Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετοίκηση στη Στουτγκάρδη πληροφορίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μετοίκηση στη Στουτγκάρδη πληροφορίες

    Καλησπέρα!

    Είχα τη τύχη να μου προσφερθεί εργασία στη Στουτγκάρδη, όπου βάση των τωρινών μου γνώσεων και πτυχίου θα ξεκινήσω να εργάζομαι με μικρο μισθό στη αρχή, αλλά μόλις όλοκληρώσω και κάποια σεμινάρια μέσω της εν λόγω εταιρίας θα αυξηθεί ο μισθός.
    Αυτό που θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποιος, τι εισόδημα χρειάζεται μια τριμελής οικογένια για να ζήσει στη Στουτγκάρδη ή στις γύρω πόλεις όπως το Ludwigsburg με δεδομένο ότι δεν ξέρω αν η συζηγός μου θα καταφέρει να βρει δουλειά.

    Ευχαριστώ!

    #2
    Αν μιλαμε απλα για τα απολυτως απαραιτητα το λιγοτερο1800 - 2000 καθαρα εισοδημα για μια οικογενεια.... το σπιτι ειναι ενα μεγαλο θεμα διοτι μπορει να βρεις 2αρι με 500 ευρω μπορει και με 900... αν ειναι καινουργιο σε καλη γειτονια με συγκοινωνια κτλ κτλ... κανα 100αρικο ρευμα και θερμανση μαζι μεσο ορο τον μηνα... καρτα για τρενα και αυτο αναλογα ποσες ζωνες ... πχ 2 ζωνες 83ευρω για 3 ζωνες 117 ευρω.. βαλε κανα τηλεφωνακι ιντερνετ κανα 30αρι μεσο ορο... βαλε και κινητα κανα 30 τον μηνα μεσο ορο .... σουπερ μαρκετ δεν θες και κανα 200αρι τουλαχιστον ??
    Better Think twice instead once

    Comment

    Working...
    X