Announcement

Collapse
No announcement yet.

Βοηθεια για ευρεση εργασιας σε ελληνικο εστιατοριο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Βοηθεια για ευρεση εργασιας σε ελληνικο εστιατοριο

    καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για το υπέροχο forum. ο φιλος loufas πρεπει να πω οτι απο τι μια με αποθαρρυνε και απο την αλλη με βοηθαει να προχωρήσω. καταρχάς να συστηθώ ονομάζομαι μιχάλης και ειμαι 37 χρονών με 15 ετη προυπηρεσία σαν ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων βαρια οικοδομη και μεγαλα έργα είμαι πατέρας δυο παιδιών ηλικίας 1 και 3 χρόνων. στη ζωή μου περάσανε απο το επάγγελμα μου αρκετά λεφτά ειδικά τη χρυση περίοδο των ολυμπιακών αγώνων. παντα δουλευα σε εταιρίες. οταν αρχισε να βαραει η οικονομικη κριση την Ελλάδα και ιδιαίτερα την οικοδομή αρχίσανε τα παρατράγουδα απο 60 ευρώ μεροκάματο στα 30. δεν πειράζει σκεφτηκα σιγα σιγά και με τα λίγα όλα καλά θα πάνε. τον τελευταίο χρόνο απο 700 ευρώ με κάνανε 4ωρο για να μη με διώξουνε λόγω των μωρών. τα 700 γινανε 330 .αντε τώρα ένας άνθρωπος να ζησει με 330 ευρω χωρίς δάνεια τα τελευταία 2 χρόνια (λόγω νομου κατσέλη) παλι καλά αλλιώς θα ήμασταν ήδη στα παγκάκια. βοήθεια δεν έχουμε απο πουθενά ουτε γονείς υπάρχουν ούτε τίποτα οπότε πορευόμαστε μονοι μας. έτσι λοιπόν και εγώ αποφάσισα να ακολουθησω το δρόμο της Γερμανίας. και εδώ αρχίζουν τα ζόρικα. δεν έχω κανέναν δυστυχώς δεν γνωρίζω τη γλώσσα και σκέφτομαι πολύ σοβαρά το εστιατόριο. δε φοβάμαι τη δουλειά ούτε τα ωράρια το μόνο που με αγχώνει είναι μην δεν πληρώνομαι και δεν θα μπορώ να στελνω στην οικογένεια μέχρι να καταφέρω να τους πάρω μαζί. θα ήθελα τη βοήθειά σας όποιος γνωρίζει κάποιο εστιατόριο που μπορεί να ζητάει άτομο σας παρακαλώ πολύ ενημερωστε με στην περιοχή της στουτγάρδης ξέρω ότι οι έλληνες βοηθάμε ο ένας τον άλλον και αν χρειαστεί θα γίνουμε ένα. η κατάσταση εδώ δεν παλεύεται αν αυτή τη φορα δεν τα καταφέρω δεν ξέρω τι θα γίνει το μόνο που ζητάω είναι να μπορέσω να ταίσω και να μεγαλώσω τα παιδιά μου αξιοπρεπώς κάποιοι απο σας διαβάζω ότι έχετε παει και έχετε σταθεί μια βοήθεια χρειάζομαι να μπορέσω απλά να πιάσω μια δουλειά. δεν έχω άμεσα ουτε τη δυνατότητα να νοικιάσω ούτε να μείνω σε ξενοδοχείο. όποιος γνωρίζει κάτι ας με βοηθήσει. συγνώμη για το μεγάλο μηνυμα σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.

    #2
    Originally posted by mixalis35 View Post
    καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για το υπέροχο forum. ο φιλος loufas πρεπει να πω οτι απο τι μια με αποθαρρυνε και απο την αλλη με βοηθαει να προχωρήσω. καταρχάς να συστηθώ ονομάζομαι μιχάλης και ειμαι 37 χρονών με 15 ετη προυπηρεσία σαν ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων βαρια οικοδομη και μεγαλα έργα είμαι πατέρας δυο παιδιών ηλικίας 1 και 3 χρόνων. στη ζωή μου περάσανε απο το επάγγελμα μου αρκετά λεφτά ειδικά τη χρυση περίοδο των ολυμπιακών αγώνων. παντα δουλευα σε εταιρίες. οταν αρχισε να βαραει η οικονομικη κριση την Ελλάδα και ιδιαίτερα την οικοδομή αρχίσανε τα παρατράγουδα απο 60 ευρώ μεροκάματο στα 30. δεν πειράζει σκεφτηκα σιγα σιγά και με τα λίγα όλα καλά θα πάνε. τον τελευταίο χρόνο απο 700 ευρώ με κάνανε 4ωρο για να μη με διώξουνε λόγω των μωρών. τα 700 γινανε 330 .αντε τώρα ένας άνθρωπος να ζησει με 330 ευρω χωρίς δάνεια τα τελευταία 2 χρόνια (λόγω νομου κατσέλη) παλι καλά αλλιώς θα ήμασταν ήδη στα παγκάκια. βοήθεια δεν έχουμε απο πουθενά ουτε γονείς υπάρχουν ούτε τίποτα οπότε πορευόμαστε μονοι μας. έτσι λοιπόν και εγώ αποφάσισα να ακολουθησω το δρόμο της Γερμανίας. και εδώ αρχίζουν τα ζόρικα. δεν έχω κανέναν δυστυχώς δεν γνωρίζω τη γλώσσα και σκέφτομαι πολύ σοβαρά το εστιατόριο. δε φοβάμαι τη δουλειά ούτε τα ωράρια το μόνο που με αγχώνει είναι μην δεν πληρώνομαι και δεν θα μπορώ να στελνω στην οικογένεια μέχρι να καταφέρω να τους πάρω μαζί. θα ήθελα τη βοήθειά σας όποιος γνωρίζει κάποιο εστιατόριο που μπορεί να ζητάει άτομο σας παρακαλώ πολύ ενημερωστε με στην περιοχή της στουτγάρδης ξέρω ότι οι έλληνες βοηθάμε ο ένας τον άλλον και αν χρειαστεί θα γίνουμε ένα. η κατάσταση εδώ δεν παλεύεται αν αυτή τη φορα δεν τα καταφέρω δεν ξέρω τι θα γίνει το μόνο που ζητάω είναι να μπορέσω να ταίσω και να μεγαλώσω τα παιδιά μου αξιοπρεπώς κάποιοι απο σας διαβάζω ότι έχετε παει και έχετε σταθεί μια βοήθεια χρειάζομαι να μπορέσω απλά να πιάσω μια δουλειά. δεν έχω άμεσα ουτε τη δυνατότητα να νοικιάσω ούτε να μείνω σε ξενοδοχείο. όποιος γνωρίζει κάτι ας με βοηθήσει. συγνώμη για το μεγάλο μηνυμα σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.
    Έχεις πολύ καλή προϋπηρεσία και εμπειρία στη δουλειά σου. Φαντάζομαι θα έχεις και κάποιο δίπλωμα.
    Μάζεψε όλα τα χαρτιά σου και συστατικες και κάνε εντατικά μαθήματα γερμανικών.
    Θα βρεις οπωσδήποτε δουλειά στο αντικείμενο σου. Κάνε υπομονή ένα εξάμηνο να μάθεις όσο μπορείς περισσότερο τη γλώσσα
    Είναι κρίμα να φύγεις έτσι με τέτοια εμπειρία και να πέσεις θύμα εκμετάλλευσης.
    Δώσε χρόνο στον εαυτό σου ένα εξάμηνο. Προετοιμασία και στείλε βιογραφικό από Ελλάδα. Αυτή τη στιγμή η Deutsche Bahn ζητάει ηλεκτρολόγους με πολύ καλά λεφτά. Δες την ιστοσελίδα τους.
    Μην πετάξεις αυτά που έχεις κάνει ηδη.
    Καλή επιτυχία

    Comment


      #4
      καλησπέρα και ευχαριστώ που μετακίνησες το μύνημα είμαι εντελώς άσχετος και το γραψα όπου να ναι. φιλε fugh δυστυχως δε με παιρνει όχι για 6 μήνες άλλα ούτε για 2. είναι καθαρά θέμα επιβίωσης δεν υπάρχουν γονείς πίσω να βοηθήσουν δεν υπάρχει κανένας δουλέυω 12 ώρες με συμβαση 4 ωρου για 330 ευρώ και κάθομαι 2 μήνες για να πατσίσω τις υπερωρίες απλήρωτος. οπως καταλαβαίνεις με 2 μικρά παιδιά αυτό είναι εντελώς αδύνατο να συνεχιστεί. τα 1000 ευρώ που διαβάζω για μένα είναι σωσίβια λέμβος όσο περίεργο και αν ακούγεται αρκεί να πληρώνομαι ούτε οι βρισιές με αγχώνουνε ούτε τιποτα μόνο να μπορώ να στέλνω λίγα χρήματα στην οικογένειά μου μέχρι να μπορέσω να τους τραβήξω μαζί μου. κάθομαι και σκέφτομαι ότι φταίω εγώ για την όλη κατάσταση νιώθω άχρηστος που δε μπορώ να συντηρησω την οικογένειά μου

      Comment


        #5
        Originally posted by mixalis35 View Post
        .....κάθομαι και σκέφτομαι ότι φταίω εγώ για την όλη κατάσταση νιώθω άχρηστος που δε μπορώ να συντηρησω την οικογένειά μου...
        Η απελπισία είναι πολύ κακός σύμβουλος..ψυχραιμία και υπομονή και θα βρείς την άκρη.
        Good luck

        Comment


          #6
          Originally posted by mixalis35 View Post
          καλησπέρα και ευχαριστώ που μετακίνησες το μύνημα είμαι εντελώς άσχετος και το γραψα όπου να ναι........
          Να σαι καλα. Δεν πειραζει , αν δεν τα γνωριζεις καλα ,γι αυτο σου στειλα και πμ με το λινκ του νεου θεματος ,οπου μετακινησαμε το μηνυμα σου.Ευχομαι να σου ερθουν ολα καλα....Αυτο εχει σημασια ....
          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

          Comment


            #7
            Ευχομαι καλη επιτυχια και να βρεθει δουλεια αμεσα! Ψαξιμο θελει πολυ!! Προσπαθησε να αρχισεις επικοινωνίες με δουλειες για να πας οσο πιο γρηγορα γινεται!

            Comment


              #8
              Originally posted by mixalis35 View Post
              καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για το υπέροχο forum. ο φιλος loufas πρεπει να πω οτι απο τι μια με αποθαρρυνε και απο την αλλη με βοηθαει να προχωρήσω. καταρχάς να συστηθώ ονομάζομαι μιχάλης και ειμαι 37 χρονών με 15 ετη προυπηρεσία σαν ηλεκτρολόγος εγκαταστάσεων βαρια οικοδομη και μεγαλα έργα είμαι πατέρας δυο παιδιών ηλικίας 1 και 3 χρόνων. στη ζωή μου περάσανε απο το επάγγελμα μου αρκετά λεφτά ειδικά τη χρυση περίοδο των ολυμπιακών αγώνων. παντα δουλευα σε εταιρίες. οταν αρχισε να βαραει η οικονομικη κριση την Ελλάδα και ιδιαίτερα την οικοδομή αρχίσανε τα παρατράγουδα απο 60 ευρώ μεροκάματο στα 30. δεν πειράζει σκεφτηκα σιγα σιγά και με τα λίγα όλα καλά θα πάνε. τον τελευταίο χρόνο απο 700 ευρώ με κάνανε 4ωρο για να μη με διώξουνε λόγω των μωρών. τα 700 γινανε 330 .αντε τώρα ένας άνθρωπος να ζησει με 330 ευρω χωρίς δάνεια τα τελευταία 2 χρόνια (λόγω νομου κατσέλη) παλι καλά αλλιώς θα ήμασταν ήδη στα παγκάκια. βοήθεια δεν έχουμε απο πουθενά ουτε γονείς υπάρχουν ούτε τίποτα οπότε πορευόμαστε μονοι μας. έτσι λοιπόν και εγώ αποφάσισα να ακολουθησω το δρόμο της Γερμανίας. και εδώ αρχίζουν τα ζόρικα. δεν έχω κανέναν δυστυχώς δεν γνωρίζω τη γλώσσα και σκέφτομαι πολύ σοβαρά το εστιατόριο. δε φοβάμαι τη δουλειά ούτε τα ωράρια το μόνο που με αγχώνει είναι μην δεν πληρώνομαι και δεν θα μπορώ να στελνω στην οικογένεια μέχρι να καταφέρω να τους πάρω μαζί. θα ήθελα τη βοήθειά σας όποιος γνωρίζει κάποιο εστιατόριο που μπορεί να ζητάει άτομο σας παρακαλώ πολύ ενημερωστε με στην περιοχή της στουτγάρδης ξέρω ότι οι έλληνες βοηθάμε ο ένας τον άλλον και αν χρειαστεί θα γίνουμε ένα. η κατάσταση εδώ δεν παλεύεται αν αυτή τη φορα δεν τα καταφέρω δεν ξέρω τι θα γίνει το μόνο που ζητάω είναι να μπορέσω να ταίσω και να μεγαλώσω τα παιδιά μου αξιοπρεπώς κάποιοι απο σας διαβάζω ότι έχετε παει και έχετε σταθεί μια βοήθεια χρειάζομαι να μπορέσω απλά να πιάσω μια δουλειά. δεν έχω άμεσα ουτε τη δυνατότητα να νοικιάσω ούτε να μείνω σε ξενοδοχείο. όποιος γνωρίζει κάτι ας με βοηθήσει. συγνώμη για το μεγάλο μηνυμα σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.
              https://web.facebook.com/groups/4721...?ref=hovercard αυτο το γρουπ βαζει συνεχεια αγγελιες για ελληνες και εγω απο αυτο βρηκα δουλεια.Καλη τυχη σου ευχομαι

              Comment

              Working...
              X