Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλησπερα αδελφια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλησπερα αδελφια

    Καλησπερα σε ολους,λοιπον εχω δυο ερωτησεις,θέλω να κάνω μαστερ και εχω επιλεξει ολλανδια εξαιτιας φτηνων μεταπτυχιακων και ποιοτητας ζωης,1. ξερω μονο αγγλικα,μετα το τελος του μεταπτυχιακου,η ολλανδια προσφερεται για καλες δουλειες με μονο τα αγγλικα ή θελουν και ολλανδικα?2 ακολουθως κατα την διαρκεια του μεταπτυχιακου υπαρχουν δουλειες με μονο αγγλικα,δουλειες σε εσταιτορια και τετοια?
    βρεθηκαν στο birmingham της αγγλιας πριν λιγο καιρο και υπηρχαν δουλειες για ολους απλα τα μαστερ εκει ειναι απο χ>7500 pounds αρα απαγορευτικα
    ευχαριστω

    #2
    Δουλείες με Αγγλικά υπάρχουν . Το εαν είναι αρκετές εξαρτάτε απο το επάγγελμα σου .
    Μετα το μεταπτυχιακό , πιθανον είναι οτι θα πάς σαν εκπαιδευόμενος , με πιο λίγα λεφτά .
    Γιατι δεν κοιτάς απο τώρα π.χ. στο LinkedIn να δεις τι θέσεις έχει για εναν που θα τελειώσει το μεταπτυχιακό σου ?

    Για όσο κάνεις μεταπτυχιακό , εξαρτάτε και απο την πόλη που θα το κάνεις .
    Γενικα στις φοιτητούπολις , ολο και κάτι υπάρχει , βέβαια θα πρέπει να είσαι επίμονος για να υποσκελίσεις τον ανταγωνισμό .
    Άμα ψάξεις έχει κάτι του τύπου part-time σε αποθήκες e-shop , ή ακόμα και καθησμός σπιτίων .
    Γενικά θα σου έλεγα κοιτα στο internet , γιατι ολες οι αγγελίες θα τις βρέις και στο internet .
    ( Δεν αναφέρομαι σε μπαρ-καφέ που εκεί "παιζει" ακόμα η ταμπέλα στο τζάμι .

    Θα ήθελα να σου δώσω κάτι παραπάνω σαν πληροφορίες , αλλά εγω ήρθα κατευθειαν για δουλέια εδώ .

    Comment

    Working...
    X