάποια φορουμ Πληροφορικής ή Πανεπιστημίων γενικά. Υπάρχουν φόρουμ με χιλιάδες μέλη που σχολιάζουν Μεταπτυχιακά-Πανεπιστήμια, κλπ
    Ψάξε στο google.
    Καλή τύχη

    Comment


      #3
      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! θα ψάξω και αλλού

      Comment


        #4
        κοιτα...δεν εχω εμπειρια απο το συγκεκριμενο πανεπιστημιο.
        Εχω κανει δυο εξαμηνα στο FernUni Hagen...κατι σαν το δικο μας ανοικτο πανεπιστημιο
        και δεν ξερω πως ειναι σημερα στην ελλαδα...εγω τελειωσα στην ελλαδα πριν 15 χρονια

        Απλα να ξερεις οτι στην Γερμανια ειναι πολυ ζορικα. Οχι οτι δεν βγαινει αλλα πρεπει να διαβαζεις - δουλευεις κυριολεκτικα...
        στο εξ αποστασεως που κανω θελει το λιγοτερο 3 ωρες την ημερα ... και μαλλον πιο πολυ...επιπλεον δεν ειναι "δινω το μαθημα και καποια στιγμη θα περασω"
        αν κοπεις σε ενα μαθημα τρεις φορες, τοτε σε αποχαιρετανε. Και δεν μπορεις να ξανασπουδασεις αυτο πουθενα στην γερμανια

        Προσεχε > δεν θελω να σε αποθαρρυνω. Ισα ισα...να το κυνηγησεις οσο μπορεις. Απλα να πας με την λογικη οτι θα πρεπει να βαλεις το κεφαλι κατω για ενα - δυο χρονια και να μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο....μετα ομως θα δεις τους κοπους σου να αποδιδουν

        Comment

        Working...
        X