Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΙΕΚ στην Αγγλια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΙΕΚ στην Αγγλια

    Καλησπερα σας, παιδια!

    Σε τρεις μερες φευγω για Αγγλια για ενα καλυτερο μελλον. Συγκεκριμενα θα παω στο Μπριστολ, θα μεινω στον αδερφο μου ο οποιος ζει εκει πλεον 4 χρονια. Δουλεια, σπιτι, ολα τακτοποιημενα, οποτε δεν θα σας ζαλισω με ερωτησεις, αλλωστε διαβασα τα προηγουμενα θεματα στο φορουμ και εχω καλυφθει αρκετα. Τωρα το ερωτημα που θελω να θεσω ειναι το εξης: υπαρχουν ΙΕΚ στην Αγγλια στα οποια μπορει να σπουδασει κι ενας ξενος; Για να γινω πιο σαφης, θελω να παω σε σχολη μαγειρικης, γιατι ειναι αντικειμενο που μου αρεσει πολυ και θα ηθελα να εχω κι ενα χαρτι που να πιστοποιει τις γνωσεις μου πανω στο αντικειμενο και το οποιο πιστευω θα ειναι μεγαλο συν για το βιογραφικο μου. Αποι Ελλαδα ερχομαι μονο με ενα απολυτηριο Λυκειου να σημειωσω. Τι παιζει λοιπον με τα ΙΕΚ στην Αγγλια, ποσο κοστιζουν, ποσο διαρκουν οι σπουδες τους κλπ;
    Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

    #2
    Εξαρτατε.
    Θα χρειαστεις - εχεις επισημα μεταφρασμενα, πτυχιο, αναλυτικη βαθμολογια;

    Μπορεις να δεις σε οποιο κολλεγιο σε ενδιαφερει τα courses που εχει.
    Και εκει σου γραφουν αναλυτικα οτι θες να μαθεις:
    Π.Χ.
    City of Bristol College | Kitchen and Restaurant Skills

    Μπες στο googlemap στην περιοχη που θα μεινεις και βαλε σαν αναζητηση colleges near me
    Κτ

    Comment


      #3
      Σ' ευχαριστω. φιλε για την ανταποκριση! ) Θα το μελετησω καλα και ολο και καπου θα καταληξω. Δεν εχω μεταφρασμενο τιποτα αλλα εαν χρειαστει θα το μεταφρασω στην πρεσβεια ή καπου αλλου. Απλως δεν ειχα ιδεα τι ειδικοτητες υπαρχουν, η διαρκεια των σεμιναριων και κυριως το κοστος. Το σαιτ που μου εστειλες ελυσε τις αποριες. Και παλι σε ευχαριστω θερμα!

      Comment

      Working...
      X