Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αρχή στο Λονδινο;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Αρχή στο Λονδινο;

    Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω Λονδινο τον Αυγουστο και να ψάξω για εργασια στον τομεα της γραφιστικής ιδανικά αφου μόνο αυτο ξέρω να κάνω. Ειχα ζήσει Λονδινο για κανα χρόνο πριν αρκετά έτη, ελάχιστα θυμαμαι, δεν εχω κανεναν εκει, αλλα δεν παυει να μου ειναι οικειο σαν μερος.
    Αναρωτιεμαι ομως, εφοσον το κοστος ζωης ειναι τοσο μεγαλο, μηπως θα πρεπει να μεινω καπου πιο μακρυα κ αν εχω συνεντευξη να παω λονδινο; Ή μηπως ειναι χαμενος χρονος + κοστος μετα για τα μεταφορικα;
    Εχω προβληματιστει πολυ με την επιλογη της πολης διαμονης. Αν εχει κανεις κατι να προτεινει για διαμονη λονδινο, ας με διαφωτισει. Το πιο λογικο κ απλο ειναι να κλεισω airbnb.
    Σας ευχαριστώ.

    #2
    Καλημέρα! Ψάξε για flatshare. Σίγουρα θα βρείς ένα φτηνό δωμάτιο. Ποιό είναι το budget σου?

    Comment


      #3
      Αν μπορουσα να βρω κατι μεχρι 600€ το μηνα θα ηταν καλο. Το flatshare δεν το γνωριζω, κατα ποσο δλδ ειναι πολυ απλο χωρις χαρτουρα να κλεισεις διαμονη.

      Comment


        #4
        μπορείς να βρείς στο spareroom.co.uk, υπάρχει και γκρούπ στο fb που ψάχνει συγκατοίκους https://www.facebook.com/groups/greekflatshareslondon/

        Comment


          #5
          Ρετζινα το χοστελ το εχεις αποκλεισει τελειως; 600€ μηνιαιως ειναι σεβαστο ποσον για περιοδο ευρεσης εργασιας.

          Comment


            #6
            χμμμ οκ, θα εχω στα υποψιν και το χοστελ. Mε εναν συμβουλο εργασιας που μιλουσα παντως, μου ειπα να ξεκινησω να στελνω απο ελλαδα βιογραφικα για αρχη, και να παω εκει να ψαξω αν δεν μου αποδωσει το πρωτο σεναριο. Θα το κανω έτσι λέω. Τι να πω, πελαγωμενη ειμαι κι εγω... Προς το παρον επικεντρωνομαι σε ενα καλα δομημενο cv, cover letter, portfolio, ωστε να ξεκινησω το κυνηγι αγγελιων.

            Comment


              #7
              Κατα την γνωμη μου ειναι χαμενος χρονος το να μεινεις αλλου. Η διαμονη στις ζωνες 3-4-5 ειναι πιο φθηνη σε σχεση με τις υπολοιπες ζωνες, οποτε εκει να κοιταξεις αν θες μοιραστεις σπιτι. Αλλιως οτι ειπαν και τα παιδια πανω.
              Λογικα δεν θα καθυστερησεις τοσο πολυ να βρεις εργασια στο αντικειμενο σου αλλα εχε παντα στο μυαλο σου να κανεις εστω κατι αλλο για αρχη μονο κ μονο για να συντηρεισαι.
              Καλη επιτυχια.

              Comment

              Working...
              X