Announcement

Collapse
No announcement yet.

SOS: Αναζήτηση για WG/ συγκατοικηση στη Καρλσρουή

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    SOS: Αναζήτηση για WG/ συγκατοικηση στη Καρλσρουή

    Έχω πολυ καιρό που ψαχνω για συγκατοικηση στη Καρλσρουη και δεν μπορω να βρω τιποτα. Απο το site wg-gesucht δεν μου απαντανε και η αληθεια ειναι οτι ο καιρος της αναχωρησής μου πλησιάζει και εχω αρχισει να αγχωνομαι (φρικαρει). Υπαρχει κάποιος που να μπορεί να με φιλοξενησει εστω για μια βδομάδα ωστε να μπορω να ψαξω και απο εκει ή που να γνωριζει καποιον που να μενει εκει ή που να θελει συγκατοικο?
    Υ.Σ. εγω θα φτασω στην καρλσρουη 16/2/2016 το απογευμα
    Ευχαριστώ

    #2
    έχεις δοκιμάσει το airbnb? μπορείς να νοικιάσεις ένα δωμάτιο σε επιπλωμένο σπίτι με όλα τα απαραίτητα από 20€ την βραδιά

    Comment


      #3
      Evi ψαχνεις οπωςδηποτε καρλσρουη?
      Για φρανκφουρτη θα μπορουσα να ρωτησω, ειναι περιπου μια ωρα με το γρηγορο τραινο και 2,5 ωρες με το απλο.
      Μπορεις να κοιταξεις και στο couchsurfing.com για κατι προσωρινο.

      Κοιτα και αυτα τα λινκ

      WG Karlsruhe – WG Zimmer Angebote in Karlsruhe
      Wohngemeinschaft Karlsruhe , Baden - WGs Karlsruhe

      Comment


        #4
        Ψαχνω για καρλσρουη γτ εκει ειναι και το πανεπιστημιο που θα σπουδασω, ως erasmus student. Το Airb&b το γνωριζω αλλα επειδη εγω θα κατσω για 6 μηνες εκει δεν ξερω κατα ποσο βολευει.
        ευχαριστω που μου απαντησατε!

        Comment


          #5
          δεν είναι απαραίτητο να μείνεις και τους 6 μήνες στο airbnb, εγώ στο πρότεινα για να μείνεις κανα δύο εβδομάδες μέχρι να βρεις wg.

          Comment


            #6
            καταλαβα! σε ευχαριστω πολυ, να εχεις ενα καλο υπολοιπο ημερας

            Comment


              #7
              Evi , τοτε ψαξε στο couchsurfing και στο air bnb για κατι προσωρινο , οπως ακριβως σου ειπε ο georgek.
              Δυστυχως , το να βρεις εδω μερος να μεινεις μπορει να διαρκεσει αιωνες.
              Το αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις μια αγγελια οτι ζητας διαμονη σε καποιο σαιτ ή σε αντιστοιχες σελιδες στο φειςμποοκ.
              Καλη τυχη.

              Comment

              Working...
              X