Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φοιτητικό Δάνειο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Φοιτητικό Δάνειο

    Καλησπέρα σας!!

    Διαβάζω διάφορα τώρα τελευταία για το δάνειο που σου δίνουν στην Αγγλία των 20.000 λιρών ή περισσότερο, και μόλις πιάσεις δουλειά και εφόσον βγάζεις παραπάνω από το ποσό του δανείου, το εξοφλείς.
    Ρώτησα και έναν γνωστό μου που μένει Αγγλία, και μου το επιβεβαίωσε ότι όντως υπάρχει το δάνειο, αλλά δεν ήξερε πολλά για να με βοηθήσει.

    Όποιος/α γνωρίζει κάτι πάνω σε αυτό, ας μου στείλει.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    #2
    Originally posted by effleurer_lea View Post
    Καλησπέρα σας!!

    Διαβάζω διάφορα τώρα τελευταία για το δάνειο που σου δίνουν στην Αγγλία των 20.000 λιρών ή περισσότερο, και μόλις πιάσεις δουλειά και εφόσον βγάζεις παραπάνω από το ποσό του δανείου, το εξοφλείς.
    Ρώτησα και έναν γνωστό μου που μένει Αγγλία, και μου το επιβεβαίωσε ότι όντως υπάρχει το δάνειο, αλλά δεν ήξερε πολλά για να με βοηθήσει.

    Όποιος/α γνωρίζει κάτι πάνω σε αυτό, ας μου στείλει.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Δεν ξερω για φοιτητικο και ιστοριες.Εγω δουλευα στην βρετανια και επαιρνα περιπου 1.400 λιρες το μηνα.ειχα 9 μηνες και εκανα αιτηση δανειου στην τραπεζα μου για 1000 λιρες δανειο γιατι ειχα μια αναγκη.Δεν μου του εγκρινανε και ουτε χρωσταγα πουθενα.Ουτε και ρωτησα και γιατι δεν τα πηρα.Ισως ηταν επειδη ειχα λιγο σχετικα χρονο.

    Comment


      #3
      Καλημέρα. Ναι, το φοιτητικό δάνειο ισχυεί και έιναι απο την κυβέρνηση. Αλλά το δάνειο που μπορείς να πάρεις είναι μόνο για τα tuition fees του πανεπιστημίου και όχι για έξοδα διαβίωσης.

      Comment


        #4
        Ευχαριστώ καταρχάς και τους δύο που μου απαντήσατε.
        Ναι εγώ δεν θέλω για τα έξοδα διαβίωσης μόνο για τα δίδακτρα. Τι κίνδυνοι υπάρχουν ;

        Ευχαριστώ.

        Comment

        Working...
        X