Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ..ΠΟΥ; ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ..ΠΟΥ; ΒΟΗΘΕΙΑ!!

    Καλησπέρα στην ωραία παρέα,

    Ονομάζομαι Αλέξανδρος και είμαι 30 ετών, πτυχίο ΤΕΕ Β' Κύκλου Μηχανικός Αυτοκινήτων (χωρίς γνώσεις) γνώση Αγγλικών σε καλό επίπεδο και είμαι Πωλητής τα τελευταία 8 χρόνια. Η αρραβωνιαστηκιά μου είναι 26 ετών, πτυχίο ΤΕΙ Νοσηλευτικής χώρις γνώσεις ξένης γλώσσας.

    Σκεφτόμαστε πόλυ έντονα το θέμα της μετανάστευσης, έχοντας βάλει στόχο μέχρι τέλος του 2015 να έχουμε φύγει από Ελλάδα.

    Θέλω την πολύτιμη βοήθεια σας στο πως να κινηθούμε. Που να ψάξουμε πρώτα; Πως να κινηθούμε; Πόσο εύκολο είναι να βρούμε δουλειά και να μαθαίνουμε ταυτόχρονα την γλώσσα του κράτους που θα μεταναστεύσουμε;
    Πως να ξεκινήσουμε την αναζήτηση;

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.

    #2
    Σοβαρα τωρα, οπου και αν πατε, χωρις γλωσσα δε θα κανετε τιποτα παραπανω απο λαντζα σε εστιατορια και καθαρισμους κτιριων. Και το 2ο μονο μεσω γνωστου. Μαθετε γλωσσα για οπου αποφασισετε να πατε. Το που ευκολα θα το αποφασισετε με λιγη ερευνα στο διαδικτυο και οχι με προσωπικες γνωμες μελων του φορουμ.

    Comment


      #3
      Καλησπέρα σε όλους σκέφτομαι να μετακομισω στην Ιρλανδία κ συγκεκριμένα στο τράλε αν ξέρεις κάποιος πως είναι τα. Εργασιακά να μου πει. Ευχάριστο εκτοπροτερων

      Comment

      Working...
      X