Announcement

Collapse
No announcement yet.

Υπηκοότητα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Υπηκοότητα

    Καλησπέρα στην κοινότητα.
    Θα ήθελα την βοήθειας σας σε ενα θέμα μου. Η μητέρα μου έχει την αμερικανική υπηκοότητα απο το 1979 πήγε στην Αμερική το 1967 οποτε έχει τα δέκα χρόνια που χρειάζονται αφου εγω εχω γεννηθεί το 1980. Το θέμα μου ειναι ότι δεν έχει τα διαβατήρια που ζητάει η πρεσβεία εδω στην Ελλάδα για να αποδείξουμε τα 10 χρόνια. Βάλαμε άτομο στην Αμερική να πάει με πληρεξούσιο στο immigration μήπως μας δώσουν τον φάκελο της με όλα τα στοιχει της αλλα δεν τον δίνουν το ίδιο απαντάνε και στην πρεσβεία εδω. Αν βάλουμε δικηγόρο θα μπορέσουμε να βρούμε τα στοιχεία αυτά ;
    Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα

    #2
    Originally posted by aelaramou View Post
    Καλησπέρα στην κοινότητα.
    Θα ήθελα την βοήθειας σας σε ενα θέμα μου. Η μητέρα μου έχει την αμερικανική υπηκοότητα απο το 1979 πήγε στην Αμερική το 1967 οποτε έχει τα δέκα χρόνια που χρειάζονται αφου εγω εχω γεννηθεί το 1980. Το θέμα μου ειναι ότι δεν έχει τα διαβατήρια που ζητάει η πρεσβεία εδω στην Ελλάδα για να αποδείξουμε τα 10 χρόνια. Βάλαμε άτομο στην Αμερική να πάει με πληρεξούσιο στο immigration μήπως μας δώσουν τον φάκελο της με όλα τα στοιχει της αλλα δεν τον δίνουν το ίδιο απαντάνε και στην πρεσβεία εδω. Αν βάλουμε δικηγόρο θα μπορέσουμε να βρούμε τα στοιχεία αυτά ;
    Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα
    Εννοείται, με δικηγόρο έμπιστο, τέτοιες υποθέσεις!
    Ενα Cupcake την ημέρα την ξενιτιά την κάνει πέρα!

    Comment


      #3
      Όταν λες έμπιστο τι εννοείς; Και που να βρω έμπιστο δικηγόρο; Ο δικηγόρος πρεπει να ειναι εδω Ελλάδα η Αμερική ; Ευχαριστώ

      Comment


        #4
        Πρεπει να βρεις δικηγορο που να ασχολείται με αμερικανικες υποθέσεις και να εχει αδεια άσκησης και στις δυο χωρες. Ρωτά στην Πρεσβεία και θα σου δωσουνε λιστα.

        Comment

        Working...
        X