Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σκύλος στην Αγγλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by Natassou View Post
    εννοεις να παω πρωτα Γερμανια και μετα Αγγλια?
    Αν βρεις πτήση που να μην ειναι απευθείας για Αγγλία αλλα σταματάει στη Γερμανία και έχεις εκει ανταπόκριση, ναι. Εγω ήθελα να φέρω ένα σκυλάκι από Ελλάδα στο Σικαγο και η Lufthansa ειναι η καλύτερη εταιρεία. Χρεώνουν 300 ευρώ από Αθήνα μέχρι Σικαγο. Η αν δεν βρεις το εισιτήριο, μπορείς να πας ενδεχομένως μέχρι Γερμανία. Η να πας οδικώς. Η αν επιτρέπεται πλέον σε ξένες εταιρείες να πετάνε απευθείας, μπορεί να εχει η Lufthansa απευθείας πτήση.

    Κοιταξες για British Airways?

    Comment


      #17
      Η British Airways μου ζητησε 800 ευρω... Γενικα η πιο οικονομικη λύση που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι απο Ολλανδια... Αεροπορικως μεχρι εκει κ μετα με φερυ απεναντι Αγγλια...

      Comment


        #18
        Προς ενημέρωση:
        Τα καταφέραμε και ο Mike ήρθε στην Αγγλία !!! Πετάξαμε Αθήνα-Δουβλίνο, μετά πήραμε Ferry για Holyhead και από εκει τρένο για Νοττινγχαμ!!! Ο ελεγχος για τα χαρτια του σκύλου ηταν ανύπαρκτος.... απλα να σε ταλαιπωρουν... αλλα τεσπα τωρα ολα καλα!

        Comment


          #19
          Mπραβο!!!!!!!!!!!!....εγω πηγαινω μεσω γαλλιας...αθην;α - παρισι μετα ττρενο dieppe και μετα πλοιο για Newhaven...το ασχημο σ αυτη την περιπτωση ειναι οτι πρεπει να διανυκτερευω γαλλια....

          αν μπορεις ενημερωσε μας για κοστος της ολης μεταφορας, αν χρειαστηκε να διανυκτερευσεις δουβλινο, πως ηταν οι ανταποκρισεις πλοιων κτλ...

          Ευχαριστουμε

          Comment


            #20
            Nαι το ειχα ψαξει να παω μεσω Γαλλιας κ μου εβγαινε ακριβοτερα κ με μεγαλυτερη ταλαιπωρια.... Πληρωσα συνολικα 320 ευρω με διαμονη ενα βραδυ στο Δουβλινο που ηταν επιλογη μου μποεουσα να το κανω κ συνεχομενα απλα δεν ηθελα να ταλαιπωρηθουμε τοσο !!

            Comment


              #21
              Originally posted by Natassou View Post
              Προς ενημέρωση:
              Τα καταφέραμε και ο Mike ήρθε στην Αγγλία !!! Πετάξαμε Αθήνα-Δουβλίνο, μετά πήραμε Ferry για Holyhead και από εκει τρένο για Νοττινγχαμ!!! Ο ελεγχος για τα χαρτια του σκύλου ηταν ανύπαρκτος.... απλα να σε ταλαιπωρουν... αλλα τεσπα τωρα ολα καλα!
              Mε ποια αεροπορικη πεταξατε;;;; σ αφησαν να τον εχεις στην καμπινα;;;

              Comment


                #22
                Κολλητός πέταξε για Αμερική με το σκύλο στη καμπίνα!

                Comment


                  #23
                  Εδώ βρήκα πληροφορίες για ταξίδι με σκύλο με την aegean . https://el.aegeanair.com/taksidepste...me-katoikidia/

                  Αν έχει κάποιος εμπειρία να μας πει για το αν ισχύουν οι τιμές .

                  Θες δικο σου κλουβί φυσικά ,διαβατήριο και γενικά ότι χαρτιά θες (στα βγάζει ο κτηνιατρος σου ),τσιπάκι ,βιβλιαριο.

                  Comment


                    #24
                    Τελικά απευθείας για Αγγλία αεροπορικές παίρνω το σκυλί μου?

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by stellagr View Post
                      Τελικά απευθείας για Αγγλία αεροπορικές παίρνω το σκυλί μου?
                      οχι δεν μπορεις

                      Comment

                      Working...
                      X