Announcement

Collapse
No announcement yet.

Θελω να μετακομισω Manchester

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Θελω να μετακομισω Manchester

    Καλησπερα σε ολους, ονομαζομαι Δημητρης και τωρα ειμαι κατοικος Ουτρεχτης, Ολλανδιας.
    Εχω ενα budget 1200 - 1500 ευρω και θελω να μετακομισω αρχες Φεβρουαριου 2018 στο Manchester οπου βρισκεται η κοπελα μου.
    Θα ηθελα εαν μπορει καποιος να μου πει 2-3 στοιχεια για τα πρωτα μου βηματα εκει.
    Επισης εχω ενα μειονεκτημα. Εχει ληξει το διαβατηριο μου και το ελληνικο προξενειο στην Χαγη κανονιζει ανανεωσεις/εκδοσεις διαβατηριων με ραντεβου και κατοπιν 3 μηνων τουλαχιστον.

    Ειμαι ανειδικευτος, δουλευω σε εργοστασιο της DHL Express με ωρομισθιο 9,60€-14,04€ και με συμβολαιο τουλαχιστον 30 ωρων την εβδομαδα.
    Θα ηθελα να ξερω εαν υπαρχει κατι παρομοιο για να κανω μια αρχη στο Manchester ευχαριστω εκ των προτερων.

    #2
    Καλησπερα.
    Μπορεις να ταξιδεψεις και με την αστυνομικη σου ταυτοτητα. Χιλιες φορες ομως να πας Ελλαδα και να ανανεωσεις το διαβατηριο σου. Σε 4 εργασιμες μερες μαξ, θα το εχεις. Συμφερει περισσοτερο κατα την γνωμη μου παρα την ταλαιπωρια της πρεσβειας.
    Για δουλεια, ναι, μπορεις να βρεις κατι αναλογο στο Μαντσεστερ, οπως και σε καθε ''μεγαλη'' πολη.

    Comment


      #3
      Ευχαριστω για τις διευκρινισεις, ηδη προετοιμαζω την μεταβαση μου εκει. Ελπιζω το θεμα εδω να μεινει ανοικτο σε περιπτωση που καποιος επιχειρησει κατι παρομοιο

      Comment

      Working...
      X