Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Lexuss View Post
    καλημερα παιδια , ειμαι 23 ετων και ανεργος και σκεφτομαι να φυγω για μοναχο , εχω ξαναερθει στο μοναχο και εχω μια ιδεα . απλα οι συγκενεις μου που ητανε τοτε δεν ειναι αλλο γερμανια και δεν μπορουν να με βοηθήσουν.μπορει καποιος να με βοηθησει πως θα αρχισω και να με κατατοπισει λιγο?
    den exeis vrei kati akoma lexus???

    Comment


      καλησπερα σας ειμαι καινουρια στο site.
      Επειδή οπως βλέπουμε όλοι μας τα πρράγματα εδώ πανε απο το κακό στο χειρότερο,έτσι αποφάσισα και εγώ να μετακομίσω στην γερμανία.Την γλώσσα την γνωρίζω γιατί έχω ζήσει καποια χρόνια εκεί, ομώς ο συντροφός μου όχι!!! και επειδη έχει εργαστεί σαν σερβιτόρος σε πολλά νυχτερινά κέντρα θα ηθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν μπουζούκια στην Stuttgart, και αν ναι καποιο όνομα που έχουν ωστε να μπορέσουμε να κοιταξουμε για κάποια θέση εργασίας

      Comment


        Originally posted by elpida View Post
        καλησπερα σας ειμαι καινουρια στο site.
        Επειδή οπως βλέπουμε όλοι μας τα πρράγματα εδώ πανε απο το κακό στο χειρότερο,έτσι αποφάσισα και εγώ να μετακομίσω στην γερμανία.Την γλώσσα την γνωρίζω γιατί έχω ζήσει καποια χρόνια εκεί, ομώς ο συντροφός μου όχι!!! και επειδη έχει εργαστεί σαν σερβιτόρος σε πολλά νυχτερινά κέντρα θα ηθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν μπουζούκια στην Stuttgart, και αν ναι καποιο όνομα που έχουν ωστε να μπορέσουμε να κοιταξουμε για κάποια θέση εργασίας
        Οριστε κατι για να ριξεις μια ματια.
        Το ειχα απλα στα αγαπημενα γιατι το ειχε κανει ποστ παλιοτερα καποιο μελος.
        Εφοσον ξερεις και γερμανικα θα μπορεσεις να το ψαξεις ευκολα

        Comment


          ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

          Καλησπέρα σε ολους. Ο αντρας μου εφυγε πριν απο 3 μέρες για γερμανια. Μετα απο συνομιλια που ειχε με ελληνα επιχειρηματια και αφου τον επιβεβεωνε συνεχεια οτι εχει δουλεια και να παει οποτε θελει και η δουλεια τον περιμενει αποφασισε να παει. Εφτασε εδω και 2 μερες την πρωτη μερα τον βρηκε στο τηλ. και του ειπε οτι δεν μπορουνε να συναντηθουνε γιατι χαλασε το αυτοκινητο του. Σήμερα δεν απανταει στο τηλ. που τον περνει ο αντρας μου ολη μερα.
          Ετσι λοιπον σας παρακαλω οποιος ξερει καποιο γραφειιο ευρεσεως εργασιας στο Μοναχο η τη Στουγγαρδη να μου απαντηση αμεσα για να προλαβουμε πριν γυρισει γυρναει την Κυριακη.
          Ευχαριστω

          Comment


            Δεν μπορει να παει στην επιχειρηση του να τον βρει?

            Comment


              ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΜΕΙΒΟΜΕΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ

              ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ
              ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΣΩ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΕΡΕΓΓΥΑ Ή ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΣΕΙΣ? ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΡΑΦΕΙΑ ΕΥΡΕΣΕΩΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΓΕΝΕΙΑ

              ΥΓ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ
              SYNNEFAKI Ή MILU
              ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

              Comment


                Ειχε μονο το τηλεφωνο του. Ηταν τοσο ευγενικος και προθυμος απο το τηλ. που δεν το φανταστικαμε δηστυχος καναμε και εμεις λαθος φανήκαμε πολυ ευκολοπιστοι.

                Comment


                  μπορει να ετυχε κατι στον ανθρωπο
                  το πιθανοτερο ειναι να λακισε αλλα ανθρωποι ειμαστε

                  Comment


                    emfanisimo ZEYGARI: alexandros 26, tzoulia 23, psaxnoume monimi ergasia sti germania parakalo epikinoniste mazi mas a.plaviak@yahoo.com eyxaristw

                    Comment


                      Originally posted by alexs1985 View Post
                      emfanisimo ZEYGARI: alexandros 26, tzoulia 23, psaxnoume monimi ergasia sti germania parakalo epikinoniste mazi mas a.plaviak@yahoo.com eyxaristw
                      το οτι ειστε εμφανισιμοι που βοηθαει ? :P

                      Comment


                        kalhmera kai apo mena se olous skeftomai kai ego gia germania eimai hlektrologos doulebo eidh sthn deh edo kai 10 xronia alla logo polon ypoxreoseon kai polon meioseon ston mis8o arxisa na to skeftome .Mipos 8a mporouse na mou pei kaneis gia douleia san hlektrologos stin nirebergi kata protimisi(logo to oti exo siggeneis)an mporo na bro kai poso koimenete peripou o mis8os?An pali den yparxei tipota eixa kanei se estiatorio sthn germania kana dio xronia k gnorizo apo kouzina an bebea prokipsei ayto 8a anebo me tin kopela mou sas eyxaristo ek ton proteron

                        Comment


                          Originally posted by pantelis_pana View Post
                          kalhmera kai apo mena se olous skeftomai kai ego gia germania eimai hlektrologos doulebo eidh sthn deh edo kai 10 xronia alla logo polon ypoxreoseon kai polon meioseon ston mis8o arxisa na to skeftome .Mipos 8a mporouse na mou pei kaneis gia douleia san hlektrologos stin nirebergi kata protimisi(logo to oti exo siggeneis)an mporo na bro kai poso koimenete peripou o mis8os?An pali den yparxei tipota eixa kanei se estiatorio sthn germania kana dio xronia k gnorizo apo kouzina an bebea prokipsei ayto 8a anebo me tin kopela mou sas eyxaristo ek ton proteron
                          Ενταξει
                          αφου θελουν και οι δημοσιοι υπαλληλοι της ΔΕΗ με τα 50 επιδοματα και τους παχυλους μισθους να φυγουν, τοτε οντως η ελλαδα οδευει προς φτωχεια μεγαλη

                          Comment


                            Originally posted by mikael View Post
                            Ενταξει
                            αφου θελουν και οι δημοσιοι υπαλληλοι της ΔΕΗ με τα 50 επιδοματα και τους παχυλους μισθους να φυγουν, τοτε οντως η ελλαδα οδευει προς φτωχεια μεγαλη
                            file mou pane ta epidomata edo kai poli kairo k oxi mono ayta tora mas kopsan kai to misaoro pou pame pio noris (sta oryxeia) gia na kanoume tis alages sthn alli bardia kai na doume telos tou mina ti 8a kanoume oso gia tous mis8ous den nomizo pos ta tria sabbatokiriaka to mina oles tis argies mesa kai me 10 nixterina ton mina na plirononte .exeis er8ei pote se oryxeio?
                            telos panton ontos den paei kala h ellada mas

                            Comment


                              Originally posted by pantelis_pana View Post
                              kalhmera kai apo mena se olous skeftomai kai ego gia germania eimai hlektrologos
                              Καλησπέρα Παντελή,


                              ηλεκτρολόγος μηχανικός η τεχνίτης?


                              GRECRUITMENT.COM - jobs for greek speaking professionals


                              διάβαζε και εδώ Οδηγίες προσανατολισμού και πληροφορίες για μετανάστευση

                              Comment

                              Working...
                              X