Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΛΕΝΗ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΕΛΕΝΗ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

    Καλησπερα σε ολη την παρεα
    Ειμαι σχετικα καινουργια στο φορουμ....
    Ειμαι 25 χρονων και προσφατα παντρεμενη.
    Και φυσικα ο λογος που σας ανακαλυψα ειναι το γνωστο θεμα της μεταναστευσης το οποιο απασχολει και εμας δυστιχως.....
    Ψαχτηκαμε λιγακι για Αυστραλια αλλα δυσκολα τα πραγματα.....
    Οποτε η αναζητηση μας ηρθε προς Ευρωπη μερια...σκεφτομαστε Αυστρια (Βιεννη) ή Γερμανια (Κολωνια) καθως σε αυτα τα μερη εχουμε καποιους που θα μπορεσουν να μας βοηθησουν στην αρχη.
    Θα προτειμουσα βεβαια μια αγγλοφωνη χωρα οπως Αγγλια ή Σκωτια καθως μιλαμε αγγλικα.
    Δυσκολη η ξενιτια παιδια αλλα θα την παλεψουμε γιατι η Ελλαδα εχει γινει πιο δυσκολη ακομη....
    Ελπιζω σε λιγους μηνες να εχω καλα νεα να σας πω.... και να βοηθησω και εγω με την δικη μου εμπειρια.

    #2
    Γεια σου Ελενη
    Οπως βλεπω ,εισαι μέλος απο το 2014 ,οποτε δεν θα σου πω καλωσορισες!

    Ομολογω ομως ,οτι μπερδευτηκα λιγο.Τωρα διαβασα οτι γραφεις πως πια η αναζητηση σε παει προς Ευρωπη ,ενω μόλις ειχα απαντησει στην ερωτηση σου για φοιτητικη βιζα για Αυστραλια ,οπου εγραφες οτι σκεφτεστε το να φυγετε για Αυστραλια...

    Οπως και να ' χει ,ευχομαι τα καλυτερα.

    υγ Επειδη το θεμα που ανοιξες για να ρωτησεις για την φοιτητικη βιζα για Αυστραλια ,μεταφερθηκε σε υπάρχον θεμα ,σου βαζω το link για να μην ψαχνεις.

    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      #3
      Ναι εχεις δικαιο ειναι μελος απο τοτε αλλα δεν ειχα την ευκαιρια να ασχοληθω με το φορουμ ενεργα.

      Σε μπερδεψα λιγακι και συγγνωμη
      Ναι αρχικα ο στοχος μας ηταν η Αυστραλια αλλα τωρα ψαχνουμε και για Ευρωπη. Καθως για Αυστραλια ειναι αρκετα δυσκολο απο οτι εχω ψαξει....

      Σε ευχαριστω και παλι για την απαντηση σου, σου ευχομαι κ εγω οτι καλυτερο.

      Comment


        #4
        Καλημέρα κι από 'μένα!Μάλλον εδώ έπρεπε να μπω πρώτα και να συστηθω..άλλα μπήκα κατευθείαν στο θέμα που μ΄ενδιαφέρει,τη μετανάστευση στην Αυστραλία..Καλως ηρθες Ελένη και καλό ψαξιμο!

        Comment


          #5
          Originally posted by eleni91 View Post
          ----


          Ναι αρχικα ο στοχος μας ηταν η Αυστραλια αλλα τωρα ψαχνουμε και για Ευρωπη. Καθως για Αυστραλια ειναι αρκετα δυσκολο απο οτι εχω ψαξει....

          ----
          Πολυ καλα κανεις και ψαχνεις ολες τις εναλλακτικες.
          Οσο για την Αυστραλια ,σου εγραψα και στο άλλο thread.Αν εννοεις το οτι ειναι δυσκολο να βρεθει εργοδοτης -σπονσορας ,εσυ που εχεις επαγγελμα και στην SOL list ,εχεις κι άλλες επιλογες.Αρκει να συγκεντρωνεις τους ποντους που χρειαζονται.
          Αλλά και μόνο στην CSOL να ηταν το επαγγελμα σου ,ο εργοδοτης-χορηγος ,δεν ειναι η μόνη επιλογη.Αρκει να εχεις τους ποντους που ζητανε ,σε αντιθεση με την βιζα με εργοδοτη-χορηγο ,που ναι μεν ,δεν ειναι βιζα με ποντους ,αλλά δεν ειναι ευκολο να βρεθει εργοδοτης-χορηγος...
          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

          Comment

          Working...
          X