Announcement

Collapse
No announcement yet.

DV-2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by Teris View Post
    γιατι δεν ανοιγει στο 2018? μονο το 2016 κ 2017 μου βγαζει !!
    Σε αυτο το λινκ πηγαίνεις;
    https://www.dvlottery.state.gov/
    instagram.com/anelixis_net/
    youtube.com/user/AlexGraphicd1

    Comment


      #47
      Originally posted by GeorgeTsi View Post
      Αλεξ πως παει η ζωη στην αμερικη???
      Για την υπόλοιπη Αμερική δεν ξέρω για την νεα υορκη που ζω μπορώ να πω οτι μετάνιωσα που κέρδισα τη λοταρία. Μου λείπει τρομερά η Αθηνα μαι γενικα η Ελλαδα συγκρίνοντας με τη ζωη στην νεα υορκη.
      Και αν δεν έχεις τέλειωσει πανεπιστήμια και διδακτορικά, ειναι πολυ δύσκολη η ζωη εδω. Χαμηλοί μισθοί και ακριβά ενοίκια και μετακίνηση. Με λίγα λόγια ζεις για να βγάζεις ίσα ίσα να επιβιώνεις.
      instagram.com/anelixis_net/
      youtube.com/user/AlexGraphicd1

      Comment


        #48
        Originally posted by AlexGraphicD View Post
        Για την υπόλοιπη Αμερική δεν ξέρω για την νεα υορκη που ζω μπορώ να πω οτι μετάνιωσα που κέρδισα τη λοταρία. Μου λείπει τρομερά η Αθηνα μαι γενικα η Ελλαδα συγκρίνοντας με τη ζωη στην νεα υορκη.
        Και αν δεν έχεις τέλειωσει πανεπιστήμια και διδακτορικά, ειναι πολυ δύσκολη η ζωη εδω. Χαμηλοί μισθοί και ακριβά ενοίκια και μετακίνηση. Με λίγα λόγια ζεις για να βγάζεις ίσα ίσα να επιβιώνεις.
        Πρώτον, δε στέκει το "μετάνιωσα που κέρδισα". Είναι κάτι που σου έτυχε, όχι κάτι που αποφάσισες. Μάλλον μετάνιωσες που έφυγες.

        Δεύτερον, καταλαβαίνω ότι γενικά δεν ήσουν έτοιμος να φύγεις. Σου έχουν πει αρκετά παιδιά εδώ μέσα τι μπορείς να κάνεις για να βελτιώσεις το επίπεδο ζωής σου. Έχεις σκεφτεί να κάνεις τίποτα; Όσο για τα πανεπιστήμια που λες...σκέφτηκες να πας σε κανένα community college να πάρεις κάποιο χαρτί; Σίγουρα θα σε βοηθήσει.

        Τρίτον, υπάρχει κόσμος εδώ μέσα που παρακαλάει να έχει αυτό που έχεις. Πρέπει να εκτιμαμε αυτά που έχουμε.

        Comment


          #49
          @AlexGraphicD ευχαριστω για την απαντηση, τελικα μαλλον το κομπιουτερ μου για καποιο λογο δεν μου ανοιγει το λινκ σωστα!! τελος παντων μπαινω απο αλλο και το βλεπω κανονικα,
          Αν ξερει κανεις τι γινεται με τις φωτο, τσεκαρω μα τα βοηθητικα προγραμμα την φωτο μου και ειναι μεγαλυτερη, την προσαρμοζω την κοβω την σοζω και μετα την καινουργια κ σωσμενη την δοκιαζω και εχει παλι το ιδιο προβλημα ειναι δλδ μεγαλυτερη!!! την ξανα προσαρμοζω κλπ και παλι η νεα ειναι μεγαλη κλπ και τελικα απλα επαναλαμβανεται! οι δικες σας ερχονται και καθονται με τη μια σωστα? η τι κανετε αλλο ?
          (αν καποιος μπορει να βοηθησει...)

          Comment


            #50
            Teris, κόψε μια φορά τη φωτό με το εργαλείο, και τσέκαρε μετά τις ιδιότητες του αρχείου. Θα δεις οτι είναι 600Χ600, όσο πρέπει δηλαδή. Δεξί κλικ στη φωτό--> properties--> details. Όταν την ξαναβάζεις στο εργαλείο ενώ είναι κομμένη, γίνεται ξανά zoom για αυτό σου φαίνεται οτι θέλει πάλι κόψιμο.

            Επίσης αν θέλεις πες μου γιατί θέλεις να φύγεις από το ΗΒ για να πας στις ΗΠΑ. Και γω θέλω, θα κάνω αίτηση για βίζα, αλλά νομίζω θα είναι δύσκολο να εγκαταλείψω το ΗΒ για τις ΗΠΑ.

            Comment


              #51
              Originally posted by Teris View Post
              @AlexGraphicD ευχαριστω για την απαντηση, τελικα μαλλον το κομπιουτερ μου για καποιο λογο δεν μου ανοιγει το λινκ σωστα!! τελος παντων μπαινω απο αλλο και το βλεπω κανονικα,
              Αν ξερει κανεις τι γινεται με τις φωτο, τσεκαρω μα τα βοηθητικα προγραμμα την φωτο μου και ειναι μεγαλυτερη, την προσαρμοζω την κοβω την σοζω και μετα την καινουργια κ σωσμενη την δοκιαζω και εχει παλι το ιδιο προβλημα ειναι δλδ μεγαλυτερη!!! την ξανα προσαρμοζω κλπ και παλι η νεα ειναι μεγαλη κλπ και τελικα απλα επαναλαμβανεται! οι δικες σας ερχονται και καθονται με τη μια σωστα? η τι κανετε αλλο ?
              (αν καποιος μπορει να βοηθησει...)
              Τοτε μάλλον ήταν θεμα cache του browser σου. Είχε κρατήσει στην μνήμη την παλιά σελίδα για να φορτωνει πιο γρηγορα.
              Αν στο ξανακάνει γενικα αυτο με άλλες σελίδες απλα κανε ενα clear cache απο τις ρυθμίσεις.
              instagram.com/anelixis_net/
              youtube.com/user/AlexGraphicd1

              Comment


                #52
                Καλησπέρα στην ομήγυρη!
                Ερώτηση: Πόσο φρέσκα πρέπει να είναι τα δικαιολογητικά? Εννοώ, για παράδειγμα μπορώ να προσκομισω στην συνέντευξη ληξιαρχική πράξη γεννήσεως που είχα βγάλει πέρυσι?
                Θενξ!

                Comment


                  #53
                  Originally posted by bianconero10 View Post
                  Καλησπέρα στην ομήγυρη!
                  Ερώτηση: Πόσο φρέσκα πρέπει να είναι τα δικαιολογητικά? Εννοώ, για παράδειγμα μπορώ να προσκομισω στην συνέντευξη ληξιαρχική πράξη γεννήσεως που είχα βγάλει πέρυσι?
                  Θενξ!
                  Αν θυμάμαι καλα πρέπει να εχουν ισχύ για ενα χρόνο.
                  instagram.com/anelixis_net/
                  youtube.com/user/AlexGraphicd1

                  Comment


                    #54
                    Καλησπερα μια ερωτηση να σας κανω. Εφοσον κερδισει καποιος.συμπληρωνει αμεσως το ds260. Στην φορμα του ds θα πρεπει να δηλωσεις και το διαβατηριο αναγκαστικα??? Αν δεν εχει καποιος θα πρεπει αναγκαστικα να βγαλει διαβατηριο και μετα να φτιαξει τ ds260?????

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by GeorgeTsi View Post
                      Καλησπερα μια ερωτηση να σας κανω. Εφοσον κερδισει καποιος.συμπληρωνει αμεσως το ds260. Στην φορμα του ds θα πρεπει να δηλωσεις και το διαβατηριο αναγκαστικα??? Αν δεν εχει καποιος θα πρεπει αναγκαστικα να βγαλει διαβατηριο και μετα να φτιαξει τ ds260?????
                      Ναι λογικά θα πρέπει να βγάλεις διαβατήριο αν δεν έχεις ήδη. Βασικά αν δεν συμπληρώσεις το πεδίο, θα πρέπει να σου βγάλει ειδοποίηση οτι δεν συμπληρώσες αριθμό διαβατηρίου και δεν θα σε αφήσει να προχωρήσεις στην κατοχύρωση της φόρμας.
                      instagram.com/anelixis_net/
                      youtube.com/user/AlexGraphicd1

                      Comment


                        #56
                        Ευχαριστω πολυ φιλε μου.

                        Comment


                          #57
                          Originally posted by AlexGraphicD View Post
                          Αν θυμάμαι καλα πρέπει να εχουν ισχύ για ενα χρόνο.
                          Thanx, mate!

                          Comment


                            #58
                            Ερώτηση: Για τη ληξιαρχική πράξη γεννήσεως και γάμου, καθώς και για το πιστοποιητικό τύπου Α' από τη Στρατολογία, ισχύουν αυτά που βγάζει το ΚΕΠ ή πρέπει να τρέχω σε κάθε μία υπηρεσία ξεχωριστά? Κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη!

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by bianconero10 View Post
                              Ερώτηση: Για τη ληξιαρχική πράξη γεννήσεως και γάμου, καθώς και για το πιστοποιητικό τύπου Α' από τη Στρατολογία, ισχύουν αυτά που βγάζει το ΚΕΠ ή πρέπει να τρέχω σε κάθε μία υπηρεσία ξεχωριστά? Κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη!
                              Για το πιστοποιητικο τυπου Α πρεπει να πας στρατολογια μονο.
                              instagram.com/anelixis_net/
                              youtube.com/user/AlexGraphicd1

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by AlexGraphicD View Post
                                Για το πιστοποιητικο τυπου Α πρεπει να πας στρατολογια μονο.
                                Thanx, mate!

                                Comment

                                Working...
                                X