Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλησπέρα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλησπέρα

    Καλησπέρα, με λένε Φανή. Αν και παρακολουθώ αρκετό καιρό τις δημοσιεύσεις, δεν είχα συστηθεί.
    Σκέφτομαι εδώ και αρκετό καιρό να μεταναστεύσω στην Αυστραλία. Ο θείος μου μετανάστευσε πριν αρκετό καιρό στο Σύδνει και μου είπε μόλις τελειώσω τις σπουδές μου και νιώθω έτοιμη να πάω και εγώ εκεί.
    Οι δημοσιεύσεις σας με έχουν βοηθήσει αρκέτα να μπω στο κλίμα και να προσαρμόζομαι στην ιδέα της μετανάστευσης αλλά και πως θα προσαρμοστώ στην Αυστραλία.
    Μην κάνεις όνειρα, βάζε στόχους

    #2
    Πολύ καλός ο θείος σου που θέλει να σε βοηθήσει!

    Comment


      #3
      Έτσι όπως έγινε η Ελλάδα η καλύτερη σου επιλογή θα είναι αυτή.

      Παρόλα αυτά να ξέρεις ότι η Αυστραλία δεν είναι ο παράδεισος που ήταν πριν κάποια χρόνια. Τα πράγματα αλλάζουν και σαν χώρα δέχεται ένα τεράστιο κύμα μετανάστευσης οπότε τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα πια.

      Comment


        #4
        Ναι, το ξέρω, το πρότεινε και στον μπαμπά μου αλλά επειδή δεν ξέρει την γλώσσα και θα του είναι δύσκολο να προσαρμοστεί δεν μπορεί να φύγει(επίσης η μαμά μου δεν θέλει να φύγει απο την Ελλάδα). Μου ζήτησε να πάω και τώρα για διακοπές να πάω να γνωρίσω την χώρα και το περιβάλλον εκεί αλλά δεν μπορώ να πάω αυτή την στιγμή.

        Το ξέρω πως δεν είναι εύκολα αλλά σε δύο χρόνια που τελειώνω τις σπουδές μου, τα πράγματα μπορεί να έχουν αλλάξει ας ελπίσουμε προς το καλύτερο
        Μην κάνεις όνειρα, βάζε στόχους

        Comment

        Working...
        X