Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 102 από 102
    Junior Member
    Περιοχή
    volos

Προεπιλογή

Εγω έκανα τα χαρτιά μου το καλοκαίρι για την μεταφορά μου στη Δου εξωτερικού. Με το που μου ήρθε η βεβαίωση απο το hmrc, το έστειλα ταχυδρομικός στο documents legalize αφού συμπληηρωσα την αίτηση και πλήρωσα £30+14,5 για την σφραγίδα της Χάγης και το courier να το στείλουν απευθείας Ελλάδα, στην διεύθυνση της μητέρας μου. Η μητέρα μου, ως φορολογικός μου αντικλειτος στην Ελλάδα, το κατεθεσε και έτσι ανοίξω πια στην εφορία εξωτερικού. ΜΗΝ πάτε σε public notary γιατι θα πληρώσετε τζάμπα λεφτά. Τωρα για το εάν κάποιος πρέπει να κάνει κάθε χρόνο φορολογική δήλωση στην Ελλάδα δεν το ξερω. Εγω επειδή εχω σπιτι στην Ελλάδα, θα πρέπει να κανω κάθε χρόνο. Φέτος που έκανα δήλωση, ΑΦΟΥ είχα μεταφερθεί στην εφορία εξωτερικού, πλήρωσα εφορία ΜΟΝΟ για τις 57 μέρες που ζουσα το 2016 στην Ελλάδα .

Member Το avatar του χρήστη dallas
    Περιοχή
    Birmingham

Προεπιλογή

Οι κάτοικοι εξωτερικού έχουν υποχρέωση να κάνουν δήλωση φορολογίας εισοδήματος μόνο αν έχουν πραγματικό εισόδημα στην Ελλάδα.
    Οταν λεω "εισόδημα" εννοω ακόμα 1 λεπτό να έχεις απο τοκους πχ. ξεχασμένος τραπεζικός λογ/μος με ενα μικροποσό.

Σελίδα 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 91011

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •