Announcement

Collapse
No announcement yet.

Υπάρχει τελικά τρόπος μετανάστευσης;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Υπάρχει τελικά τρόπος μετανάστευσης;

    Καλημέρα παιδιά,

    Είμαι νέα στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά σας.
    Είμαι 26 ετών, γυμνάστρια και προπονήτρια κολύμβησης και το μεταπτυχιακό μου είναι πάνω στην αποκατάσταση τραυματισμών.
    Ζω στην Ελλάδα και αναζητώ εργασία στην Νέα Υόρκη ή στο Νιού Τζέρσυ όπου ζεί και δουλεύει το αγόρι μου εδώ και ένα χρόνο. Δυσκολέυομαι όμως πάρα πολύ να βρω γιατί από ότι έχω καταλάβει τα πτυχία μου δεν αναγνωρίζονται εκεί συν του γεγονότος ότι πρέπει να βρω εργοδότη ο οποίος να με προτιμήσει συγκριτικά με έναν αμερικανό. Γνωρίζει κανείς πού θα μπορούσα να απευθυνθώ για να έχω κάποιες πιθανότητες αποδοχής; Δηλαδή κάποια ελληνική κοινότητα, εκκλησία, σχολείο που να ενδιαφέρεται στην πρόσληψη Ελλήνων;

    #2
    Γενικότερα ειναι πολύ δύσκολο νά παρεις χαρτιά με πρόσληψη απο όσο γνωρίζω...
    Ο πιο σίγουρος τρόπος ειναι με γάμο με αμερικανό πολίτη η κλήρωση με λοταρία. Αλλα και τα δυο ειναι χρονοβόρα ειδικά η κλήρωση ειναι πολύ λίγες οι πιθανότητες να σε επιλέξουν.
    Γενικά η Αμερική δεν ζητάει ξένους εργαζόμενους οπως η Αυστραλία και ο Καναδάς και γενικότερα η Ευρώπη.
    instagram.com/anelixis_net/
    youtube.com/user/AlexGraphicd1

    Comment


      #3
      Originally posted by AlexGraphicD View Post
      Γενικότερα ειναι πολύ δύσκολο νά παρεις χαρτιά με πρόσληψη απο όσο γνωρίζω...
      Ο πιο σίγουρος τρόπος ειναι με γάμο με αμερικανό πολίτη η κλήρωση με λοταρία. Αλλα και τα δυο ειναι χρονοβόρα ειδικά η κλήρωση ειναι πολύ λίγες οι πιθανότητες να σε επιλέξουν.
      Γενικά η Αμερική δεν ζητάει ξένους εργαζόμενους οπως η Αυστραλία και ο Καναδάς και γενικότερα η Ευρώπη.
      εχεις παρα πολυ δικιο αλεξ,δυστυχως ετσι ειναι,τα χαρτια στην αμερικη ειναι πολυ δυσκολα,παιρνουν χρονο και χρημα.

      Comment

      Working...
      X