Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετακομιση και ευρεση δουλειας στην Αγγλια ποια βημματα πρεπει να ακολουθησω?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μετακομιση και ευρεση δουλειας στην Αγγλια ποια βημματα πρεπει να ακολουθησω?

    Καλησπερα σε ολους σας σκεφτομαι να παω αγγλια για ευρεση χειρονακτικης δουλειας ειμαι μεταναστης απο την Αλβανια στην Ελλαδα απο τα 7 μου εχω πενταετη αδεια δειαμονης (με την οποα εχω το δικαιωμα να εργαστω σε οποιαδηποτε χωρα εντος ευρωπης) αν θα μπορουσατε να μου πειτε ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω τι πρεπει να προσεξω ποσα θα χρειαστω να εχω μαζι μου για να κανω αυτην την δυσκολη αρχη θα δουλεψω μερα νυχτα αν χρειαστη αρκει να κατορθοσω να μεινω μονιμα και νομιμα για ενα καλυτερο μελλον οχι για μενα αλλα για το μικρο μου κοριτσακι. Ειμαι 27 χρονων ειμαι μαθημενος στις βαρειες χειρονακτικες δουλειες και γνωριζω καλα Αγγλικα (lower) θα εκτιμησω μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου καθε συμβουλη/βοηθεια που θα μου δωσετε.

    #2
    καλησπερα, μιλα φιλε με γραφεια ευρεσεως εργασιας απο εδω ελλαδα για αγγλια . ειναι ενας καλος τροπος να βρεις δουλεια αμεσα .

    Comment


      #3
      Γραφεια ευρεσεως εργασιας ε? Μηπως γνωριζειες καποιο καπου να απευθυνθω μεσω ιντερνετ? Ευχαριστω

      Comment


        #4
        βαλε στο google γραφεια ευρεσεων εργασιας αγγλια και θα σου βγαλει . δεν μπορω να σου πω πανε σε ''αυτον'' γτ στην περιπτωση που δεν βγει κατι καλο θα εχω την ευθηνη και δεν το θελω !αλλα θελει ψαξιμο αρκετο σε μια μερα δεν γινοται ολα ,θελει χρονο !https://www.jobfind.gr/ αυτο εχει αρκετες !

        Comment


          #5
          σ' ευχαριστω φιλε μου το εκτιμω.

          Comment


            #7
            Originally posted by makoulis View Post
            βαλε στο google γραφεια ευρεσεων εργασιας αγγλια και θα σου βγαλει . δεν μπορω να σου πω πανε σε ''αυτον'' γτ στην περιπτωση που δεν βγει κατι καλο θα εχω την ευθηνη και δεν το θελω !αλλα θελει ψαξιμο αρκετο σε μια μερα δεν γινοται ολα ,θελει χρονο !https://www.jobfind.gr/ αυτο εχει αρκετες !
            αυτο δεν ειναι γραφειο εργασίας ..

            Comment


              #8
              Γειά σας,θα ήθελα να ρωτήσω για να ενοικιάσεις σπίτι πόσους μήνες θα πρέπει να έχεις συμβόλαιο δουλειάς; Δηλαδή αν βρω δουλειά σε μία εβδομάδα με συμβόλαιο μπορώ να μπω στο σπίτι; Ευχαριστώ πολύ.

              Comment


                #9
                Originally posted by Κωνσταντινα0506 View Post
                Γειά σας,θα ήθελα να ρωτήσω για να ενοικιάσεις σπίτι πόσους μήνες θα πρέπει να έχεις συμβόλαιο δουλειάς; Δηλαδή αν βρω δουλειά σε μία εβδομάδα με συμβόλαιο μπορώ να μπω στο σπίτι; Ευχαριστώ πολύ.
                Συνηθως θελουν 3 μηνη μισθοδοσια γιατι μετα το 3μηνο εισαι μονιμος στην εταιρια, αλλα ολα παιζονται εξαρταται απο το σπιτι αν ειναι καλο αν ειναι ακριβο αν εχει κακη εμπειρια προηγουμενα ο ιδιοκτητης, αν ειναι σπιτι ολοκληρο η δωματιο κλπ...
                στην αναγκη ομως μεινε σε hostel και μετα το 3μηνο νοικιαζεις

                Comment


                  #10
                  Εάν έχω το συμβόλαιο της δουλειάς και από δικά μου λεφτά που έχω καβατζα από Ελλάδα πληρώσω τα 3 νοίκια μπροστά θα υπάρχει πρόβλημα;
                  Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση :-)

                  Comment


                    #11
                    Για να νοικιασεις σπιτι κοιταζουν την ροη της αγγλικης σου μισθοδοσιας εφοσον δουλευεις αγγλια....

                    εαν δεν δουλευεις αγγλια και ερχεσαι για πρωτη φορα εδω (οπως εγω το 2013) θα σου ζητησουν 2-3 ενοικια in advance σαν εγγυηση τα οποια οταν φυγεις απο το ασπιτι θα τα παρεις πισω (εκτος αν το εχεις γκρεμισει, καψει, γεμισει grafity)

                    Comment


                      #12
                      Originally posted by kimjon View Post
                      αυτο δεν ειναι γραφειο εργασίας ..
                      Το έκανα παράθεση γιατί είναι σημαντικό. Θέλεις να μας πεις λίγο τι εννοείς. Καλό είναι να ενημερώνεται ο κόσμος και να αποφεύγονται οι άστοχες κινήσεις.
                      ... ' She's mad but she's magic there is no lie in her fire ' ...

                      Comment

                      Working...
                      X