Announcement

Collapse
No announcement yet.

Επιστροφη Ελλαδα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Επιστροφη Ελλαδα?

    το σκεφτεστε?ενταξει τα πραγματα είναι .......... αστα, αλλα το σκεφτεστε?

    #2
    Οχι μονο το σκεφτομαι το εκανα κιολας εστω για λιγο, αφου ηρθα Νεα Υορκη και πηρα τα χαρτια το νοεμβριο του 15, αφησα τη δουλεια που βρηκα απο καποιους γνωστους και το γεναρη γυρισα πισω απο απιστευτη νοσταλγια της πατριδας και μιας γυναικας. Αλλα κυριως για την πατριδα, τους φιλους, τα γνωριμα μερη και τον τροπο ζωης που ειχα για 32 χρονια.

    Στην οικογενεια ειχα πει οτι γυρισα για δυο εβδομαδες, αλλα ολο τους τα αλλαζα και τελικα γυρισα ΝΥ 5 μαρτιου '16.
    Οταν γυρισα οι φιλοι και οι γνωστοι με κοιταζαν με αλλο ματι και λεγανε διαφορα οτι ειμαι τεμπελης και δεν ειμαι αξιος να δουλευω και αλλα τετοια. Δεν με νοιαζει καθολου ομως. Βρηκα ενα φθηνο ενοικιο, και κανω διαφορες δουλειες απο το σπιτι σαν web designer. Ο στοχος μου ειναι να δικτυωθω ετσι ωστε να δουλευω για καποιους ανθρωπους απο την Ελλαδα και να με πληρωνουν με αμερικανικο μισθο.

    Ξερω δυο εφημεριδες οι οποιες εχουν γραφιστα στην Ελλαδα και τον πληρωνουν γυρω στα 1300 το μηνα για να ετοιμαζει το υλικο δυο με τρεις φορες την εβδομαδα.
    Θελω παρα πολυ να γυρισω πισω, καταλαβα οτι τελικα δεν μαρεσει να ζω αλλου εκτος Ελλαδας. Για μενα ειναι το πιο ομορφο μερος να ζεις. Εχεις ολες τις επιλογες κοντα σου πανεμορφα μερη να δραπετευεις ακομα και στην καθημερινοτητα σου να πεταχτεις μετα απο τη δουλεια για ενα καφεδακι παραλια.

    Στην αμερικη δραπετευεις κ διασκεδαζεις μονον τα ΣΚ.
    instagram.com/anelixis_net/
    youtube.com/user/AlexGraphicd1

    Comment

    Working...
    X