Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καινουριο μελος,καλημερα.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καινουριο μελος,καλημερα.

    Καλημερα παιδια.Αποστολης απο Πατρα 32 ετων.Ετοιμαζομαι για μεταναστευση στην Γερμανια τον αλλο μηνα.Ευχομαι να βοηθησω οσο μπορω με τις εμπειριες μου το forum.

    #2
    Αποστόλη γειά σου.

    Και εγώ από Πάτρα, αλλά στοχεύω μετανάστευση σε Αγγλία.

    Comment


      #3
      Και εγω Αγγλια ηθελα να παω λογο της γλωσσας αλλα διαλεξα την δυσκολη οδο,το καλο ειναι οτι εχω συγγενεις εκει το οποιο ειναι τεραστιο ατου.Θα δειξει.υπαρχει αγχος αλλα ελπιδα για το καλυτερο.

      Comment


        #4
        Καλημέρα και χίλια ευχαριστώ για την αποδοχή!!!
        Έχω αποφασίσει να φύγω από την Ελλάδα. Βασικά σκεφτόμουν κι εγώ την Αγγλία λόγω γλώσσας αλλά αναγκαστικά μαθαίνω τα γερμανικά επειδή έχω συγγενείς εκεί.
        Προς το παρόν τα διδάσκομαι από ό,που βρω από τα αγγλικά στα γερμανικά αλλά νομίζω ότι καλά τα πηγαίνω. Δεν θέλω να φτάσω εκεί και να αισθάνομαι ανασφαλής. Η γραμματική και τα ουσιαστικά τους είναι πρόβλημα αλλά θα τα καταφέρουμε και αυτά, πού θα πάει...Τόσο και τόσα καταφέραμε... Σας ευχαριστώ και πάλι για την αποδοχή!

        Comment


          #5
          ΦΙΛΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΟΥΣΑΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΓΕΡΜΑΝΙΑ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΌ Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΙΝ ΠΑΩ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΗΣΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ!

          Comment


            #6
            Originally posted by Antreasnasia View Post
            ΦΙΛΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΟΥΣΑΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΓΕΡΜΑΝΙΑ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΌ Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΙΝ ΠΑΩ. ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΗΣΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ!
            Διάβασε καλά στο topic της Γερμανίας και μετά ότι απορία έχεις γράψε την ερώτηση σου στο topic της Γερμανίας.
            Δεν χρειάζεται να απευθύνεσαι προσωπικά στα μέλη του φόρουμ !
            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

            Comment

            Working...
            X