Announcement

Collapse
No announcement yet.

εύρεση εργασίας στο Λονδίνο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    εύρεση εργασίας στο Λονδίνο

    καλησπέρα σε όλους σας. Σας παρακαλώ πολλή τη βοήθειά σας. Λέγομαι Κωνσταντίνα και πριν από ένα μήνα με το σύζυγό μου αποφασίσαμε να δοκιμάσουμε την τύχη μας στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στο Λονδίνο. Έφυγε λοιπόν ο σύζυγος μου Λονδίνο με σκοπό μέχρι το τέλος του καλοκαιριού να πάμε και εμείς ( εγώ και ο γιος μας που είναι 6 χρονών). Δυστυχώς όμως ο σύζυγος μου δεν ξέρει αγγλικά και δυσκολεύεται να βρει δουλειά.Ψάχνει να βρει οποιαδήποτε δουλειά (μάγειρας στο επάγγελμα ο ίδιος με πολλά χρόνια εμπειρίας σε ιταλική και ελληνική κουζίνα εδώ στην Ελλάδα) Αν μπορεί να μας βοηθήσει κάποιος παρακαλώ. Αν γνωρίζεται αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθει τη γλώσσα δωρεάν και γενικά πληροφορίες για οτιδήποτε μπορεί να μας βοηθήσει ευχαριστώ πάρα πολλή εκ των προτέρων.

    #2
    Originally posted by ksioannis2010 View Post
    καλησπέρα σε όλους σας. Σας παρακαλώ πολλή τη βοήθειά σας. Λέγομαι Κωνσταντίνα και πριν από ένα μήνα με το σύζυγό μου αποφασίσαμε να δοκιμάσουμε την τύχη μας στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στο Λονδίνο. Έφυγε λοιπόν ο σύζυγος μου Λονδίνο με σκοπό μέχρι το τέλος του καλοκαιριού να πάμε και εμείς ( εγώ και ο γιος μας που είναι 6 χρονών). Δυστυχώς όμως ο σύζυγος μου δεν ξέρει αγγλικά και δυσκολεύεται να βρει δουλειά.Ψάχνει να βρει οποιαδήποτε δουλειά (μάγειρας στο επάγγελμα ο ίδιος με πολλά χρόνια εμπειρίας σε ιταλική και ελληνική κουζίνα εδώ στην Ελλάδα) Αν μπορεί να μας βοηθήσει κάποιος παρακαλώ. Αν γνωρίζεται αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθει τη γλώσσα δωρεάν και γενικά πληροφορίες για οτιδήποτε μπορεί να μας βοηθήσει ευχαριστώ πάρα πολλή εκ των προτέρων.
    oλα θα πανε καλα...δουλειες υπαρχουν εδω...ακομα και οι ρουμανοι βρισκουν δοθυλειες....να παει σε jobcentre και να ρωτησει πως μπορει να βελτιωσει την γλωσσα του αλλα και να τον κατατοπισουν...γιατι δεν κοιταζει για καποιο εργοστασιο μεχρι να βελτιωσει τ αγγλικα...υπαρχουν εργασιες σ εργοστασια οχι σαν μονιμος αλλα σαν ευκαιριακο προωσπικο..ξερω ρουμανο που εργαζεται σ εργοστασιο και το Good TO λεει guda

    Comment


      #3
      σε ευχαριστώ mecheng79 μου δίνεις κουράγιο. Μπορείς να μου πεις τι είναι το jobcentre εννοείς τα γραφεία ευρέσεως εργασίας; γιατί πήγε και του είπαν πως δεν μπορούν να τον βοηθήσουν αφού δεν ξέρει τη γλώσσα. γνωρίζεις μήπως πως μπορεί να κοιτάξει για εργοστάσια στο Λονδίνο; ευχαριστώ

      Comment


        #4
        Adecco - Find A Branch

        Η adecco ειναι εταιρεια αναζητησης εργασιας και σ αυτο το site μπορει να βρει ολα τα υποκαταστηματα τους στο λονδινο...μπορει να βρει το κοντυτερο σ αυτον και να παει εκει να τους ρωτησει..

        Mια αλλη εταιρεια μεγαλη ειναι η staff force...

        Stafforce branch information, addresses and how to contact us


        Ας κανει εναν κοπο να παει να ρωτησει...φανταζομαι εχει βγαλει national insurance number

        Comment


          #5
          paidiaaa epeidh dn gnwrizw leptomereies tha hthela an kserei kapoios na mou pei kata pws tha mporousa na kinhthw gia ergasia sthn agglia ..exw ptuxio dioikhshs monadwn ugeias kai pronoias opou onomasthke meta apo sugxwneush dioikhsh epixeirisewn kai organismwn..

          Comment


            #6
            @ Χριστινα κ: Δεν γραφουμε με greeklish ,ειδικα οταν γραφουμε απο Ελλαδα και συμφωνα με τους κανονες ,τετοια μηνυματα διαγραφονται.Θα σε παρακαλεσω την επόμενη φορά ,να γραψεις με ελληνικους χαρακτήρες...
            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

            Comment

            Working...
            X