Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταλλαγή απόψεων από Έλληνες που είναι ή θέλουν να πάνε Αγγλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by chococaramel View Post
    Aπλα πρεπει να κοινωνικοποιηθεις λιγο περισσοτερο Νικιτα. Ολα χρειαζονται.
    Εχεις μια νεα ζωη εδω, ξεκινας απο την αρχη παλι.
    Nai chococaramel....exeis dikio... ala blepo esena apo tin arxi sou arese edho...enoo ego de mporo na sinithiso ...kai sti dhuleia exoun arxeisi k mou lene ksexase thn Athina...edho eisai in London...

    Comment


      Aussieeeeti kanis ...ola kala?...oses fores brexei ...thimame ton Aus pou mou eipe...katse na pao sto imerologio...ne bro 2 meres to xrono xoreis broxi xairetismous se olous exei ...euxomai na eiste oloi kala...

      Comment


        Ευη μου. ..thank you .....

        Comment


          Μην ξεχνας την Αθηνα και τον κυκλο σου. Κρατα επαφη οπως ολοι μας. Και εγω θα παω Ελλαδα, μια βολτα, συντομα. Αλλα η ζωη σου ειναι στο Λονδινο. Κανενα σινεμα, κανενα εστιατοριο, κανενα περιπατο για εξερευνηση, ολο και κατι θα γινει. Και αν τυχων δεν βρισκεις ενδιαφεροντες τους κοντινους σου εκει, οριστε εχεις το διαδυκτιο ή μπορεις να βγεις μεγαλη παρεα και να γνωρισεις και ασχετα ατομα. Ολο και καποιος ανθρωπος θα σου κεντρισει το ενδιαφερον. Μια προσπαθεια τουλαχιστον.

          Ηλιος και σημερα στο Μπερμιγχαμ. Γατακια Αυστραλοι! Χαχαχα.

          Comment


            Originally posted by nikita View Post
            Aussieeeeti kanis ...ola kala?...oses fores brexei ...thimame ton Aus pou mou eipe...katse na pao sto imerologio...ne bro 2 meres to xrono xoreis broxi xairetismous se olous exei ...euxomai na eiste oloi kala...

            EIMAΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑΑΑΑΑ
            εσυ τι κάνεις ?
            γράψε μας τα νεα σου όσον αφορά τον aus..χαχαχαχχα εδω ψάχνει να βρεί δροσιά
            μαζί και γω κοιτάμε το ημερολόγιο πότε θα βρέξει

            θα δώσω σε όλους χαιρετίσματα
            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

            Comment


              Originally posted by nikita View Post
              Mou kanei polu entiposi ....mono ego den mporo na sinithiso edho pera....exo 3 mines edo...exo vri doulia...exo paei 3 fores Athina...i douleia polu kaluteri apo auti pou eixa...k palu den mporo....
              Είναι λίγοι οι 3 μήνες... Εμένα μου πήρε 1 χρόνο μέχρι να αρχίσω να συνηθίζω τη ζωή στην Αγγλία. Κάποιοι δεν συνηθίζουν ποτέ. Πάντως μην το προδικάζεις, άσε να περάσουν άλλοι τόσοι μήνες, να έρθει το καλοκαίρι, να ανοίξει λίγο ο καιρός (λέμε και κανένα αστείο χαχα) και βλέπεις.

              Comment


                To αντιηλιακο μην ξεχασετε...

                Comment


                  Ένα πάρα πολύ καλό γκρούπ στο Facebook για όσους ενδιαφέρονται για να πάνε Μ.Βρετανία.
                  Καλώς ήρθατε στο μεγαλύτερο γκρουπ Ελλήνων επαγγελματιών στον κόσμο! Welcome to the largest group of Greeks Professionals in the world! Greek Professionals in London Greek events in London Έλληνες...


                  Έχει πάρα πολλά μέλη και υπάρχουν συχνά πυκνά αγγελίες για δουλειά, διαθέσιμα σπίτια και αναζητήσεις συγκατοίκων.

                  Comment


                    Originally posted by chococaramel View Post
                    Ηλιος και σημερα στο Μπερμιγχαμ. Γατακια Αυστραλοι! Χαχαχα.
                    Hahahhahhaa

                    Μου εφτιαξες την μερα!
                    You Can Have Whatever You Like...

                    Comment


                      Καλησπέρα παίδες!

                      Δε νομίζω ότι έχει νόημα και δε νομίζω να σε βοηθάει φεύγοντας να κοιτάξεις πίσω με μίσος, απέχθεια, αηδία ή ότι συναίσθημα μπορείς να βγάλεις εκείνη τη στιγμή για τα χαμένα σου χρόνια.
                      Σκοπός και στόχος είναι να καταφέρουμε να ζήσουμε και να βρίσκουμε λόγους να είμαστε ευτυχισμένοι και χαρούμενοι.
                      Δε θα έχει άδικο κάποιος να κοιτάξει πίσω και να φτύσει, αλλά δε θα έχει νόημα.
                      Και εντελώς προσωπική μου άποψη είναι ότι φταίμε και εμείς, σε μικρό ποσοστό μεν, αλλά φταίμε.

                      Comment


                        Εμενα με ενοχλει που στερουμαι τα αγαπημενα μου προσωπα, που με αναγκασαν να ψαξω σε ξενη χωρα για δουλεια και γενικα ολο αυτο το μπαχαλο στην ζωη μου. Εχεις δικιο που λες οτι δεν εχει νοημα να τους φτυσεις, αφου νομιζουν οτι βρεχει.
                        Δεν θα τους κανουμε την χαρη ομως να πουλησουμε τα σπιτια μας για τα χαρατσια. Συνεχιζουμε να παλευουμε, εστω και ''εκτος εδρας''.

                        Εχω πιο πολυ ευγνωμοσυνη προς την Αγγλια για οτι μου προσφερει λιγους μηνες τωρα, παρα οτι μου στερησε η Ελλαδα που ειναι η χωρα μου.

                        Comment


                          Γιατί το λες αυτό chococaramel ....εσυ δεν θα έρθεις?

                          Comment


                            Nai BimBom...kala les.kanei kruo tora... pou na gipiso.....na anoiksei o kairos kai blepo meta...

                            Comment


                              Originally posted by ΔημήτρηςPap View Post
                              Καλησπέρα σε όλους.
                              Παρακολουθώ πολύ λίγες μέρες το foroum μιας και εδώ και περίπου δύο μήνες έχω πάρει την απόφαση να φύγω και εγώ για Αγγλία μαζί με τη συμβία μου.
                              Με προβλημάτισε ιδιαίτερα το σχόλιο του sakismit καθώς και εγώ δεν παίρνω απαντήσεις. Σκεφτόμαστε λοιπόν να κάνουμε και εμείς το salto mortale και να ανέβουμε χωρίς δουλειά, με τα λιγοστά χρήματα που μας έχουν απομείνει ( τη βγάζουμε 3 μήνες).
                              Να είστε όλοι καλά, να περνάτε καλά και προσπαθήστε να στεναχωριέστε λιγότερο για αυτά που σας λείπουν και να χαίρεστε περισσότερο για αυτά που έχετε.

                              βρες με καποιον τροπο ενα αγγλικο νουμερο (μεσω υπηρεσιας skype καλυτερα!) και αλλαξε την διευθυνση σου σε αγγλικη, πολη, δρομος, τ.κ.:

                              Generate a Random Name - Male, England/Wales, United Kingdom - Fake Name Generator

                              για καθε αιτηση που θα στελνεις θα αλλαζεις την πολη διαμονης σου στην ιδια ή σε μια κεντρικη και μεγαλη εκει κοντα.

                              Οταν σε καλεσουν τηλ για συνεντευξη να μιλας σαν να μενεις στην αγγλια ηδη, δεν υπαρχει περιπτωση να καταλαβουν το παραμικρο, απλα να τους πεις πως θα πας εκει σε 5-6 μερες. αυτοι θα νομιζουν πως θα πας με το αυτοκινητο σου εκει, ενω εσυ απλα θα πας με το αεροπλανο. αυτη θα ειναι η μονη διαφορα

                              Ειναι πολυ μα πολυ δυσκολο να σε καλεσουν για συνεντευξη απο αλλη χωρα επειδη σκεφτονται το ποτε θα μετακομοισεις, το πως θα πας εκει κτλ κτλ

                              Comment


                                giasas patriotakia eimai apo kypro eimaimkenoyrgios sto sait exo tria pedia eimai 35 xronon kai thelo na kano eteria stin aglia mpori na voithisi kanenas

                                Comment

                                Working...
                                X