Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συναλλαγμα που με συμφερει να αλλαξω τα Ευρω σε Αυστραλεζικα δολλαρια?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Συναλλαγμα που με συμφερει να αλλαξω τα Ευρω σε Αυστραλεζικα δολλαρια?

    Καλησπερα σας

    Θα ταξιδεψω για Perth αρχες Μαρτιου που νομιζεται ειναι καλυτερα να αλλαξω τα Ευρω σε δολλαρια?
    Και υπαρχει περιπτωση να μου πει στο αεροδρομιο ο υπαλληλος ποσα εχω πανω μου?
    Εννοειται οτι πριν θα εχω γραψει οτι πηγαινω για 1.5 μηνα και θα μεινω σε μια φιλη μου.

    ευχαριστω

    #2
    υπαρχει περιπτωση να μου πει στο αεροδρομιο ο υπαλληλος ποσα εχω πανω μου?
    100%, δυο φορές που πήγα, αυτό έγινε.

    ΠΡΟΣΟΧΗ σε συσκευές που έχετε documents & mails. Τα scannaroun όλα. (αυτό έγινε την 2η φορά μόνο που πήγα)

    --

    Ξέρω περίπτωση που ο άλλος είχε συγγένη στην USA, είχε προσγειωθεί εκεί, του κάναν την κλασική ερώτηση
    vacations or work
    , τους είπε vacations, ψάξαν στο laptop τα mails και βρήκαν μερικά που μίλαγε με μια εταιρία για να πιάσει δουλειά από το σπίτι. Πακέτο πίσω Greece + ban από την χώρα.


    που νομιζεται ειναι καλυτερα να αλλαξω τα Ευρω σε δολλαρια?
    όπου και να το κάνεις, χαμένος θα βγεις, επειδή αγαπάς Ελλάδα, κάντω στην Ελλάδα

    --

    μην ξεχάσεις να διαβάσεις AUSTRALIA - Ανταπόκριση - Zakari

    Comment


      #3
      Originally posted by ZAKARI View Post
      μην ξεχάσεις να διαβάσεις AUSTRALIA - Ανταπόκριση - Zakari
      Όταν λες σε κάποιον τι σου συνέβη όταν προσπάθησες με κάποιον τρόπο να μείνεις σε μία χώρα χωρίς να έχεις τις κατάλληλες προϋποθέσεις το σωστό είναι να δίνεις εκτός από την δικιά σου άποψη και άλλων μελών τις απόψεις για αυτό που έκανες, αν ήταν σωστό και λογικό.
      Εδώ: http://www.patriotaki.net/ανταπόκρισ...?-zakari-5021/
      (Όλες οι σελίδες είναι σημαντικές και οποιοσδήποτε μπορεί να καταλάβει την πραγματικότητα)
      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

      Comment


        #4
        @jimathens, ^ σωστά..

        Comment


          #5
          kαλημερα σας,

          διαβασα τις απαντησεις σας και στο θεμα χρηματων εαν με ρωτησουν εχω μια απορεια.
          εγω θα εχω πανω μου 800 AUD περιπου και θα μεινω 1.5 περιπου με την παραμετρο να με φιλοξενησει μια φιλη μου εκει.
          Την εχω γνωρισει μεσω ιντερνετ και παω σαν γνωριμια.
          Στην αμερικη που ειχα κανει ταξιδι μου ειχαν κανει την ερωτηση vacation or working και για την girlfriend εκει αλλα νομιζω εξαρταται
          και απο τον υπαλληλο.Γιατι ειδα και αλλους που τους κανανε λιγες ερωτησεις ενω ετυχε και επεσα στον ποιο σκληρο.
          Αλλα για χρηματα δεν μου ειπανε κατι!
          Μπορει να μου πουνε κατι για το οριο χρηματων που θα εχω?

          ευχαριστω

          Comment


            #6
            δεν θα εχω laptop πανω μου μονο ενα στικακι με τις προσωπικες μου πληροφοριες

            Comment


              #7
              Το όριο είναι 10.000 δολ. Αλλά νομίζω οτι υπάρχει κάποιος περιορισμός απο την Ελλάδα..αν δεν κάνω λάθος μπορείς να κρατάς πάνω σου 2.000 ευρώ..άρα για το ποσό που θα έχεις,μην σε ανησυχεί!Τώρα για το που σε συμφερεί να κάνεις συνάλλαγμα,δυστυχώς δεν ξέρω.. σε ότι αφορά το θέμα των ερωτήσεων στο αερόδρομιο κ εγώ μάλλον πρέπει να έπεσα σε περίπτωση όταν ήρθα κ ας είχα partner visa..

              Comment


                #8
                Originally posted by mag100 View Post
                Καλησπερα σας

                Θα ταξιδεψω για Perth αρχες Μαρτιου που νομιζεται ειναι καλυτερα να αλλαξω τα Ευρω σε δολλαρια?
                Και υπαρχει περιπτωση να μου πει στο αεροδρομιο ο υπαλληλος ποσα εχω πανω μου?
                Εννοειται οτι πριν θα εχω γραψει οτι πηγαινω για 1.5 μηνα και θα μεινω σε μια φιλη μου.

                ευχαριστω
                Aν το εισητηριο σου ειναι με επιστροφη
                πιθανα να μην δημιουργησεις, τις εντυπωσεις ο,τι ερχεσε για μονιμα και αρα πιθανα να μην σε ψαξουν σε βαθος
                θα φαινεται αλλωστε απο το εισητηριο σου οτι ερχεσε για διακοπες και ο,τι επιστρεφεις σε 1 1/2 μηνα οπως αναφερεις
                αν τωρα το εισητηριο σου ειναι one way εκει θα σε ξεκονισουν
                Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                Comment

                Working...
                X