Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλημέρα

    Καλημέρα σε όλους.Περάσανε πολύ γρήγορα οι μέρες και τη Δευτέρα πετάω για Γερμανία.Στεναχωριέμαι που αφήνω την 1 ετών κορούλα μου και τον άντρα μου πίσω,αλλά δεν γίνεται και διαφορετικά.Δεν θέλω να πάρω το μέρος κανενός για τη διαμάχη που έχει δημιουργηθεί ,θέλω όμως να πω την άποψή μου.Για μένα η μετανάστευση δεν γίνεται μόνο για οικονομικούς λόγους.Θέλω το παιδάκι μου να μεγαλώσει σε ένα κράτος παιδείας και καλών ευκαιριών.Τώρα είναι μικρή και δεν έχει πολλά έξοδα ,όταν όμως θα πάει σχολείο δεν νομίζω πως θα έχω τι δυνατότητα να το στείλω στα άπειρα φροντιστήρια γιατί αν δεν το κάνω της στερώ και την παραμικρή ευκαιρία να κάνει κάτι στη ζωή της.Δεν θα μπορέσω όταν με το καλό παντρευτεί να της κάνω όλα αυτα που έκαναν οι γονείς μου σε εμένα.Το λιγότερο οπότε πιστεύω που θα έπρεπε να με ενδιαφέρει είναι οι λίγες μέρες ηλιοφάνειας και η βρεγμένη τσουλήθρα.Σας παρακαλώ μην μας απελπίζεται όλους εμάς που ρισκάρουμε τις οικονομίες μας και στερούμαστε τις οικογένειες μας για ένα καλύτερο αύριο.
    σαλ περαστικά στον άντρα και με το καλό να τον δεχτείς

    Comment


      Originally posted by ELINA View Post
      Καλημέρα σε όλους.Περάσανε πολύ γρήγορα οι μέρες και τη Δευτέρα πετάω για Γερμανία.Στεναχωριέμαι που αφήνω την 1 ετών κορούλα μου και τον άντρα μου πίσω,αλλά δεν γίνεται και διαφορετικά.Δεν θέλω να πάρω το μέρος κανενός για τη διαμάχη που έχει δημιουργηθεί ,θέλω όμως να πω την άποψή μου.Για μένα η μετανάστευση δεν γίνεται μόνο για οικονομικούς λόγους.Θέλω το παιδάκι μου να μεγαλώσει σε ένα κράτος παιδείας και καλών ευκαιριών.Τώρα είναι μικρή και δεν έχει πολλά έξοδα ,όταν όμως θα πάει σχολείο δεν νομίζω πως θα έχω τι δυνατότητα να το στείλω στα άπειρα φροντιστήρια γιατί αν δεν το κάνω της στερώ και την παραμικρή ευκαιρία να κάνει κάτι στη ζωή της.Δεν θα μπορέσω όταν με το καλό παντρευτεί να της κάνω όλα αυτα που έκαναν οι γονείς μου σε εμένα.Το λιγότερο οπότε πιστεύω που θα έπρεπε να με ενδιαφέρει είναι οι λίγες μέρες ηλιοφάνειας και η βρεγμένη τσουλήθρα.Σας παρακαλώ μην μας απελπίζεται όλους εμάς που ρισκάρουμε τις οικονομίες μας και στερούμαστε τις οικογένειες μας για ένα καλύτερο αύριο.
      σαλ περαστικά στον άντρα και με το καλό να τον δεχτείς
      υποδεχτείς εννοώ

      Comment


        μετα λυπης μου βλεπω οτι ολα τα εχετε κανει ισωμα,

        ουτε ο παραδεισος ειναι εκει ουτε η κολαση εδω,

        η μιση αληθεια δεν ειναι ΑΛΗΘΕΙΑ,

        οπως εχω ηδη γραψε και εγω ψαχνομαι για εξωτερικο (απο καταρ εως γερμανια)

        χρειαζεται ενωση δυναμεων και οχι διασπαστικες τασεις

        οντως τα κατεβατα σε ενα φορουμ εινα κουραστικα

        ο αλκοολισμος στη Σουηδια γιατι ειναι σε υψηλα επιπεδα;

        οι νεοναζι στη Γερμανια γιατι εχουν τοσο μεγαλη δραση;

        μπορεις να βρεις διαφορα για να υποτιμησεις μια χωρα αλλα θα ειναι παντα η μιση αληθεια

        Τονους δεν βαζω γιατι με κουραζουν.

        Ευχομαι σε ολους καλα Χριστουγεννα και καλη τυχη!!!!!!!ι

        Comment


          Υπαρχει μια μεγαλη διαφορα,μεταξυ sal22 και των αλλων.
          Η sal22 εχει παει Γερμανια.Οι αλλοι ΘΑ πανε η ΘΕΛΟΥΝ να πανε.
          Πιστευουν οτι ΘΑ βρουν ενα καλυτερο αυριο,σε ενα κρατος....κλπ...κλπ

          Η sal22 εχει δει πως ειναι η κατασταση στην Γερμανια και ξερει πως ειναι και στην Ελλαδα.
          Οι αλλοι ξερουν πως ειναι μονο στην Ελλαδα,ενω φανταζονται,εχουν ακουσει,υποψιαζονται,πως ειναι και στην Γερμανια.

          Μονο και μονο για αυτο τον λογο,αυτοι που πηγαν επανω,εχουν πιο ενδιαφερων,να διαβασεις την γνωμη τους.

          Σε ενα φορουμ λοιπον,που μπαινουν τοσοι απο διαφορα μερη του κοσμου,μονο δυο ατομα επιμενουν οτι ειναι καλα στην Γερμανια,τελευταια προσθετηκε και ο Τσελιγκας.
          Δυο ατομα για Σουηδια και δυο ατομα Αυστραλια που εχουν βρει δουλεια.

          Οι υπολοιποι απλως παρακολουθουνε,αν καποιος γραψει κατι οτι δεν του αρεσει εξω,''τρωνε ξυλο'' και βεβαια σιγονταρουν και οι Ελληνες που ειναι κατω και ΘΑ πανε,για ενα καλυτερο αυριο,κρατος προνοιας...κλπ...κλπ...

          Η γνωμη των τελευταιων ,εχει μεγαλυτερη αξια,οταν επιτελους πανε και δουνε πως ειναι εξω.
          Γιατι εξαφανιζονται μετα?
          Μετα γραφτε μας αν σας αρεσει!!!

          Comment


            Στην ελλαδα πλεον δεν υπαρχει μελλον , και αυτο ειναι αδιαμφισβητητο. Ανεργια πεινα εξαθλιωση .........
            Εχει καποιος αντιθετη αποψη ? Επομενως οι περισσοτεροι ψαχονται να πανε σε καποια αλλη χωρα οπου δεν υπαρχει τοση ανεργια οση στην ελλαδα . Καποιοι ανθρωποι οπως εγω ηδη ζουν στο εξωτερικο και γραφουν πληροφοριες σχετικα με την μεταναστευση κλπ. Το οτι εχεις πετυχει να φτιαξεις την ζωη σου σε μια αλλη χωρα εκτος ελλαδας μερικοι εδω μεσα το θεωρουν κακο και συνεχως επιτιθενται . Φυσικα οταν θα πας να ψαξεις για δουλεια στο εξωτερικο και προσπαθησεις να φτιαξεις την ζωη σου καπου αλλου , η επιτυχια η η αποτυχια εξαρταται απο την προσωπικοτητα του καθενος και απο τα εφοδια και την προετοιμασια που εχει κανει ο καθενας. Οσο λιγοτερα εφοδια εχεις τοσο περισσοτερο κινδυνευεις να αποτυχεις. Οσο για το οτι η ελλαδα ειναι τριτοκοσμικη χωρα και αυτο ειναι αδιαμφισβητητο πως να το κανουμε δηλαδη . Υπαρχουν παρα πολλες χωρες που ειναι ετη φωτος μπροστα . Πρεπει ορισμενοι να ειστε πιο αντικειμενικοι στην κριση σας και σε αυτα που γραφετε. Και φυσικα να ειστε και πιο ευγενεις.
            Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
            Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

            Comment


              .

              Ο αδερφός μου είναι στη Γερμανία εδώ και μια εβδομάδα και 15 του μηνός πιάνει δουλειά.Βρήκε καη η νύφη πολλά καθαρίσματα με 10 ευρω την ώρα.Βρήκε και έξτρα ο αδερφός να καθαρίζει ενοικιαζόμενα αυτοκίνητα.Νομίζω ότι μπορώ να έχω μια αρκετά καλή εικόνα στο τι σημαίνει Γερμανία

              Comment


                Originally posted by ELINA View Post
                Ο αδερφός μου είναι στη Γερμανία εδώ και μια εβδομάδα και 15 του μηνός πιάνει δουλειά.Βρήκε καη η νύφη πολλά καθαρίσματα με 10 ευρω την ώρα.Βρήκε και έξτρα ο αδερφός να καθαρίζει ενοικιαζόμενα αυτοκίνητα.Νομίζω ότι μπορώ να έχω μια αρκετά καλή εικόνα στο τι σημαίνει Γερμανία
                Καλημερα ελινα !
                Καλη αρχη στον αδελφο σου και στην νυφη σου ! Ευχομαι τα καλυτερα !!!
                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                Comment


                  Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ.
                  Δεν ξέρω αν διαφέρουν οι περιοχές.Ο αδερφός μου είναι περιοχή Reutlingen και τη δευτέρα πάω εγώ μέσα στο Reutlingen.Εκεί πάντως έχει δουλειές μου λέει.

                  Comment


                    Originally posted by ELINA View Post
                    Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ.
                    Δεν ξέρω αν διαφέρουν οι περιοχές.Ο αδερφός μου είναι περιοχή Reutlingen και τη δευτέρα πάω εγώ μέσα στο Reutlingen.Εκεί πάντως έχει δουλειές μου λέει.
                    Καλο ταξιδι !!! Lycka till που λεμε στα σουηδικα !!! Δηλ. καλη τυχη!!
                    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                    Comment


                      Το μονο αδιαμφισβητητο ειναι,οτι εδω μεσα γραφουνε οι ελαχιστοι ιδιοι και οι ιδιοι (για αυτους που εχουν δει πως ειναι εξω μιλαω),και οι τοσοι αλλοι που μπαινουν μεσα,απλως διαβαζουν,πιθανον να λενε ''τι να γραφω τωρα εδω μεσα''και αλλοι να διασκεδαζουν.

                      Οι ιδιοι και οι ιδιοιεπαναλαμβανεται συνεχως τα ιδια πραγματα.Το οτι τα λετε συνεχως και περνετε στον κυνηγι οποιον γραφει κατι αλλο,δεν σημαινει οτι ειναι ετσι!!!

                      Πολυφωνια δεν υπαρχει εδω μεσα.Αν λες 100 φορες συνεχεια το ιδιο πραγμα,δεν σημαινει οτι ειναι ετσι.Το θεμα ειναι να το πουν 100 διαφορετκοι ανθρωποι!!!

                      Μιλαω παντα για αυτους,που ξερουν πως ειναι η Ελλαδα και εχουν δει πως ειναι και εξω.

                      Comment


                        ελινα καλη τυχη να εχετε!!!
                        μιλου μου να σαι καλα για τα wbs.μηπως ξερεις αν σε αυτα μπορεις να κανεις αιτηση αν δουλευεις λιγο καιρο εδω στην γερμανια η πρεπει να περιμενεις κανα χρονο...

                        Comment


                          06-12-11, 09:22 #255
                          fendy
                          Member

                          Εγγραφή: 30-09-2011
                          Περιοχή: Austria
                          Gender:
                          Μηνύματα: 31

                          Κασσανδρα και abdel,να ξερετε οτι καποιοι διαβαζουν με ενδιαφερον αυτα που γραφετε.Δυστυχως και στα φορουμς και στα φειςμπουκ και ολες αυτες τις παπαριες,πολλοι που ζουν εξω την εχουν δει και καλα...''εγω που ζω στην Αυστραλια-Γερμανια-Αγγλια''.....νιωθουν καπως σαν τους βλαχους που ζουν εξω και περιμενουν ποτε θα ερθει το καλοκαιρι να πανε στο χωριο με την μεγαλη μερσεντες των 2.000-2.500 ευρω,(γιατι τοσο κανουν εξω τα παλιοτερα μοντελα,γιατι δεν τα παιρνει κανεις,προτιμουν μικροτερα σε ογκο αυτοκινητα )...''και τι καλα που ειναι εξω και εσεις εδω......''.Την βρισκουνε ετσι,ολη μερα δουλεια(αν και πολλοι δεν δουλευουν) και το βραδυ στο ιντερνετ να παριστανουν τον καμποσο,οποτε δεν λενε τιποτα ασχημο για εξω.
                          __________________
                          http://kainourgiazoi.blogspot.com/Μπλοκ για Αυστρια.
                          Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fendy : 06-12-11 στις 09:34.

                          Εσυ fendy τα γραφεις αυτα . Στο τοπικ για τα ασχημα της αυστραλιας Και το ιδιο εγραψες και στο τοπικ της γερμανιας. Μαλλον εσυ την πεφτεις στους αλλους και προσβαλλεις συνεχως τον κοσμο . Απο σπυρος εγινες fendy και μετα δεν ξερω τι αλλο και γραφεις συνεχως προσβλητικα λογια για τους περισσοτερους εδω μεσα . Πρεπει οπωσδηποτε να μαθεις τροπους , να μαθεις να σεβεσαι και βλεπω οι αυστριακοι να σε πετανε με τις κλωτσιες εξω απο την χωρα τους. Οι αγενεις και οι κακιασμενοι σαν κιεσενα χωρανε μονο στην ελλαδα πουθενα αλλου !!!!
                          Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                          Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                          Comment


                            Ευχαριστώ πολύ οικογένεια τselinkas.Με το καλό να βρείτε το σπιτάκι σας και να τακτοποιηθήτε.Ειλικρινά σας θαυμάζω για τα κότσια σας

                            Comment


                              Originally posted by ELINA View Post
                              Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ.
                              Δεν ξέρω αν διαφέρουν οι περιοχές.Ο αδερφός μου είναι περιοχή Reutlingen και τη δευτέρα πάω εγώ μέσα στο Reutlingen.Εκεί πάντως έχει δουλειές μου λέει.
                              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                              Comment


                                ευανθια;

                                Κασσανδρα και abdel,να ξερετε οτι καποιοι διαβαζουν με ενδιαφερον αυτα που γραφετε.Δυστυχως και στα φορουμς και στα φειςμπουκ και ολες αυτες τις παπαριες,πολλοι που ζουν εξω την εχουν δει και καλα...''εγω που ζω στην Αυστραλια-Γερμανια-Αγγλια''.....νιωθουν καπως σαν τους βλαχους που ζουν εξω και περιμενουν ποτε θα ερθει το καλοκαιρι να πανε στο χωριο με την μεγαλη μερσεντες των 2.000-2.500 ευρω,(γιατι τοσο κανουν εξω τα παλιοτερα μοντελα,γιατι δεν τα παιρνει κανεις,προτιμουν μικροτερα σε ογκο αυτοκινητα )...''και τι καλα που ειναι εξω και εσεις εδω......''.Την βρισκουνε ετσι,ολη μερα δουλεια(αν και πολλοι δεν δουλευουν) και το βραδυ στο ιντερνετ να παριστανουν τον καμποσο,οποτε δεν λενε τιποτα ασχημο για εξω.
                                __________________
                                http://kainourgiazoi.blogspot.com/Μπλοκ για Αυστρια.
                                Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fendy : 06-12-11 στις 09:34.

                                Εσυ fendy τα γραφεις αυτα . Στο τοπικ για τα ασχημα της αυστραλιας Και το ιδιο εγραψες και στο τοπικ της γερμανιας. Μαλλον εσυ την πεφτεις στους αλλους και προσβαλλεις συνεχως τον κοσμο . Απο σπυρος εγινες fendy και μετα δεν ξερω τι αλλο και γραφεις συνεχως προσβλητικα λογια για τους περισσοτερους εδω μεσα . Πρεπει οπωσδηποτε να μαθεις τροπους , να μαθεις να σεβεσαι και βλεπω οι αυστριακοι να σε πετανε με τις κλωτσιες εξω απο την χωρα τους. Οι αγενεις και οι κακιασμενοι σαν κιεσενα χωρανε μονο στην ελλαδα πουθενα αλλου !!!![/QUOTE]


                                ..................................................
                                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                                Comment

                                Working...
                                X