Announcement

Collapse
No announcement yet.

Budget

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Budget

    Καλησπερα. Βλέπω συνέχεια ανθρώπους απο χώρες πολύ φτωχές που πανε στην Αγγλια με μηδεν λεφτα. ΟΚ σπίτι μενουν με αλλους 200 αλλα πάντα μου εκανε εντυπωση πως συντηρούνται μέχρι να βρουνε την πρώτη δουλειά. Με βάση αυτο λοιπόν η απορία μου ειναι τι μπάτζετ θελει καποιος για να παει στο Λονδινο και να ζήσει μεχρι να βρει δουλεια; Ναι καταλαβαίνω πως το τι μπατζετ θες ειναι εντελώς υποκειμενική ερώτηση. Αλλά μιλάω τώρα για μετανάστευση. Ούτε ξενυχτια ούτε βιντεο games ουτε βολτες ειναι της παρουσης. Μιλάω καθαρα για τι ποσο χρειάζεται για να πας χωρις δουλεια στο Λονδινο. Δεν με νοιάζει αν θα μενω σε προάστιο μακριά απο το κέντρο ή αν θα μενω σε σπιτι με 5-6 συγκατοίκους. Καθε μετανάστευση ειναι δυσκολη. Απλά δεν εχω πραγματικά ιδέα τι ποσό θα χρειαστω. Σημειώνω ξανα πως εννοώ να παω χωρις να έχω δουλειά και να ψάξω εκει. Γνωστούς δεν εχω εκει να με φιλοξενήσουν οποτε μιλαω για αεροπορικα, ενα φθηνο hostel/airbnb μεχρι να βρω σπιτι και φυσικα σπιτι, καθως και εξοδα για 1-2 μηνες μεχρι να βρω δουλεια

    #2
    Καλησπερα.
    Μια ευλογη απορια. Που βλεπεις συνεχεια ολους αυτους τους ανθρωπους απο φτωχες χωρες να πηγαινουν στο Λονδινο?

    Καλυτερα να ξεκινησεις σε μια επαρχιακη πολη και να δεις πως πανε τα πραγματα. Ο λογος ειναι τα φθηνοτερα ενοικια οποτε και λιγο περισσοτερος χρονος στην αναζητηση εργασιας. Αλλα μιας και δεν ειναι αυτο που ρωτας, ας μπουμε στο θεμα.

    Επειδη φανταζομαι οτι θες να ακουσεις αριθμους, για να νοιωθεις καπως ανετα, σιγουρα 4-5 χιλιαρικα πρεπει να υπαρχουν στην τσεπη.
    Ενδεικτικα ενα δωματιο με 4-5 συγκατοικους, θα σου βγει στις 500-600 λιρες με τους λογαριασμους, συν η εγγυηση, administration fees κλπ.

    Comment

    Working...
    X