Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

    μπορει να βοηθησει καποιος φιλος,φιλη? περιμενω και την γεννηση της κορης μου σε 3 μηνες και ειμαστε στην χειροτερη οικονομικη κατασταση που θα μπορουσαμε,καθως εργαζεται μονο η γυναικα μου η οποια σταματαει σε 1,5 μηνα. θελω να φυγω μονος μου(θα με φιλοξενη ενας φιλος) για αρχη τουλαχιστον..ευχαριστουμε εκ των προτερων

    Comment


      car wash

      καλησπερα την παρεα,θελω να ρωτησω σε οποιον γνωριζει,εαν υπαρχει δουλεια σε πλυντηρια αυτοκινητων στην γερμανια και πως μπορω να ψαξω απο αγγελιες για καποια τετοια εργασια

      Comment


        Originally posted by GiannisB View Post
        μπορει να βοηθησει καποιος φιλος,φιλη? περιμενω και την γεννηση της κορης μου σε 3 μηνες και ειμαστε στην χειροτερη οικονομικη κατασταση που θα μπορουσαμε,καθως εργαζεται μονο η γυναικα μου η οποια σταματαει σε 1,5 μηνα. θελω να φυγω μονος μου(θα με φιλοξενη ενας φιλος) για αρχη τουλαχιστον..ευχαριστουμε εκ των προτερων
        κοιτα στο αναλογο τοπικ τα λινκ για ευρεση εργασιας.
        καλη τυχη
        και καλη λευθερια στην γυναικα σου
        με το καλο να το κρατησετε αγκαλιτσα

        Comment


          πηγαινεις στα λινκ για ευρεση εργασιας και βαζεις

          Fahrzeugpfleger

          ή θα το βρεις και
          Mitarbeiter für die Autowaschanlage

          Comment


            Δίπλωμα οδήγησης για χωματουργικά μηχανήματα.

            Έχω λάβει αρκετά πμ και δεν έχω πάντα τον χρόνο να απαντάω αποκλειστικά, εκτός βέβαια αν είναι κατή προσκοπικό, θα συνεχίσω εδώ για να μην επαναλαμβάνομε. Έτσι κ` αλλιώς ένα φόρουμ οφείλει να γνωρίζουμε όλη για της πιθανότητες!

            Άδειες οδήγησης από την ΕΕ αναγνωρίζονται στη Γερμανία απεριόριστα και δεν χρειάζεται να μεταφραστούν η η περαιτέρω έγκριση υπό § 28 των ρυθμίσεων οδήγησης στης χώρες ΕΕ.


            Στο δίπλωμα οδήγησης για χωματουργικά μηχανήματα πρέπει να αναφέρεται, εκτός την υλοποίηση και λειτουργία, ότι υπάρχει και μια εξειδικευμένη επιμόρφωση σύμφωνα με την απαίτηση από τους κανονισμούς πρόληψης ατυχημάτων (UVV).

            Άλλα, χωματουργικά μηχανήματα λειτουργούν συνήθως μόνο της υπό τις οδηγίες χρήσης του κατασκευαστή.
            Δλδ. πρέπει να αποδειχθεί η ικανότητά χειρισμού μέσου ένα πιστοποιητικό εργασίας από τους τελευταίους / ων εργοδότη /τες με πια μηχανήματα υπάρχει εμπειρία-> συστατική επιστολή!

            Τι θα πρέπει / μπορώ να κάνω κάτι άλλο αν δεν αναγνωριστεί?

            Μια και υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός καλό θα ήταν η αύξηση των δεξιοτήτων και την αξία σας στην αγορά εργασίας με μια καινούργια πιστοποίηση ενός εκπαιδευτικού ιδρύματος.
            Υπάρχει πρόγραμμα προώθησης από το Γερμανικό ΟΑΕΔ ( Arbeitsagentur, ARGE oder Jobcenter)


            Τα αρμόδια σωματεία / επαγγελματικός συνεταιρισμός στην κατασκευαστική οικοδομική βιομηχανία είναι

            Berufsgenossenschaft der Bauwirtschaft

            Λειτουργία χωματουργικά μηχανήματα
            Πιστοποίηση οδηγού εκσκαφέα, φορτωτή και άλλα


            και η

            BG Energie Textil Elektro Medienerzeugnisse

            Λειτουργία χωματουργικά μηχανήματα Πιστοποίηση οδηγού εκσκαφέα, φορτωτή και άλλα

            ως αποτέλεσμα από τρεις συγχωνεύσεις με άλλων βιομηχανικών συνεταιρισμών.


            Παραπάνω πληροφορίες στα BERUFSFÖRDERUNGSWERKΕ (σωματεία επαγγελματικής ανάπτυξης και προώθησης)

            Γενικός

            Ρηνανία

            Βερολίνο


            Αρμόδια Επιτροπή της Βιομηχανίας
            που αναπτύχθηκε για τον κλάδο-αναγνωρισμένων προτύπων ποιότητας.


            Καλή τύχη!

            Comment


              Πανω κατω πηρα μια ιδεα,σε ευχαριστω!!

              Comment


                διανομεας εφημεριδων

                Γεια σας , μηπως ξερει καποιος σαιτ που μπορω να δηλωσω συμετοχει για να ειμαι διανομεας ΠΛΗΡΩΜΕΝΩΝ εφημεριδων ( λενε οτι εκει πληρωνουν καλα) αν οχι πληρωμενων τοτε εστω καποιες αλλες εφημεριδες. ειμαστε στην γερμανια στο Donauworth . Ευχαριστω

                Comment


                  Ειναι στα γερμανικα απ οτι ειδα..ευχαριστω πολυ παντως κ για τα δυο ¨)

                  Comment


                    Originally posted by GiannisB View Post
                    μπορει να βοηθησει καποιος φιλος,φιλη? περιμενω και την γεννηση της κορης μου σε 3 μηνες και ειμαστε στην χειροτερη οικονομικη κατασταση που θα μπορουσαμε,καθως εργαζεται μονο η γυναικα μου η οποια σταματαει σε 1,5 μηνα. θελω να φυγω μονος μου(θα με φιλοξενη ενας φιλος) για αρχη τουλαχιστον..ευχαριστουμε εκ των προτερων
                    καλή δύναμη γιάννη και με το καλό να γεννηθεί η κοράκλα..
                    στα γερμανικά σε τι επίπεδο είσαι

                    Comment


                      Δουλειά στην γερμανία

                      Γεια σας είμαι o Κωστας 42 ετών και είμαι καινούργιος στο patriotaki.είμαι τεχνίτης μαρμάρων γρανιτων πλακιδιων κτλ ξέρω λίγα Γερμανικά και σκέφτομαι να φύγω για γερμανία πρώτα εγω και μετά η οικογένεια.αλλα δεν ξέρω τα διαδικαστικά απο που να αρχίσω.κάποιες πληροφορίες απο όποιον ξέρει θα ήταν χρήσιμες.ευχαριστώ

                      Comment


                        Αναζητηση εργασιας στη Νυρεμβεργη

                        Καλησπερα! Ειμαι καινουργιος στη Νυρρεμβεργη και θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει κατι διαθεσιμο για εργασια. Ειμαι 24 χρονων δεν ξερω γερμανικα αλλα Ενδιαφερομαι να μαθω .Ειμαι καινουργιος εδω και μερικες πληροφοριες θα ηταν πολυ χρισιμες. Ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!

                        Comment


                          θέλω να πάω στο Μόναχο

                          Καλημέρα σε όλους
                          θέλω να πάω στο Μόναχο να δουλέψω σε εστιατόριο (είμαι μάγειρας)
                          που να κοιτάξω? ξέρει κανένας να μου πει?
                          μπορεί να μου βρει κάποιος?
                          ευχαριστώ

                          Comment


                            gewkanou-βλεπω πως συνεχισεις να ψαχνεις για δουλεια! δεν σε βοηθεισε ο Angelidis?

                            Comment


                              Καλημέρα

                              μια αν θέλετε αρχή εδώ, εν συνέχεια χρησιμοποιείστε την αναζήτηση του φόρουμ με λέξεις κλειδιά όπως

                              “δουλειά” “εργασία” “ΟΑΕΔ” “Arbeitsamt” “Άδειες” “Άδεια” κλπ. η και ότι απορία έχετε

                              Comment

                              Working...
                              X