Announcement

Collapse
No announcement yet.

Βοηθεια σχετικα με σπουδες στην Αγγλια!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Βοηθεια σχετικα με σπουδες στην Αγγλια!

    Καλησπερα..θα ηθελα την βοηθεια σας αμα ξερετε καποια πραγματα σχετικα με τα προγραμματα και σχετικα με το αν μπορεις να μπεις τελευταια στιγμη στο πανεπιστημιο που θες..αν μπορειτε και εχετε την καλοσυνη να με βοηθησετε να εκλπηρωσω το ονειρο μου..το αποφασισα τελευταια στιγμη να στραφω για τις σπουδες μου στο εξωτερικο εφοσον οι γονεις μου το δεχτηκαν και μου εδωσαν επιτελους την επιλογη.. θα ηθελα να παω Plymouth για foundation στο τμημα Πληροφορικης..το θεμα ειναι πως η μονη λυση που ακουω απο διαφορα μπλογκσ ειναι το clearing..το οποιο με τρομαζει γιατι ειναι τελειως στην τυχη και δεν θελω να ειμαι με αβεβαιοτητες..γνωριζει κανεις πως μπορω να μπω χωρισ να χασω χρονια?..μηπωσ ξερετε που μπορω ν απευθυνθω αμεσα για βοηθεια?ειναι αργα που πηρα αυτην την αποφαση?..σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας..

    Υ.Γ.το γνωριζω καλα πως υπαρχει το Βρετανικο Συμβουλειο..το ζητημα ειναι πως γνωριζω απο τις τιμες του και δεν εχω την οικονομικη ανεση για να με βοηθησουν εκεινοι..αμα γνωρισει καποιος παρακαλω να επικοινωνησει μαζι μου

    #2
    Καλησπέρα σας,

    Τυπικά μπορείτε να κάνετε αίτηση μέσω της διαδικασίας clearing. Θα πρέπει στο clearing να αποχωρήσει κάποιος φοιτητής και να πάρετε τη θέση του. Δεν θέλω να σας αποθαρρύνω απλώς το clearing είναι χρονοβόρο. Δηλαδή μπορεί να έχουν ήδη ξεκινήσει τα μαθήματα και να σας ειδοποιήσουν ότι γίνατε δεκτή πιο μετά.

    Εσείς για προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό; Το λέω διότι κάποια πανεπιστήμια ( συνήθως για μεταπτυχιακά) μπορούν να δεχθούν την αίτηση εκτός ucas. Δηλαδή την στέλνεις απ' ευθείας στο πανεπιστήμιο. Δεν ξέρω εάν ισχύει για κάποια προπτυχιακά.

    Εάν χρειαστείτε κάτι άλλο ρωτήστε.

    Comment


      #3
      Originally posted by mathimatikos View Post
      Καλησπέρα σας,

      Τυπικά μπορείτε να κάνετε αίτηση μέσω της διαδικασίας clearing. Θα πρέπει στο clearing να αποχωρήσει κάποιος φοιτητής και να πάρετε τη θέση του. Δεν θέλω να σας αποθαρρύνω απλώς το clearing είναι χρονοβόρο. Δηλαδή μπορεί να έχουν ήδη ξεκινήσει τα μαθήματα και να σας ειδοποιήσουν ότι γίνατε δεκτή πιο μετά.

      Εσείς για προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό; Το λέω διότι κάποια πανεπιστήμια ( συνήθως για μεταπτυχιακά) μπορούν να δεχθούν την αίτηση εκτός ucas. Δηλαδή την στέλνεις απ' ευθείας στο πανεπιστήμιο. Δεν ξέρω εάν ισχύει για κάποια προπτυχιακά.

      Εάν χρειαστείτε κάτι άλλο ρωτήστε.


      Καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση σου..οχι για προπτυχιακο θελω να παω απλα δεν γνωριζω αμα θα χασω χρονια επειδη θελω να γινει αμεσα η εγγραφη..απλα δεν γνωριζω πως γινεται και που να απευθυνθω.........

      Comment


        #4
        Σου έστειλα την ιστοσελίδα με τις ημερομηνίες. Κοίταξε τα μηνύματα σου. Θα πρέπει να εξοικειωθείς με την πλατφόρμα. Είναι αρκετά εύκολη η αίτηση.

        Comment

        Working...
        X