Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μεταφορικη για Αγγλία SOS SOS SOS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by NikolasG View Post
    Πήγα σήμερα και ρώτησα αν μπορείς να στείλεις ασυνόδευτη βαλίτσα με αεροπλάνο. Μου είπαν με cargo, αλλά έχει πολύ γραφειοκρατία και για το άτομο που την στέλνει και για εκείνον που την παραλαμβάνει.

    Κάποιος μου πρότεινε το www.eurosender.gr
    Είναι πόρτα-πόρτα και από μια ματιά που έριξα γράφει ότι τα 20 κιλά για Αγγλία κοστίζουν 39,19 Ευρώ.
    Θα πρέπει βέβαια κάποιος να συμπληρώσει τα στοιχεία του για να σιγουρευτούμε ότι δεν έχει τίποτα επιπλέον χρεώσεις στο τέλος!
    Τα λεφτα ειναι αυτα αλλα εχω στειλει απο τις 10/09 και το δεμα αγνοειται.
    Με Gls το εστειλαν.

    Comment


      #17
      Φαρμακείο ο κυρ Τάκης

      Comment


        #18
        Originally posted by chrisine View Post
        Και εμας μας είπε ο Τακης για 4 κουτες 20κιλες και μια τηλεοραση μεγαλη απο την θεσσαλονικη μεχρι το πορτσμουθ πορτα πορτα. 350 euro. Νομιζω οτι ειναι καλα.

        Comment


          #19
          theopar τι εγινε με το δεμα?????

          Comment


            #20
            Ψαξτε ιστορικο αν μπορειτε για την εταιρεια που επιλεγετε πριν το στειλετε.
            Ασφαλιστε το αν χρειαζετε.
            Και εχετε τα παρακατω, για την περιπτωση που βρεθειτε στην δικια μου θεση.
            1. Αποδειξεις η τιμολόγια, για τα περιεχομενα
            2. Αποδειξη για την παράδοση του δέματος απο εσας
            3. Φωτογραφίες του δεματος.
            Πολυ περιεργος ο συγχρονισμος σου NikolasG. Μεντιουμ εισαι;

            Αποστολη 09/09
            22/09 τους ζητησα να με ενημερωσουν για την τυχη του δεματος
            Μου ανακοινωσαν επειτα απο δικια μου επικοινωνια οτι ο κουριερ τους απαντησε πως το δεμα χαθηκε στις 11/10 και μου εστειλαν φορμα αποζημιωσης.
            Την οποια αν δεν συμπληρωνα και παρεδιδα σε 48 ωρες μαζι με τα παραπανω αποδεικτικα θα εχανα το δικαιωμα.

            Απο ευγενεια το μονο που μπορω να πω:
            Δεν είμαι ικανοποιημένος με την όλη διαδικασία - υπηρεσία.

            Η συγκεκριμενη εταιρεια δεν εχει γραφεια στην Ελλαδα.
            Ειναι ατζεντησ - μεσαζoντας και στην περιπτωση μου χρησιμοποιησε τις :
            ACS - GLS - Parcel Force.

            Comment


              #21
              Αρα η ACS τα «σκατωσε»!!
              Πολυ ψυχραιμος εισαι παντως, theopar! Και τι να κανεις θα μου πεις......
              Ειχες αποδειξεις για ολα τα πραγματα που ειχες μεσα στο δεμα?
              Και θα αποζημιωθεί πληρως?

              Comment


                #22
                Εγω χρονια τωρα χρησιμοποιω την MONDIAL
                210 5540907

                Comment


                  #23
                  Καλησπερα και απο εμενα. Συνηθως γραφει η γυναικα μου, αλλα επειδη κανονισα με την μεταφορικη να στειλω τα πραγματα μου στην Αγγλια, ειπα να μοιραστω την εμπειρια. Βρηκα μεσω του ανηψιου μου στο Εδιμβουργο εναν μεταφορεα, Χρηστος και το email του ειναι chmetafores@gmail.com. Στο τηλεφωνο εξυπηρετικοτατος και στις τιμες εξισου. Εστειλα μηνυμα, μου απαντησε και κανονισαμε την μεταφορα. Θα σας πω το τελικο αποτελεσμα, οταν παρω τα πραγματα στην Αγγλια. Μεχρι τωρα παντως η εντυπωση μου ειναι θετικη. Οποτε λιγο υπομονη και θα εχω πληρη εικονα. Σας χαιρετω ολους και σας υποσχομαι οτι η επικοινωνια μας θα ειναι συχνη με το που θα παω Αγγλια. Θελω να μοιραζομαι ολες τις εμπειριες μου μαζι σας.... φιλικα Τολης

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by Marito View Post
                    Καλησπερα και απο εμενα. Συνηθως γραφει η γυναικα μου, αλλα επειδη κανονισα με την μεταφορικη να στειλω τα πραγματα μου στην Αγγλια, ειπα να μοιραστω την εμπειρια. Βρηκα μεσω του ανηψιου μου στο Εδιμβουργο εναν μεταφορεα, Χρηστος και το email του ειναι chmetafores@gmail.com. Στο τηλεφωνο εξυπηρετικοτατος και στις τιμες εξισου. Εστειλα μηνυμα, μου απαντησε και κανονισαμε την μεταφορα. Θα σας πω το τελικο αποτελεσμα, οταν παρω τα πραγματα στην Αγγλια. Μεχρι τωρα παντως η εντυπωση μου ειναι θετικη. Οποτε λιγο υπομονη και θα εχω πληρη εικονα. Σας χαιρετω ολους και σας υποσχομαι οτι η επικοινωνια μας θα ειναι συχνη με το που θα παω Αγγλια. Θελω να μοιραζομαι ολες τις εμπειριες μου μαζι σας.... φιλικα Τολης

                    Λοιπον, καλησπερα απο High Wycombe, την πολη που μενω πλεον μονιμα. Πριν λιγες μερες μου φερανε και τα πραγματα απο Αθηνα, ολα μια χαρα. Οποτε σας συστηνω ανεπιφυλακτα αυτην την μεταφορικη.

                    Comment

                    Working...
                    X