Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
    Junior Member
    Περιοχή
    IOANNNINA

Προεπιλογή Visa για Αυστραλία

Γεια σας, είμαι η Νικολέτα και θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με τη visa που θα επιλέξω. Έχω ψάξει στο https://www.border.gov.au/Trav/Visa-1 αλλά επειδή δε γνωρίζω πολλά πράγματα μου φαίνονται λίγο χαοτικά.
    Καταρχάς είμαι 25 χρονών έχω πτυχίο κοινωνικής εργασίας και έχω αποφασίσει να φύγω για Αυστραλία μαζί με το σύντροφό μου, ο οποίος είναι Αυστραλός υπήκοος καθώς γεννήθηκε εκεί.
    Θα ήθελα τη βοήθεια σας για το ποια visa να επιλέξω. Θα μπορούσα να βγάλω κάποια από τις βίζες εργασίας? Εάν ναι, ποια μου προτείνετε?
    Επίσης θα μπορούσα να κάνω από την Ελλάδα αίτηση για τη visa de facto relationship? Και εάν ναι, πώς μπορώ να αποδείξω ότι είμαστε μαζί πάνω από ένα χρόνο τη στιγμή που δε συγκατοικούμε τυπικά ώστε να έχουμε κοινά χαρτιά με τα ονόματα μας?
    Εάν έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη βίζα που δε γνωρίζω θα με βοηθήσει πολύ.
    Τέλος γνωρίζετε πόσο περίπου χρόνο θα πάρει να εγκριθεί η βίζα μου ώστε να μπορώ να ταξιδέψω?
    Είμαι στη διάθεση σας για τυχόν ερωτήσεις. Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου είναι πολύ χρήσιμη.
    Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Junior Member
    Περιοχή
    Greece

Προεπιλογή

Εισαι ακριβως στην ιδια περιπτωση με την δικια μου . Εγω ειμαι υπηκοος κ φευγουμε σε λιγο καιρο με την γυναικα μου για Melbourne,θα κανουμε εναν πολιτικο γαμο εδω για να μας ερθουν πιο ευκολα τα πραγματα .... Σκεφτηκαμε να ερθει πρωτα η γυναικα μου με τουριστικη βιζα κ μετα να κανουμε εκει τον γαμο, αλλα αρκετη φασαρια κ εχτρα εξοδα για το τιποτα αυτο ...Η πιο ευκολη λυση για εμενα ειναι ο γαμος απο εδω κ να φυγεις με partner viza κανοντας απο εδω η απο εκει τα χαρτια ,εμεις θα τα κανουμε απο εκει για να μη καθηστερουμε , οι οποια κοστιζει κ 7000$ υποψην !!!! . Αν κανεις την διαδικασια με de facto relashionspip εχεις αρκετη φασαρια απο χαρτουρες κ αρκετο ρισκο για να αποδειξεις την σχεση σου κ περα απο αυτο απο τι στιγμη που πας εκει θα πρεπει να κανεις γαμο υποχρεωτικα μεσα σε ενα χρονο!!! ..Αν κατι παει στραβα χανεις κ τα λεφτα σου ! Για το χρονο που ρωτας αν κανεις απο εδω τα χαρτια σου θελει πολυ μεγαλη υπομονη ,,15-22 μηνες αναλογα ενω αν τα κανεις απο εκει εχει το ιδιο χρονο αναμονης απλα θα εχεις δικαιωμα να εργαστεις κανονικα . Της βιζες εργασιας που λες δεν της γνωριζω σχεδον καθολου αλλα πιστευω οτι ειναι περιττο να μπεις στην διαδικασια αυτη απο την στιγμη που ο συντροφος σου ειναι υπηκοος . Αν θες την γνωμη μου η καλητερη λυση ειναι ο γαμος με τον καλο σου (θελεις δε θελεις θα σε παντρεψουμε χαχα) κ να φυγεις με partner biza .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George311 : 06-01-2018 στις 02:46

Junior Member
    Περιοχή
    ioanina

Προεπιλογή

Εγώ έτσι κατάλαβα ότι δεν μπορούμε να στείλουμε με ταχυδρομείο τις αιτησης .... όλα γίνονται μόνο Ηλεκτρονικά ..... δελαδη δεν υπάρχει πια φόρμες pdf 40sp kai 47 sp για να τα σιμπληρωνουμε με το στηλο και να τα στείλουμε με ταχυδρομείο στο Βερολίνο.... θέλουν μόνο Ηλεκτρονικά ...... αλήθεια είναι ..... ποιος γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει....σας ευχαριστώ πολύ

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •