Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλησπερα απο Αγγλια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλησπερα απο Αγγλια

    Καλησπερα σε ολους Πατριωτες ειμαι απο Θεσσαλονικη και ζω και δουλευω Αγγλια απο τον περασμενο Μαιο. Δυσκολα και μου λειπει Πατριδα .Αλλα ετσι επρεπε να γινει .Να λεμε καμμια κουβεντα να στηριζουμε ο ενας τον αλλο εδω στα ξενα

    #2
    Πώς σου φαίνεται η Αγγλία Σοφία;

    Comment


      #3
      Καλησπερα Σοφια, σε ολους μας λειπει η Ελλαδιτσα αλλα δεν γινεται αλλιως!! σε πιο μερος εισαι ?

      Comment


        #4
        Για να σας δωσω κουραγιο σας λεω οτι εμεις φυγαμε για Αυστραλια και καναμε 3 χρονια για να παμε διακοπες Ελλαδα. Παρτε κουραγιο απο εμας. Σπουδασα Αγγλια αλλα ειναι μια χωρα που λογω καιρο θα ηταν πολυ δυσκολο να ζησω. Τι λεει τωρα με το brexit?

        Comment


          #5
          Δεν την γουσταρω καθολου!! Ο καιρος και το φαγητο ΑΘΛΙΑ!!!!!!!!!
          Αλλα ετσι οπως μας καταντησαν στην Ελλαδα και παλι τυχερη νιωθω που ηραθα και εχω δουελεια .Εσυ που εισαι εισαι καιρο εδω??

          Comment


            #6
            Καλησπερα Τερι Ασε σαν την Ελλαδα πουθενα!!! Εδω ο καιρος και το φαγητο ειναι ΠΑΝΑΘΛΙΑ!!!Και οι Αγγλοι ξενερωτοι και διπροσωποι. Αλλα οργανωμενο κρατος τους το αναγνωριζω αυτο. Ειμαι Νοτια Αγγλια συνηθως Live-in Care Worker για αρχη και θα δω τι θα κανω ΑΝ μεινω γιατι ο καιρος ειναι τρισαθλιος αναθεμα. Αλλα και πισω δεν εχει τιποτα Εσυ που εισαι σε αυτη την Υπεροχη μουσκεμενη χωρα??

            Comment


              #7
              Δαναη καλημερα.Με τη δουλεια που διαλεξα για αρχη μπορω να γυριζω πισω οποτε το επιλεξω αλλιως δεν την εβγαζα καθαρη εδω!!!! Θα γυρισω πισω τα Χριστουγεννα να παρω μια ανασα και βλεπουμε .Με το Βρεξιτ αλλαζουν πραγματα αλλα τιποτα δραστικο ακομη .Αλλα πεφτει η λιρα και δεν συμφερει καθολου !! Η Αυστραλια ειναι μακρια αλλα τον βλαμμενο καιρο της Αγγλιας δεν τον εχει υποθετω

              Comment


                #8
                Originally posted by SofiaGiant View Post
                Δαναη καλημερα.Με τη δουλεια που διαλεξα για αρχη μπορω να γυριζω πισω οποτε το επιλεξω αλλιως δεν την εβγαζα καθαρη εδω!!!! Θα γυρισω πισω τα Χριστουγεννα να παρω μια ανασα και βλεπουμε .Με το Βρεξιτ αλλαζουν πραγματα αλλα τιποτα δραστικο ακομη .Αλλα πεφτει η λιρα και δεν συμφερει καθολου !! Η Αυστραλια ειναι μακρια αλλα τον βλαμμενο καιρο της Αγγλιας δεν τον εχει υποθετω
                Ο καιρος ειναι υπεροχος εδω στην Δυτικη Αυστραλια, οι ανθρωποι ζεστοι και κατανοουν την πολυπληθυσμικοτητα αλλα φυσικα δεν ειναι παραδεισος και εδω υπαρχουν πολλα αρνητικα. Παντως απο το Πορτσμουθ που ζουσα , εδω ειμαι πολυ καλυτερα. Ολο ηλιο οποτε την καταθληψη ευτυχως την απεφυγα.

                Comment

                Working...
                X