Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by christi_0 View Post
    Ευχαριστω πολυ τελικα βρηκαμε κανονικο σπιτι σχεδον στο κεντρο της στουτγκαρδης!! Την πεμπτη ανεβαινω.
    Christi επειδή και εγώ ανεβαίνω STUTTGART σε ενα μήνα μήπως θα μπορούσες να μου πεις πόσο το νοικιάσατε το σπίτι και πόσα τετραγωνικά είναι;

    Comment


      Καλησπέρα σε όλους.Ήθελα να ρωτήσω κάτι κι εγώ με τη σειρά μου:Ο σύζυγος μου πρόκειται να φύγει εντός ολίγων ημερών για Γερμανία-έχει βρεθεί ήδη δουλειά.Δεν έχει βρει όμως σπίτι ακόμη.Μήπως κάποιος μπορεί να δώσει πληροφορίες για στέγαση στο Offenbach? Και η συγκατοίκηση είναι δεκτή.Σας ευχαριστώ.

      Comment


        Το δυσκολο κομματι ειναι το σπιτι φυσικα... προσωρινες λυσεις ειναι συνηθως ακριβες τελος παντων η σε καμια πανσιον χοστελ κτλ η θα πρεπει να δει αμεσα Wohnung auf zeit που σαν ενοικιο τον μηνα ειναι πιο ακριβα και συνηθως επιπλωμενα η αλλιως απο γνωστο σε γνωστο η να τα σκασεις χοντρα με προκαταβολες κτλ κτλ για να βρεις σπιτι.
        Wohnen auf Zeit Offenbach am Main: Möblierte Wohnungen & Zimmer
        Better Think twice instead once

        Comment


          Originally posted by angelfox View Post
          Γειά σας κι από εμένα.διαβάζω αρκετό καιρό το φόρουμ και έχω αντλήσει πολλές πληροφορίες από εδώ. Άρα καταρχήν να ευχαριστήσω έναν προς έναν για τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις που γράψετε.
          Τον Νοέμβριο θα ανέβω Κολωνία με την γυναίκα μου και ψάχνω ένα διαμέρισμα που τα νοικιαζεις με τον μήνα. Όποιος γνωρίζει κάποιο δοκιμασμένο site ή κάποια πληροφορία ας απαντήσει.Ευχαριστώ.
          Wohnen auf Zeit Köln: Möblierte Wohnungen & Zimmer

          Σχεδον σε ολα θα σου ζητηθει εγγυηση
          Better Think twice instead once

          Comment


            sakisg kalispera apo stutgardi. den kserw pws girnaei to plhktrologio sta ellhnika.. loipon to spiti einai 36t.m. me ola ta hlektrika thermansi kai koinoxrhsta 500 eurw. ola OMWS: DEH NERO AERIO SKOUPIDIA KAI KOINOXRHSTA OIKODOMHS KALH SOU ARXH:::

            Comment


              Originally posted by christi_0 View Post
              sakisg kalispera apo stutgardi. den kserw pws girnaei to plhktrologio sta ellhnika.. loipon to spiti einai 36t.m. me ola ta hlektrika thermansi kai koinoxrhsta 500 eurw. ola OMWS: DEH NERO AERIO SKOUPIDIA KAI KOINOXRHSTA OIKODOMHS KALH SOU ARXH:::
              Ευχαριστώ πολύ!!!

              Comment


                Ενοικιαζόμενα διαμερίσματα στο Wuppertal

                καλησπερα γνωριζει κανεις κανενα μικρο σπιτι στο Wuppertal προς ενοικίαση σε καλή κατάσταση απο 38 - 50 τετραγωνικα μετρα??

                Comment


                  Originally posted by christi_0 View Post
                  Adespotos σε ευχαριστω πολυ. Η αληθεια ειναι οτι διαβαζα πολυ καιρο ολες τις συζητησεις περι ευρεσης σπιτιου και ειχα απογοητευτει. Πριν τρεις εβδομαδες ακριβως ανεβηκε ο αρραβωνιαστικος μου στουτγκαρδη. Ειχε βρει ηδη δουλεια κ θα τον φιλοξενουσαν. Αλλα σε 2 εβδομαδες μεσα ειχε ηδη τακτοποιηθει απο σπιτι. Δεν μπλεξαμε με μεσιτη. Το βρηκαμε απο εφημεριδα απο αγγελιες, απο ιδιωτη. Μην φανταστεις δεν ειναι μεγαλο αλλα ειναι κ σε πολυ καλη τιμη. Χωρις επιπλα βεβαια αλλα με όλα τα ηλεκτρικά . Σε wohnen auf zeit που ψαχναμε ηθελαν 1000 ευρώ για ένα μήνα για 2 άτομα. Μας φάνηκαν πολλα. Παντως μην απογοητεύεσαι όλα πήγαν καλά σε εμάς μεχρι στιγμής. Ελπιζω να συνεχισουν ετσι!!!
                  Τυχη βουνο!! Μια χαρα .. Αν ειστε και προς Feuerbach παιζει και κουτουλιομαστε καθε μερα και να μην παιρνουμε χαμπαρι χαχαχα καλη αρχη!
                  Better Think twice instead once

                  Comment


                    Ενοικιαση σπιτιου

                    Καλησπερα παιδια.Θελω βοηθεια.Λοιπον ξεκιναμε.Βρηκα μεσω ίντερνετ ενα σπιτι στο Εσσλινγκεν αλλα ο σπιτονοικοκυρης ειναι στην Αγγλία.Μου ειπε οτι οταν του δωσω τα πληρη στοιχεια μου θα παει σε μια μεσιτικη εταιρια και θα μιλησω με αυτους εκ μερους του ενω μου ξεκαθαρισε οτι δεν θα πληρωσω καποια προμήθεια.Παμε τωρα στο προβλημα μου. Η εταιρια λεει θα μου υποδειξει καποιον τραπεζικο λογαριασμο της όπου κ θα καταθεσω την εγγυηση κ το τρεχον ενοικιο.Υστερα απο την καταθεση θα μου σταλούν τα κλειδια για να δω το σπιτι κ θα εχω 2 μερες να αποφασισω.Εφοσον αποφασισω θετικα κ υπογραψω το συμβολαιο τοτε η εταιρια θα πιστωσει στον ενοικιαστη το ποσο,αν αρνηθω τοτε το ποσο θα επιστρεψει σε μενα αμεσως. Εψαξα την εταιρια στο ιντερνετ και ειναι μια σοβαρη εταιρια σε ολο τον κοσμο.Θελω να ρωτησω αν εχει τυχει σε καποιον η ιδια περιπτωση η αν του φαινονται λογικα ολα αυτα.

                    Comment


                      δεν ειναι φυσιολογικα... πρωτα βλεπεις το σπιτι κ μετα πληρωνεις !

                      Comment


                        Το ξερω οτι δεν ειναι αλλιως δεν θα ρωτουσα απλως θελω να ακουσω γνωμες μπας και....Η αγγελια ηταν στο Immlbilienscout24 κιολας

                        Comment


                          rightmove, flatshare αυτα ξερω σαν πιο σοβαρα

                          Comment


                            τωρα το ειδα... δεν εισαι Αγγλια? εγω για Αγγλια μιλαω

                            Comment


                              Engel & Völ­kers Company το ονομα του μεσιτικου που κ καλα θα μεσολαβήσει.

                              Comment


                                Είναι απάτη!!


                                Η Engel & Völ­kers είναι Μεσίτες, σχετικά μια αξιόπιστη εταιρεία, αν είναι όντος αυτή γιατί υπήρξαν και υπάρχουν πολλές απάτες στο Immlbilienscout24 από οργανωμένα κυκλώματα.


                                Αν θέλετε στείλετε ένα pm μπορώ να ελέγξω αν όλα είναι αξιόπιστα

                                Comment

                                Working...
                                X