Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 58 από 58

Θέμα: Los Angeles

Senior Member
    Περιοχή
    Hannover

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Natalia_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μου που είδες 1000 νοικι για γκαρσονιέρα γιατί εγω δίνω 800 σε διάρι με συγκάτοικο. Με ενδιαφέρει! Και η τιμή είναι χαμηλή γιατί έχουν παλιό συμβόλαιο. Πλέον για διάρι ειναι στα 2000.

Αυτό είναι το μεγάλο αγκάθι στο ΛΑ...η στέγαση. Με τα ίδια λεφτά σε άλλες περιοχές νοικιάζεις ολόκληρο σπίτι.
    Για πες μας πως είναι η ζωή στο ΛΑ ή γενικότερα στην Καλιφόρνια

Junior Member
    Περιοχή
    tarpon springs florida

Προεπιλογή

Επειδη εχω ζησει στην καλιφορνια και εχω γυρισει σχεδον ολη την Αμερικη και εχω αποψη παντα απο την δικη μου πλευρα βεβαια.Η καλιφορνια ειναι το πιο ωραιο στειτ της αμερικης,απο καιρο,εχει θαλασσα,εχει ολα τα δεντρα,ελιες,λεμονια, σαν την ελλαδα,αλλα με καλυτερο καιρο και πολυ πιο ηπιο χειμωνα.Τωρα απο δουλειες τα πραγματα ειναι διαφορετικα.Υπαρχουν πολλοι σπανιολοι,ο μισος πληθυσμος περιπου,εχει πολλους παρανομους(νομιζω εχουν καποιο ειδικο καθεστως για τους παρανομους).Σε πολλες δουλειες ζητανε και ισπανικα,υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος,γιατι ολος ο πλανητης θελει να ερθει στην καλιφορνια.Ολα ειναι πανακριβα,σε σχεση με αλλα στειτ.Ακου τι θα σω πω τωρα,εαν ειναι να μενεις καλιφορνια και εχεις καλη δουλεια και παιρνεις απο 7-10 χιλιαρικα καθαρα αξιζει.Εαν τωρα τρεχεις σαν τρελος σε δυο δουλειες να παρεις 4 χιλιαρικα καθαρα και εισαι σκλαβος των πλουσιων,τοτε πρεπει να κοιταχτεις στον καθρεπτη να δεις τι φταιει.Γενικα η καλιφορνια, η ωμη αληθεια ειναι οτι στηριζει πολυ τα ανθρωπινα <δικαιωματα>οι περισσοτεροι πληρωνουν βασικα,δηλαδη 10-11-12 δολαρια την ωρα εκει και αυτα δεν φτανουν ουτε για το ενοικιο.Γενικα οι ελληνες απο ελλαδα ακουνε καλιφορνια και νομιζουν οτι κοβουν λεφτα,παραδεισος και τετοια...η αληθεια ομως ειναι πολλη σκληρη.Η ζωη δεν ειναι hollywood.

Προεπιλογή

Αν επιτρέπεται τωρα που ζεις; Ελλαδα

Member Το avatar του χρήστη Natalia_
    Περιοχή
    Los Angeles

Προεπιλογή

Η αλήθεια ειναι ότι ειναι πανάκριβα εδώ. Αλλά οι τιμές δε διαφερουν και τοσο πολύ από τις άλλες μεγάλες πόλεις..ΝΥ, Βοστώνη κτλ.
    Μη νομίζει κανείς ότι με το που θα έρθει θα βγάζει ΤΑ λεφτά. Αυτό είναι λάθος. Σιγά σιγά αλλάζεις δουλειές και βρισκεις κάτι καλυτερο. Οι αμερικάνοι έχουν πολλά στραβά αλλά εδω, από ότι εχω δει, η σκληρή δουλεια ανταμείβεται.
    Όσον αφορά τα ισπανικά, ακριβώς επειδή υπάρχει μεγάλη προσφορά δεν ειναι κάτι που το ψάχνουν στις δουλειές. Το διαφορετικό είναι που κάνει εντύπωση, όπως τα ελληνικά για παραδειγμα χαχα

Junior Member
    Περιοχή
    Los Angeles

Προεπιλογή

παιδια ζω εδω και 4 χρονια στο Λος Αντζελες, τα 8000 που εγραψε ο φιλος πριν ειναι παρα πολυ καλα λεφτα, ακομα και μεικτα.
    Να φανταστειτε δινω 905 το μηνα μονο νοικη για το διαμερισμα μου, που ειναι 2 υπνοδωματια και 2 μπανια και ζω σε ασφαλη/καλη περιοχη

Junior Member
    Περιοχή
    Athens

Προεπιλογή

Αν επιτρέπεται με ποια βίζα μετανάστευσες ;;;

Member Το avatar του χρήστη Natalia_
    Περιοχή
    Los Angeles

Προεπιλογή

905 για 2 υπνοδωμάτια?? σε καλή περιοχή??? θέλω κι εγώ!

Junior Member
    Περιοχή
    Los Angeles

Προεπιλογή

χαχα, το σπιτι θελει 1811 το μηνα, δινω τα μισα αρα 905. Εχω συγκατικο τον αδερφο μου
    Σχεδον ολοι στο ΛΑ εχουν 1 με 2 με 3 συγκατικους γιατι τα νοικια ειναι τοσο ακριβα
    Μενω Sherman Oaks

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •