Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τα άσχημα της Αυστραλίας και επί παντός επιστητού

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by fendy View Post
    Νικο,το φορουμ,εχει μια μονοδιαστατη αποψη ''τι καλα που ειναι εξω'' και ''τι μπουρδελο που ειναι η Ελλαδα'',κι οποιος γραψει κατι διαφορετικο αλιμονο του.
    Σιγα σιγα,που βλεπουμε τη μια μετα τις αλλες χωρες,οι οικονομιες τους να καταρεουν,πρεπει σιγα σιγα οι Ελληνες να ξεπερασουμε καποια πραγματα.
    Aν ήτανε μονοδιάστατη δε θα υπήρχε αυτό εδώ το νήμα.

    Δεν ξέρω αν εσύ έφυγες ή σκέφτεσαι να φύγεις για οικονομικούς λογους, εγώ πάλι όχι, οπότε δεν έχω να ξεπεράσω κάτι.

    Comment


      Originally posted by fendy View Post
      Νικο,το φορουμ,εχει μια μονοδιαστατη αποψη ''τι καλα που ειναι εξω'' και ''τι μπουρδελο που ειναι η Ελλαδα'',κι οποιος γραψει κατι διαφορετικο αλιμονο του.
      Σιγα σιγα,που βλεπουμε τη μια μετα τις αλλες χωρες,οι οικονομιες τους να καταρεουν,πρεπει σιγα σιγα οι Ελληνες να ξεπερασουμε καποια πραγματα.
      fendy, στα πλαίσια του διαλόγου και για να ενημερωθώ, θα άκουγα οποιαδήποτε άποψη εκφράζεται στο forum. Έτσι λοιπόν έχουν διατυπωθείο τόσο θετικές απόψεις/εμπειρίες μελών όσο και αρνητικές. Έχω το προσωπικό μου φίλτρο και υιοθετώ όποιες θέλω. Δεν κρίνω κανενός τις εμπειρίες γιατί αυτό είναι απολύτως προσωπικό θέμα.

      Η βάση του διαλόγου είναι ο αντίλογος, ενώ ο φανατισμός και ο δογματισμός είναι η υπονόμευσή του.

      Αν μου επιτέπεις ένα σχόλιο μόνο λόγω προσωπικών βιωμάτων μου και εμπειριών. Το γεγονός ότι και σε άλλες χώρες αρχίζει το ντόμινο των δυσμενών οικονομικών εξελίξεων δεν σημαίνει ότι στην Ελλάδα δεν ήμασταν και δεν είμαστε μπου@..λο! Είμαστε μπου@..λο άσχετα με την οικονομική κατάρρευση της χώρας μας. Προσωπικά δεν βρίσκω τίποτα καλό εδώ (αντικειμενικά μιλώντας) σε κανέναν τομέα. Δεν αποκλείω αυτή να είναι μια εσφαλμένη οπτική μου που να στηρίζεται στην υποκειμενική κρίση μου. Από την άλλη δεν πιστεύω σε καμία περίπτωση ότι η Αυστραλία είναι ένα όνειρο. Ειδικά τα πρώτα χρόνια (αν τα καταφέρω να μεταναστεύσω) ξέρω από τώρα ότι θα είναι ένας εφιάλτης! Όποιοι δεν είναι προετοιμασμένοι να τον ζήσουν θα δεινοπαθήσουν ή θα επιστρέψουν με την ουρά στα σκέλια.

      Comment


        Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
        fendy, στα πλαίσια του διαλόγου και για να ενημερωθώ, θα άκουγα οποιαδήποτε άποψη εκφράζεται στο forum. Έτσι λοιπόν έχουν διατυπωθείο τόσο θετικές απόψεις/εμπειρίες μελών όσο και αρνητικές. Έχω το προσωπικό μου φίλτρο και υιοθετώ όποιες θέλω. Δεν κρίνω κανενός τις εμπειρίες γιατί αυτό είναι απολύτως προσωπικό θέμα.

        Η βάση του διαλόγου είναι ο αντίλογος, ενώ ο φανατισμός και ο δογματισμός είναι η υπονόμευσή του.

        Αν μου επιτέπεις ένα σχόλιο μόνο λόγω προσωπικών βιωμάτων μου και εμπειριών. Το γεγονός ότι και σε άλλες χώρες αρχίζει το ντόμινο των δυσμενών οικονομικών εξελίξεων δεν σημαίνει ότι στην Ελλάδα δεν ήμασταν και δεν είμαστε μπου@..λο! Είμαστε μπου@..λο άσχετα με την οικονομική κατάρρευση της χώρας μας. Προσωπικά δεν βρίσκω τίποτα καλό εδώ (αντικειμενικά μιλώντας) σε κανέναν τομέα. Δεν αποκλείω αυτή να είναι μια εσφαλμένη οπτική μου που να στηρίζεται στην υποκειμενική κρίση μου. Από την άλλη δεν πιστεύω σε καμία περίπτωση ότι η Αυστραλία είναι ένα όνειρο. Ειδικά τα πρώτα χρόνια (αν τα καταφέρω να μεταναστεύσω) ξέρω από τώρα ότι θα είναι ένας εφιάλτης! Όποιοι δεν είναι προετοιμασμένοι να τον ζήσουν θα δεινοπαθήσουν ή θα επιστρέψουν με την ουρά στα σκέλια.
        .........ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ...
        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

        Comment


          εγω λεω αφηστε οσα ακουγονται στο φορουμ και κοιταξτε τι κανετε εξω στο πραγματικο κοσμο....το φορουμ ειναι καλο μονο για πληροφοριες του τυπου γραφειοκρατιας θεματα βιζας και τετοιου ειδους πραγματα που αποτελουν γεγονοτα και πρεπει καποιος στανταρ να κανει και βοηθειεται ετσι...τωρα αν ειναι καλα καπου αν δεν ειναι η αν ειναι παραδεισος καποιο μερος η οχι αυτο το οριζει ο ψυχικος του κοσμος,γιατι αν ρωτησεις και εδω κοσμο και δεν μιλαω για πλουσιους η εισοδηματιες,μιλαω για ανθρωπους που εχουν μια απλη δουλιτσα των 600-700 ευρω και χαιρονται με τα λιγα και δεν επιθυμουν κατι παραπανω θα σου πουν και αυτοι πως ναι και εδω παραδεισενια ειναι...Λεμε για την νοοτροπια μας και χιλια δυο αλλα κακα πουχουν οι ελληνες η η χωρα η οι πολιτικοι η οι ελληνες του εξωτερικου ακομα,αλλα μαυτα τα μυαλα που στη τελικη καποιον κραζουμε ειτε δικο μας ειτε ξενο γιατι και τους ξενους κραζουμε,δεν παμε μπροστα οπως και ναχει..και πως υπονοουμε πως ειμαστε διαφορετικοι ολοι εμεις που γραφουμε εδω οταν δεν μπορουμε ναμαστε και λιγο ανοιχτομυαλοι ωστε να δεχομαστε και την γνωμη του αλλου ειτε θετικη ειτε αρνητικη για την χωρα που ειμαστε η για την αλλη στην οποια θα παμε...Μηπως πρεπει να ψαξουμε λιγακι μεσα μας γιατι αυτο το ανικανοποιητο???Γιατι οταν πασχιζει καποιος να τα λεει ολα θετικα για μια ξενη χωρα η κι ο αλλος να τα λεει ολα αρνητικα για την πατριδα του και ας ζει σαυτην η την βλεπει απο μακρια αυτο σημαινει οτι εχουμε την αναγκη ναποδειξουμε κατι...τωρα στους εαυτους μας ειναι αυτο για να παρουμε την ικανοποιηση πως ΝΑΙ οι επιλογες μας ειναι σωστες η την απογοητευση πως ναι μεν εχω μεταναστευσει αλλα δεν ειμαι ευτυχισμενος και κοιτω να το περασω ετσι πως ολα ειναι τελεια πισω απο μια οθονη, που στη τελικη κανεις δεν ξερει τι συμβαινει πραγματικα, για να νιωσω καλυτερα ο ιδιος...Ξερετε γιατι γινεται ολο αυτο στη τελικη και φυσικα ειναι δικια μου γνωμη και σεβομαι και τις γνωμες ολονων εδω μεσα γιαυτο δεν εχω μπει στο τριπακι να κραξω καποιον που τα λεει διαφορετικα,γινεται γιατι εχουμε την αναγκη της επιβεβαιωσης και την αναγκη να ελπιζουμε πως ολα καπου εκει εξω μακρια ειναι καλα..ειναι καλυτερα απο δω..για να μπορεσουμε να μαστε αισιοδοξοι και να μπορεσουμε να κανουμε το βημα...και αν τελικα δεν ειναι ετσι οπως τα περιγραφει καποιος εδω που εχουμε αναγκη καποιος να μας φουσκωσει τα μυαλα για να μπορεσουμε να ονειρευτουμε και λιγο αυτο το διαφορετικο,τοτε η χανομαστε στη σιωπη και δεν ξαναγραφουμε,η τα παρουσιαζουμε ολα τελεια γιατι εχουμε και το κομπλεξ μη μας κατακρινει κανεις,η τα λεμε χυμα και οπως ειναι και ας μην αρεσουν και φυσικα μπορει να μας απονεμηθει η το ταμπελακι Μ@@@@ς, η γεναιος που λεει τα πραγματα ως εχουν απο δικη του οπτικη γωνια παντα...γιατι μην ξεχναμε πως πολλα περαν απο τα προσοντα ,η συγγενεις ,η μια γυναικα/αντρα ειδη υπηκοο σε αλλη χωρα ,η ενα γερο κομποδεμα οικονομικο για αρχη,περαν λοιπον απο ολα αυτα ειναι και ενα βασικο που πολυς κοσμος δεν πιστευει σαυτο..η ΤΥΧΗ..πρεπει να σε πηγαινει και λιγο η ρημαδα..

          αυτα που ειπα δεν πανε προσωπικα καπου μην παρεξηγησει κανεις..πανε γενικα για την εικονα πουχω σχηματισει εδω μεσα..εχει χιλιαδες μελη εδω μεσα..καθε φορα βλεπω ιδια ατομα απεξωτερικο να γραφουν..οι 20 θαστα πουν καλα εως τελεια και οι 5 (και πολυ βαζω) δεν θα στα πουν καλα...γιατι λοιπον αφου οι 5 λενε καποια πραγματα αρνητικα ,η δικες τους εμπειριες εχει τοσο πολυ σημασια η γνωμη τους και κολανε οι υπολοιποι 15????αφου οι υπολοιποι 15 (τυχαια νουμερα) ξερουν ειδη τι τους περιμενει και πως ολα θαναι τελεια δεν χρειαζεται λοιπον να μπαινουν σε ιντριγγες και προσωπικες διαφωνιες..μηπως ομως ειναι τελικα οσα λεω παραπανω??μηπως καταβαθος υπαρχει ενας φοβος???και φυσικα αυτος ειναι πως οταν με το καλο πανε στη νεα πατριδα και θαχουν στο μυαλο τους πως εχουν 15 θετικες γνωμες απο δω μεσα,μηπως τελικα δεν ειναι ετσι οπως περιγραφονται ολα η οντος ειναι 15 απλες εκτιμησεις 15 διαφορετικων ατομων που μπορει να μην αποτελουν καν πραγματικοτητα και τελικα η γνωμη των 5 και μονο να μην ηταν τοσο λαθος η να την πειραμε στραβα,μετα ομως ποιος παραδεχεται καποια πραγματα αφου παντα θελουμε να δειχνουμε χαρουμενοι και ευτυχισμενοι και δυνατοι στο περιγυρω,ειτε αυτος ειναι μια κοινοτητα στο ιντερνετ,ειτε οι γνωστοι μας...

          οποτε εγω προσωπικα λεω ενα μπραβο σαυτους που θα προσπαθησουν εξω και καλα κανουν,σαυτους που ειδη μενουν εξω και αγωνιζονται (μπορει στα οικονομικα ναναι καλα στα αλλα ομως??ξερουμε???θα το πει ποτε κανεις αυτο???οχι φυσικα) και σαυτους που μενουν εδω και παλευουν..ποιος ειναι ο κερδιμενος???δεν υπαρχει κερδισμενος..κερδισμενος ειναι αυτος πουταχει καλα με την οικογενεια του, γυναικα/αντρα, παιδι/α ,με τον εαυτο του και φυσικα αυτος που μπορει να επιβιωσει και ας βρισκεται και στο πακισταν...και πραγματα του τυπου τα παιδια μας δεν εχουν μελλον εδω ελλαδα και ολοι εδω ειμαστε χαλια γιατι ακομα εδω μενω,ισως φυγω,ισως οχι πραγματα τετοια δεν ισχυουν..ολες μου οι φιλες που τελειωσαν ενα ενιαιο και πηγαν ενα τει κανανε την πρακτικη τους και στο μερος που την κανανε τις κρατησανε κιολας..οι πιο πολλες περνουν 1000-1200 και καποιες 800...τι μελλον θα προσφερουν αυτες στα παιδια τους???οτι προσεφεραν οι γονεις τους σαυτες..μια σωστη καθοδηγηση και σπουδες εξωτερικο..το μελλον μονα τους τα παιδια θα το ορισουν γιατι δεν θαναι παντα παιδια..εναν 18χρονο δεν τον λεω εγω παιδι αλλα ενηλικο που μπορει να τραβηξει το δρομο του και αν τα πραγματα ειναι τοσο χαλια ελλαδα μπορει μετα νανοιξει τα φτερα του και να παει ο ιδιος εξω να κανει τη τυχη του..οποτε αυτο το φευγω για τα παιδια μου γιατι και γω τοχω πει ισως τελικα να μην ισχυει και τοσο....αμα το δουμε ολοι λιγο σφαιρικα το θεμα βεβαια και οχι με παρωπιδες....

          αντε respect σολους λοιπον οποιος θελει να κρατησει πολλα κερασια ας κρατησει αλλοι κρατανε μικρο καλαθι δεν χρειαζεται νανι κατακριτεο αυτο,περι ορεξεως κολοκυθοπιτα και keep your minds open....
          Συμβούλευε όχι τα πιο ευχάριστα, αλλά τα πιο σωστά. ~Σόλων

          Comment


            και φυσικα αυτος ειναι πως οταν με το καλο πανε στη νεα πατριδα και θαχουν στο μυαλο τους πως εχουν 15 θετικες γνωμες απο δω μεσα,μηπως τελικα δεν ειναι ετσι οπως περιγραφονται ολα η οντος ειναι 15 απλες εκτιμησεις 15 διαφορετικων ατομων που μπορει να μην αποτελουν καν πραγματικοτητα και τελικα η γνωμη των 5 και μονο να μην ηταν τοσο λαθος η να την πειραμε στραβα,μετα ομως ποιος παραδεχεται καποια πραγματα αφου παντα θελουμε να δειχνουμε χαρουμενοι και ευτυχισμενοι και δυνατοι στο περιγυρω,ειτε αυτος ειναι μια κοινοτητα στο ιντερνετ,ειτε οι γνωστοι μας...
            Ακριβως αυτο...και εγω απορω δηλαδη,δεν εχουν στην ζωη τους τιποτα αλλο να ασχοληθουν,και ολη μερα εδω μεσα να προσπαθουν να πεισουν τους αλλους,τι φανταστικα που περνανε στην ζωη τους εκει?Τοσο φανταστικα περνανε εκει,οπου η μονη ικανοποιηση τους ειναι η φιγουρα τους εδω μεσα!!!

            Comment


              sal22 εγω λεω αφηστε οσα ακουγονται στο φορουμ και κοιταξτε τι κανετε εξω στο πραγματικο κοσμο....το φορουμ ειναι καλο μονο για πληροφοριες του τυπου γραφειοκρατιας θεματα βιζας και τετοιου ειδους πραγματα που αποτελουν γεγονοτα και πρεπει καποιος στανταρ να κανει και βοηθειεται ετσι................
              αντε respect σολους λοιπον οποιος θελει να κρατησει πολλα κερασια ας κρατησει αλλοι κρατανε μικρο καλαθι δεν χρειαζεται νανι κατακριτεο αυτο,περι ορεξεως κολοκυθοπιτα και keep your minds open....

              .................................................................... .................................
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                Well said Niko!

                Θα ήταν ενδιαφέρον επίσης αν η Κασσάνδρα μας ανέφερε και τις αρνητικές εμπειρίες του φίλου της στο Σίδνεϋ... κάθε αναφορά όσο υποκειμενική και αν είναι, δεν παύει να είναι χρήσιμη ώστε να την λαμβάνουμε υπόψη μας...

                Comment


                  Originally posted by sal22 View Post
                  και πραγματα του τυπου τα παιδια μας δεν εχουν μελλον εδω ελλαδα και ολοι εδω ειμαστε χαλια γιατι ακομα εδω μενω,ισως φυγω,ισως οχι πραγματα τετοια δεν ισχυουν..ολες μου οι φιλες που τελειωσαν ενα ενιαιο και πηγαν ενα τει κανανε την πρακτικη τους και στο μερος που την κανανε τις κρατησανε κιολας..οι πιο πολλες περνουν 1000-1200 και καποιες 800...τι μελλον θα προσφερουν αυτες στα παιδια τους???οτι προσεφεραν οι γονεις τους σαυτες..μια σωστη καθοδηγηση και σπουδες εξωτερικο..το μελλον μονα τους τα παιδια θα το ορισουν γιατι δεν θαναι παντα παιδια..εναν 18χρονο δεν τον λεω εγω παιδι αλλα ενηλικο που μπορει να τραβηξει το δρομο του και αν τα πραγματα ειναι τοσο χαλια ελλαδα μπορει μετα νανοιξει τα φτερα του και να παει ο ιδιος εξω να κανει τη τυχη του..οποτε αυτο το φευγω για τα παιδια μου γιατι και γω τοχω πει ισως τελικα να μην ισχυει και τοσο....αμα το δουμε ολοι λιγο σφαιρικα το θεμα βεβαια και οχι με παρωπιδες....
                  σε όλα όσα είπες, και κυρίως σε αυτήν τη παράγραφο.

                  Comment


                    ΤΟ ΚΟΜΠΛΕΞ.

                    Originally posted by fendy View Post
                    Ακριβως αυτο...και εγω απορω δηλαδη,δεν εχουν στην ζωη τους τιποτα αλλο να ασχοληθουν,και ολη μερα εδω μεσα να προσπαθουν να πεισουν τους αλλους,τι φανταστικα που περνανε στην ζωη τους εκει?Τοσο φανταστικα περνανε εκει,οπου η μονη ικανοποιηση τους ειναι η φιγουρα τους εδω μεσα!!!

                    ΓΙΑ ΠΙΑ ΦΙΓΟΥΡΑ ΛΕΣ....????
                    ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 1982 ΕΧΩ ΕΝΣΗΜΑ ΜΕΧΡΙ 1-8-2011... Κ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ...????
                    ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ Κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.... ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΜΙΛΑΣ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ.....!!!!!
                    ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΟΛΤΕΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΩ ΕΔΩ... ΓΚΕ-ΓΚΕ...???
                    ΒΓΑΙΝΩ, ΜΠΑΙΝΩ, ΓΥΡΙΖΩ, ΨΑΧΝΩ, ΡΩΤΑΩ, ΜΙΛΑΩ, ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΣΤΡΙΨΕΙ Η ΒΙΔΑ....
                    ΕΝΩ ΕΣΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΟΥΣ - ΠΑΡΕΑ
                    Κ ΨΑΧΝΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΕΝΗ ΑΧΑΡΗ ΩΡΑ ΣΟΥ...!!!
                    ΔΕΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΛ. ΤΟΥ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΣΟΥ...?
                    ΜΠΑΣ Κ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΙΣ ΗΣΥΧΟΥΣ...??? Κ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Κ ΤΟ ΚΟΜΠΛΕΞ...???
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      Originally posted by jimathens View Post

                      ΓΙΑ ΠΙΑ ΦΙΓΟΥΡΑ ΛΕΣ....????
                      ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 1982 ΕΧΩ ΕΝΣΗΜΑ ΜΕΧΡΙ 1-8-2011... Κ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ...????
                      ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ Κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.... ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΜΙΛΑΣ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ.....!!!!!
                      ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΟΛΤΕΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΩ ΕΔΩ... ΓΚΕ-ΓΚΕ...???
                      ΒΓΑΙΝΩ, ΜΠΑΙΝΩ, ΓΥΡΙΖΩ, ΨΑΧΝΩ, ΡΩΤΑΩ, ΜΙΛΑΩ, ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΣΤΡΙΨΕΙ Η ΒΙΔΑ....
                      ΕΝΩ ΕΣΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΟΥΣ - ΠΑΡΕΑ
                      Κ ΨΑΧΝΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΕΝΗ ΑΧΑΡΗ ΩΡΑ ΣΟΥ...!!!
                      ΔΕΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΛ. ΤΟΥ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΣΟΥ...?
                      ΜΠΑΣ Κ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΙΣ ΗΣΥΧΟΥΣ...??? Κ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Κ ΤΟ ΚΟΜΠΛΕΞ...???
                      1) Τα κεφαλαία είναι υπερβολικά και δεν βοηθούν στην ανάγνωση.

                      2) Γιατί πήρες προσωπικά αυτό που είπε ο Fendy? Εάν αυτά που λέει δεν ανταποκρίνονται σε εσένα δεν είσαι υποχρεωμένος να του αποδείξεις ότι έχεις δίκιο... Το μόνο που καταφέρνεις είναι να προκαλείς και να κάνεις το θέμα προσωπικό. Αυτό που έγραψες θα μπορούσες να του το έστελνες σε προσωπικό μήνυμα... Τώρα τα επόμενα 5 μηνύματα θα έχουν να κάνουν με τη διαφωνία σας και θα βγεί, ξανά, το Forum εκτός θέματος...

                      Κρίμα βρε παιδιά. Εδώ μέσα όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται με το παραμικρό και καταντάει κουραστικό...

                      Comment


                        ΕΛΑ ΕΔΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΦΙΓΟΥΡΑ...

                        Originally posted by fendy View Post
                        Ακριβως αυτο...και εγω απορω δηλαδη,δεν εχουν στην ζωη τους τιποτα αλλο να ασχοληθουν,και ολη μερα εδω μεσα να προσπαθουν να πεισουν τους αλλους,τι φανταστικα που περνανε στην ζωη τους εκει?Τοσο φανταστικα περνανε εκει,οπου η μονη ικανοποιηση τους ειναι η φιγουρα τους εδω μεσα!!!
                        ΑΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ 1 ΜΗΝΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙΣ 1 ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΣΟΥ...!!!
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΜΕ ΤΟΤΕ.

                          Originally posted by bettle View Post
                          1) Τα κεφαλαία είναι υπερβολικά και δεν βοηθούν στην ανάγνωση.

                          2) Γιατί πήρες προσωπικά αυτό που είπε ο Fendy? Εάν αυτά που λέει δεν ανταποκρίνονται σε εσένα δεν είσαι υποχρεωμένος να του αποδείξεις ότι έχεις δίκιο... Το μόνο που καταφέρνεις είναι να προκαλείς και να κάνεις το θέμα προσωπικό. Αυτό που έγραψες θα μπορούσες να του το έστελνες σε προσωπικό μήνυμα... Τώρα τα επόμενα 5 μηνύματα θα έχουν να κάνουν με τη διαφωνία σας και θα βγεί, ξανά, το Forum εκτός θέματος...

                          Κρίμα βρε παιδιά. Εδώ μέσα όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται με το παραμικρό και καταντάει κουραστικό...
                          ΑΠΛΑ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Κ ΟΧΙ ΝΑ ΑΠΟΤΡΕΠΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΛΕΣ Κ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΛΑΣΗ...!!!
                          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                          Comment


                            μακρια απο στρες αν και δυσκολο...αν σας πω πως λογο της καταστασης με δουλειες ο αντρας μου εκανε εμετους και λεμε θαχει κανα ελκος αλλα ηταν απο στρες και οταν τον εδιωξε και η αλλη που δουλευε εκει σαν ντελιβερι επαθε και το εμφραγμα μολις 34 χρονων πραγματικα δεν αξιζει.....και τουλεγα..οκ τα βαφεις που τα βαφεις μαυρα θεμα δουλειας παμε να περπατησουμε λιγακι...παμε εξω θα σου κανει καλο...αλλα τιποτα..μονοι μας ριχνουμε τους εαυτους μας και πραγματικα δεν θα πεθανουμε κιολας..οσο για τον φεντυ που ειπε και πολλα στα θεματα γερμανιας πραγματικα δεν μενοχλησε ποτε και ας πηγαιναμε και εκει οπως δεν μενοχλησε και ο admin πουχε ανοιξει ενα τοπικ τελειως αποθαρυντικο για ολους...αντι να νευριαζουμε ισως θαπρεπε να φιλτραρουμε τα παντα..δεν υπαρχει κατι να βοηθησει καποιος εδω στα θεματα..εχει γινει καλη δουλεια απο αποψη τι χαρτια χρειαζονται και τετοια..οποτε ολα ταλλα ειναι καλος η κακος απλες γνωμες του καθενος και αλιμονο αν πρεπει να μαλωνουμε..και γω ενοχλουμαι οταν βλεπω κοσμο να περιγραφει μερη πως ολα ειναι τελεια (δεν μιλαω μοναχα για τοπικ αυστραλιας) γιατι πολυ απλα αμα ο καθενας θελει να πιαστει απο τα θετικα λεγομενα ,πιανεται και μετα αμα φαει τα μουτρα του να δω περαν του εαυτου του ποιος αλλος θα του φταιει.....δεν μιλαω για δουλειες...στη τελικη δεν μιλαμε μονο για δουλειες εδω πολλοι εχουν εστιασει στο τροπο ζωης που κακα τα ψεματα για τον καθενα διαφερει το ιδανικο...
                            Συμβούλευε όχι τα πιο ευχάριστα, αλλά τα πιο σωστά. ~Σόλων

                            Comment


                              Originally posted by sal22 View Post
                              μακρια απο στρες αν και δυσκολο...αν σας πω πως λογο της καταστασης με δουλειες ο αντρας μου εκανε εμετους και λεμε θαχει κανα ελκος αλλα ηταν απο στρες και οταν τον εδιωξε και η αλλη που δουλευε εκει σαν ντελιβερι επαθε και το εμφραγμα μολις 34 χρονων πραγματικα δεν αξιζει.....και τουλεγα..οκ τα βαφεις που τα βαφεις μαυρα θεμα δουλειας παμε να περπατησουμε λιγακι...παμε εξω θα σου κανει καλο...αλλα τιποτα..μονοι μας ριχνουμε τους εαυτους μας και πραγματικα δεν θα πεθανουμε κιολας..οσο για τον φεντυ που ειπε και πολλα στα θεματα γερμανιας πραγματικα δεν μενοχλησε ποτε και ας πηγαιναμε και εκει οπως δεν μενοχλησε και ο admin πουχε ανοιξει ενα τοπικ τελειως αποθαρυντικο για ολους...αντι να νευριαζουμε ισως θαπρεπε να φιλτραρουμε τα παντα..δεν υπαρχει κατι να βοηθησει καποιος εδω στα θεματα..εχει γινει καλη δουλεια απο αποψη τι χαρτια χρειαζονται και τετοια..οποτε ολα ταλλα ειναι καλος η κακος απλες γνωμες του καθενος και αλιμονο αν πρεπει να μαλωνουμε..και γω ενοχλουμαι οταν βλεπω κοσμο να περιγραφει μερη πως ολα ειναι τελεια (δεν μιλαω μοναχα για τοπικ αυστραλιας) γιατι πολυ απλα αμα ο καθενας θελει να πιαστει απο τα θετικα λεγομενα ,πιανεται και μετα αμα φαει τα μουτρα του να δω περαν του εαυτου του ποιος αλλος θα του φταιει.....δεν μιλαω για δουλειες...στη τελικη δεν μιλαμε μονο για δουλειες εδω πολλοι εχουν εστιασει στο τροπο ζωης που κακα τα ψεματα για τον καθενα διαφερει το ιδανικο...
                              ...............
                              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                              Comment


                                Originally posted by pan_k7 View Post
                                Well said Niko!

                                Θα ήταν ενδιαφέρον επίσης αν η Κασσάνδρα μας ανέφερε και τις αρνητικές εμπειρίες του φίλου της στο Σίδνεϋ... κάθε αναφορά όσο υποκειμενική και αν είναι, δεν παύει να είναι χρήσιμη ώστε να την λαμβάνουμε υπόψη μας...
                                Συμφωνω και εγω σ' αυτο.... ο καθενας εχει μυαλο να κρινει και στο κατω-κατω επιλογη του καθενος ειναι να μεινει ή να φυγει δεν τον αναγκαζει κανεις

                                Comment

                                Working...
                                X