Announcement

Collapse
No announcement yet.

Περί ανέμων και υδάτων

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Originally posted by Γιάννης Γιαννάκης View Post
    Να συλλέξω πληροφορίες πώς μπορώ να μεταφέρω το σκύλο μου και μιά βαλίτσα με πράγματα επιπλέον στην Αυστραλία?
    Και για αυτήν ακόμα την ερώτηση υπάρχουν πάρα πολλές απαντήσεις.

    Εδώ μέσα γράφει ο καθένας ότι του λαλεί του λαλοφάντη.. και μάλιστα είναι και επικίνδυνα αυτά που γράφει ο καθένας..
    Από πότε έγινες και ειδικός και τόσο γρήγορα μάλιστα ?
    Από την μέρα που έγινες μέλος στην ομάδα του φεισμπουκ της Αυστραλίας ?

    εκανα μιά ερώτηση αν μπορώ να πάω με δωρεαν τουριστική βίζα στην Αυστραλία για να βρώ εργοδότη και πετάγεται ο άλλος και λέει όχι γιατί δεν θα με προσλάβει άμεσα άν τον βρώ.. ότι ναναι..
    Αν διαβάσεις το σάιτ θα βρεις όλες τις απαντήσεις που θέλεις.

    και δέν βγαίνει ένας υπεύθυνος άνθρωπος ΕΠΩΝΥΜΑ να πληροφορήσει εμένα και τους χιλιάδες Ελληνες με σεβασμό στην αγωνία τους ότι πρέπει να βγάλω το εισητήριο με επιστροφή γιατί άν με πιάσουν στο αεροδρόμιο χωρίς το εισητήριο επιστροφής, αρκετά μετρητά και διεύθυνση/τηλέφωνο ανθρώπου που θα με υποστηρίξει θα με πετάξουν στο κρατητήριο και θα με απελάσουν ώς ανεπιθύμητο..
    Όλα είναι γραμμένα μέσα στο σάιτ αλλά πολλοί σαν και σένα δεν μπαίνουν στον κόπο να βγάλουν τα ματάκια τους να διαβάζουν για μέρες, βδομάδες, μήνες και γενικά όσο χρειαστεί ακόμα και χρόνια όπως κάναμε εμείς πριν φύγουμε από την Ελλάδα και συνεχίζουμε να δίνουμε αφιλοκερδώς όσες περισσότερες πληροφορίες και βοήθεια μπορούμε.

    Μάλλον τα θέλεις όλα στο πιάτο.... ορίστε...





    Για τόσο σοβαρά θέματα δέν έχετε κανένα απολύτως λόγο να κάνετε την οποιαδήποτε αναφορά βοηθείας.. ξεκαθαρίστε από την αρχή ότι εμείς κάνουμε την πλάκα μας και μοιραζόμαστε μή επεξεργασμένες πληροφορίες γιατί δέν ξέρουμε πως να σκοτώσουμε την ώρα μας.. αν ασχοληθεί κανένας μαζί σας και σας μηνύσει δεν θα ξερετε απο που να φύγετε..
    Για τόσο σοβαρά θέματα όπως λες ο κάθε σοβαρός άνθρωπος ψάχνει τα πάντα και στο τέλος τα φιλτράρει όλα και αποφασίζει τι θα κάνει αυτός και μόνο αυτός...!!!
    Όσο για το τι νομικά δικαιώματα έχεις... κάνε ότι εσύ κρίνεις πιο σωστό αφού πρώτα διαβάσεις αυτό:


    και εγώ μπορώ να υποθέσω πολλά πράγματα για το ρόλο σας και την ποιότητα "συμβουλών" σας αυτή τη στιγμή.. από την υπόνοια ότι συνεργάζεστε με "σύμβουλους μετανάστευσης" κάνοντας εμπόριο ελπίδας μέχρι ότι απλώς θέλετε μεγάλη επισκεψιμότητα στο site για να τα κονομάτε.. να το καταθέσω και γώ μαζί με τις εμπειρίες του καθενός εδώ μεσα..
    Πόσοι σαν εσένα έχουν περάσει από εδώ στα πέντε χρόνια σχεδόν που είμαι στο πατριωτακι και το παίζουν ξερόλες...!!!

    Καλή τύχη.
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      #77
      πολλες φορες πριν ακομα καν γινει ο εν λογω κυριος μοντεαιητορ εχει καταφερθει εναντιον των ελληνων και οσων αντιμετωπιζουν προβληματα λεγοντας καλα να παθουν....ε λοιπον εμεις οι ελληνες ημαστε φιλοτιμοι ,φιλοξενοι και εξω καρδια που λενε,και αυτο μας χαρακτηριζει να ημαστε οχι μονο στα χαρτια ελληνες οπως πολλοι αλλοδαποι εχουν δικαιωμα να λεγοντε πλεον...ας βαλει ο καθενας τα λεφτα που τον κανουν να γινεται τοσο ομος, εκει που πιθανον σκεφτεται ,και να κοιταξει να γινει ανθρωπος γιατι πολλοι πλουσιοι επτωχευσαν, αλλα οσοι αναζητουν το δικαιο δεν στερηθηκαν αγαθων,που αγαθα πολλες φορες δεν ειναι αυτα που μπορεις να αγορασεις με τα μαρκα σου...

      Comment


        #78
        Επίσης, δεν είμαστε συνάδελφοι.

        Comment


          #79
          Originally posted by aris13888 View Post
          Επίσης, δεν είμαστε συνάδελφοι.
          είναι γνωστό ότι τα ελληνικά πτυχία δέν έχουν καμιά αξία στο εξωτερικό και ότι στην Ελλάδα όλοι οι πολιτικοί μηχανικοί είστε προστατευόμενο είδος και φυτοζωείτε από τα πιστοποιητικά για δημόσιες υπηρεσίες..

          οι Αυστραλοί δέν είναι κορόιδα πάντως και καταλαβαίνουν τι λαμόγιο είναι ο καθένας.. μερικοί ακομα δεν βγήκαν από το αυγό τους ακόμα και θα μας πούν τί ειναι τεχνικό γραφείο..
          αει απο δώ ρε...

          Comment


            #80
            Εγώ πάντως ρώτησα ένα φίλο μου δικηγόρο μου και μου είπε ότι άν κάποιος κινηθεί νομικά εναντίον σας θα πάτε μέσα... δεν έχετε κανένα δικαίωμα να παίζετε με την αγωνία και τον πόνο των Ελλήνων που θέλουν να μεταναστεύσουν με τις λιγοστές οικονομίες τους.. προσωπικά δεν ξανασχολούμαι με αηδίες..

            Comment


              #81
              καλα παιδια μην ορκιζεστε οτι οι Γερμανοι ειναι τοσο πολιτισμενοι κλπ γνωρισα γερμανους και διαπιστωσα οτι ειναι οπως οι Ελληνες ! καμια διαφορα...

              Comment


                #82

                Comment


                  #83
                  Originally posted by Γιάννης Γιαννάκης View Post
                  Εγώ πάντως ρώτησα ένα φίλο μου δικηγόρο μου και μου είπε ότι άν κάποιος κινηθεί νομικά εναντίον σας θα πάτε μέσα... δεν έχετε κανένα δικαίωμα να παίζετε με την αγωνία και τον πόνο των Ελλήνων που θέλουν να μεταναστεύσουν με τις λιγοστές οικονομίες τους.. προσωπικά δεν ξανασχολούμαι με αηδίες..
                  Εσύ προσωπικά με το μυαλό και την νοοτροπία που έχεις...
                  σε καμία χώρα του πλανήτη δεν θα στεριώσεις...!!!

                  Εδώ μέσα κανένας δεν είναι υπάλληλος κανενός και κανένας δεν παίρνει χρήματα από κανέναν...!!!
                  Το αναφέρω για κάποιους-ες που σκέφτονται με το ίδιο στυλ όπως εσύ...!!!

                  Όσο για τον φίλο σου τον δικηγόρο... πες του να ανέβει στον Όλυμπο... παρέα με σένα... γιατί σας χρειάζεται καθαρός αέρας.

                  Εύχομαι να έρθεις τελικά στην Αυστραλία... θα καλό περάσεις...!!!

                  Καλή τύχη... θα σου χρειαστεί...!!! Για να γυρίσεις...!!!
                  Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                  Comment


                    #84
                    Originally posted by Gabriell View Post
                    καλα παιδια μην ορκιζεστε οτι οι Γερμανοι ειναι τοσο πολιτισμενοι κλπ γνωρισα γερμανους και διαπιστωσα οτι ειναι οπως οι Ελληνες ! καμια διαφορα...
                    Ναι φιλε μου κανουμε και πλακιτσα που και που να ξεφευγουμε απο τον Βασιλακη Καϊλα και την κλαψα του για πλουσιους και φτωχους. Σαφως και καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος, δε το συζηταμε.

                    Originally posted by giannisf View Post
                    πολλες φορες πριν ακομα καν γινει ο εν λογω κυριος μοντεαιητορ εχει καταφερθει εναντιον των ελληνων και οσων αντιμετωπιζουν προβληματα λεγοντας καλα να παθουν....ε λοιπον εμεις οι ελληνες ημαστε φιλοτιμοι ,φιλοξενοι και εξω καρδια που λενε,και αυτο μας χαρακτηριζει να ημαστε οχι μονο στα χαρτια ελληνες οπως πολλοι αλλοδαποι εχουν δικαιωμα να λεγοντε πλεον...ας βαλει ο καθενας τα λεφτα που τον κανουν να γινεται τοσο ομος, εκει που πιθανον σκεφτεται ,και να κοιταξει να γινει ανθρωπος γιατι πολλοι πλουσιοι επτωχευσαν, αλλα οσοι αναζητουν το δικαιο δεν στερηθηκαν αγαθων,που αγαθα πολλες φορες δεν ειναι αυτα που μπορεις να αγορασεις με τα μαρκα σου...
                    Τα λεφτα του ο καθενας τα βαζει οπου γουσταρει και προφανως δεν διαφημιζει αν εχει ή αν δεν εχει. Αν εχεις να ποσταρεις κατι σχετικο στο χιουμοριστικο κειμενο κανε το, αντι να ποσταρεις ολο εμπαθεια, φαντασιοπληκτες δηλωσεις.

                    Comment


                      #85
                      Originally posted by Γιάννης Γιαννάκης View Post
                      Εγώ πάντως ρώτησα ένα φίλο μου δικηγόρο μου και μου είπε ότι άν κάποιος κινηθεί νομικά εναντίον σας θα πάτε μέσα... δεν έχετε κανένα δικαίωμα να παίζετε με την αγωνία και τον πόνο των Ελλήνων που θέλουν να μεταναστεύσουν με τις λιγοστές οικονομίες τους.. προσωπικά δεν ξανασχολούμαι με αηδίες..
                      Για γέλια και για κλάμματα.

                      Comment


                        #86
                        Πρέπει να σε δει επειγόντως γιατρός γιατί έχεις μπερδέψει την βούρτσα με την μπατανόβουρτσα...!!!

                        Κάτσε και βάλτα όλα με την σειρά στον εγκέφαλο σου για να δεις τι λέμε οι περισσότεροι εδώ και όχι όπως θέλεις εσύ να τα βλέπεις...!!!
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          #87
                          Και για του λόγου του αληθές στείλε μου ένα τηλέφωνο σου κινητό ή σταθερό να σε πάρω αύριο να στα εξηγήσω από πρώτο χέρι, αν θέλεις φυσικά.
                          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                          Comment


                            #88
                            Originally posted by Γιάννης Γιαννάκης
                            Αντε ρε σας μάθαμε "πατριωτάκια" ... πάρτε τα!!

                            https://www.facebook.com/44212301266...1706688371568/

                            Ξεφτιλισμένοι!
                            Δεν μας λες και μας ακριβως τι εννοεις μας έμαθες?? γνωριζεις σχετικα λεπτομερειες ??? απο ενα you tube που ειδες που εγω θα συμφωνησω και πολυ σωστα τα λεει,ο συγκεκριμενος ομως απευθυνετε σε μια συγκεκριμενη
                            ομαδα ατόμων!!!! ....που ουδε μια σχεση εχει με το forum εδω....
                            αμα δεν γνωριζεις ακριβως τι γινετε καλο θα ηταν να μην μεταφερεις πραγματα που δεν ισχυουν και προσβαλουν αλλα ατομα


                            Εγώ πάντως ρώτησα ένα φίλο μου δικηγόρο μου και μου είπε ότι άν κάποιος κινηθεί νομικά εναντίον σας θα πάτε μέσα... δεν έχετε κανένα δικαίωμα να παίζετε με την αγωνία και τον πόνο των Ελλήνων που θέλουν να μεταναστεύσουν με τις λιγοστές οικονομίες τους.. προσωπικά δεν ξανασχολούμαι με αηδίες..


                            Για αυτο υπάρχουν και τα επισημα Government site για να μπορει ο αλλος να μπει, να δει,να ενημερωθει..που μπορει να παει και που οχι
                            δεν θυμαμαι στα τοσα χρονια που ειμαι μελος εδω να ξεσηκωσε κανεναν να ερθει στην Αυστραλια χωρις να υπάρχουν οι βασικές προυποθέσεις..αντιθέτος μάλιστα εμείς εχουμε βροντοφωνάξει πολλές φορές
                            ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! αν δεν το εχετε μην ΕΡΧΕΤΣΕ!! αλλά κάποιοι παρεξηγούντε με αυτό,και θεωρούν ο,τι εμείς βολευτήκαμε και δεν τους θέλουμε εδω


                            Για ξεκίνα να διαβάζεις σελίδες πίσω καί εκεί θα ανακαλύψεις την πραγματικότητα
                            τα Χαιρετησματα μου στον Ενημερωμενο Δικηγορο σου !!!


                            και δείξτου και το παρακάτω λίνκ που παραθέτω
                            έχει ανέβει απειρες φορές στο Forum!!


                            Find out about Australian visas, immigration and citizenship.


                            φιλικά
                            Aussie
                            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                            Comment


                              #89
                              Να πω την αμαρτία μου έχω πολύ καιρό να μπω στο πατριωτάκι γιατί έχω πήξει στην δουλειά....Και μπαίνω σήμερα και πέφτω πάνω στον Γιαννάκη πως τον λένε....Ρε τι είναι τούτος? Ακόμα δεν τον μπανάρατε?
                              (Επειδή τυγχάνει να είμαι συντονιστής σε άλλο φόρουμ με χιλιάδες επισκέψεις, τέτοια τρολ θα είχαν ήδη φύγει με πόντους ποινής...)

                              Με την ευκαιρεία, θέλω να ευχαριστήσω το πατριωτάκι (εστω και καθυστερημένα) για τις ατελείωτες ώρες που μου χάρισε με χιλιάδες ποστς εθελοντικών ενημερώσεων από άλλους σαν και μένα ή πιο μπροστά από μένα...
                              Χρωστάω στους ιντερνετικούς μου φίλους την δική μου ιστορία μετανάστευσης η οποία έγινε πραγματικότητα πριν από 2 χρόνια περίπου όχι ακριβώς όπως και όπου ήθελα αλλά έγινε ένα πολύ μεγάλο βήμα.....και θα το κάνω κάποια στιγμή....
                              Ευχαριστώ

                              Comment


                                #90
                                Οσοι ετοιμαζεστε για Σκωτια ξεκινηστε την εξασκηση!!
                                2 Mio. views, 24.205 likes, 316 loves, 8.001 comments, 20.908 shares, Facebook Watch Videos from Denise Stevenson: Has your papa got your back? cause mine has.

                                Comment

                                Working...
                                X