Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φροντιστές στην Αγγλία...Ξέρει κανεις κάτι;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by giwrgos77 View Post
    καλημερα και χρονια πολλα..

    kimjon τι εγινε πηγες αγγλια? αν ναι ,τι εκανες με διαμονη και χαρτια?
    giwrgos77 οχι δεν εχω φυγει ακομα γιατι μαζευω λεφτα μην παω και ξεμινω σε δυο μηνες ... ξερεις τιποτα για βορια? Manchester Liverpool ?

    Comment


      #47
      Originally posted by nikolaspag View Post
      Καλησπερα. Παρακολουθω εδω και καιρο το Πατριωτακι. Καμαρωνω ολους εσας που καταφερατε και φυγατε. Εγω το παλευω καιρο τωρα. Ομως ηρθε πιστευω η ωρα. Σαν φροντιστης εχω στην Αθηνα εμπειρια. Σε σπιτι. Εχω διπλωμα απο εναν εκπαιδευτικο οργανισμο της Ιρλανδια με online μαθηματα. Συμφωνα με το site τους εχει ισχη και στην Αγγλια. Σκεφτομαι για Manchester. Αφηνω οικογενεια πισω που καποια στιγμη θα πρεπει να ερθουν. Καμια συμβουλη κανεις; Δουλεια δεν εχω βρει απο εδω. Σκεφτομαι πως ειναι καλυτερα απο κοντα. Ευχαριστω και καλη δυναμη σε ολους. Α...ετων 38!!! Για ατχη κανω τα παντα!!!
      nikolaspag εχεις φυγει για πάνω??

      Comment


        #48
        και εγω ειμαι σε αυτην την φαση ακομα,μαζευω χρηματα...δεν ξερω κιολας το ακριβες ποσο για ενα τετοιοα βημα..ελπιζω με 3 χιλιαρικα να μου αρκουν για ενα τριμηνο..με συγκατοικο φυσικα..και με την ελπιδα οτι θα βρουμε κατι για αρχη..αλλα μαλλον το βλεπω για το αλλο καλοκαιρι..δεν θελω να παω και να γυρισω σε ενα τριμηνο..

        Comment


          #49
          Καλησπερα παιδια...Εμεις ειμαστε ζευγαρι και μεσω γραφειου εδω στην ελλαδα δωσαμε συνεντευξη την κυριακη στην θεσ/νικη για φροντιστες υγειας στην αγγλια...Μιλησαμε την δευτερα στο τηλ. και μας ειπαν οτι θα μας στειλουν το συμβολαιο να υπογραψουμε,πληροφοριες για το που θα παμε και ποτε φευγουμε...Λογικα μας ειπαν σε κανα μηνα...Υπαρχει καποιος που να κανει αυτη την δουλεια να μας πει λιγο πως ειναι τα πραγματα γενικοτερα πανω?Αν θα τα βγαζουμε περα με νοικια και λογαριασμους?Να σημειωσω οτι το γραφειο ειναι γνωστο γραφειο ευρεσεως εργασιας στην Κρητη...

          Comment


            #50
            evie89 δωσε μεγαλη προσοχη στο τι θα υπογραψεις και τι χαρτια θα σου ζητησουν..σε ποια περιοχη θα σας στειλουν? θα ειστε σε γηροκομειο ή θα πηγαινετε στα σπιτια των πελατων τους? Σας ειπαν αρχικο μισθο?

            Comment


              #51
              Originally posted by giwrgos77 View Post
              evie89 δωσε μεγαλη προσοχη στο τι θα υπογραψεις και τι χαρτια θα σου ζητησουν..σε ποια περιοχη θα σας στειλουν? θα ειστε σε γηροκομειο ή θα πηγαινετε στα σπιτια των πελατων τους? Σας ειπαν αρχικο μισθο?
              Καλησπερα! Προς το παρον δεν μας εχουν πει ακομα κατι!Μιλησαμε στο τηλ και μας ειπαν οτι θα μας ενημερωσουν για λεπτομερειες την παρασκευη ή την δευτερα!Για μισθο μας ειχαν πει 1800Ε ο καθενας...Εννοειται οτι με το που παρω το συμβολαιο στα χερια μου θα το παω σε ενα φιλο δικηγορο να μου το εξηγησει!Δεν θελω να την πατησουμε γιατι οικονομικα δεν μας παιρνει καθολου!Ρωτησα επισης αν πληρωνουμε κατι εμεις στο γραφειο και μου ειπαν οχι οτι ο εργοδοτης τα πληρωνει,εμεις μονο τα εισητηρια!Εχεις κανει αυτη την δουλεια?Εισαι Ελλαδα ή εξωτερικο?Ξερεις κατι παραπανω?

              Comment


                #52
                οχι δεν εχω ασχοληθει με αυτο το επαγγελμα,απλα στην αναζητηση ειδα οτι εχει μεγαλη ζητηση στην αγγλια,και εστειλα καποια βιογραφικα κτλ..1800 ευρω μικτα (προφανως) ειναι περιπου 1400 λιρες μικτα αρα περιπου 1200 λιρες καθαρα...πειπου 2500 λιρες και οι δυο μαζι πιστευω οτι για αρχη ειναι αρκετα καλα (εκτος λονδινου φυσικα)..νομιζω οτι αν ισχυει η προταση και σε σιγουρευουν με δουλεια αμεσως τοτε μην το σκεφτεις..σας εχουν πει τι θα γινει με την διαμονη σας? μακαρι ολα να πανε καλα

                Comment


                  #53
                  Originally posted by giwrgos77 View Post
                  οχι δεν εχω ασχοληθει με αυτο το επαγγελμα,απλα στην αναζητηση ειδα οτι εχει μεγαλη ζητηση στην αγγλια,και εστειλα καποια βιογραφικα κτλ..1800 ευρω μικτα (προφανως) ειναι περιπου 1400 λιρες μικτα αρα περιπου 1200 λιρες καθαρα...πειπου 2500 λιρες και οι δυο μαζι πιστευω οτι για αρχη ειναι αρκετα καλα (εκτος λονδινου φυσικα)..νομιζω οτι αν ισχυει η προταση και σε σιγουρευουν με δουλεια αμεσως τοτε μην το σκεφτεις..σας εχουν πει τι θα γινει με την διαμονη σας? μακαρι ολα να πανε καλα
                  1800 μας ειπαν καθαρα στο χερι!Ναι εκτος Λονδινου φυσικα!Διαμονη θα μας βρουν αυτοι σπιτι,μας ειπαν οτι το ενοικιο θα ειναι γυρω στα 400Ε αλλα απο οτι διαβαζω με λογαριασμους κτλ θα παει γυρω στα 600-700...Μακαρι να πανε καλα τα πραγματα σε ολους μας!

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by evie89 View Post
                    1800 μας ειπαν καθαρα στο χερι!Ναι εκτος Λονδινου φυσικα!Διαμονη θα μας βρουν αυτοι σπιτι,μας ειπαν οτι το ενοικιο θα ειναι γυρω στα 400Ε αλλα απο οτι διαβαζω με λογαριασμους κτλ θα παει γυρω στα 600-700...Μακαρι να πανε καλα τα πραγματα σε ολους μας!
                    Καλησπέρα σε όλους. Βρεθήκαμε στην ίδια συνέντευξη αλλα σε εμένα είπαν 300-350 λίρες ΜΕ λογ/μούς.
                    Θεωρώ οτι πρέπει να το διευκρινήσουμε.

                    Comment


                      #55
                      Οπως ειπε και ο giwrgos77 προσοχη με ολα αυτα. Φιλικη συμβουλη

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by evie89 View Post
                        1800 μας ειπαν καθαρα στο χερι!Ναι εκτος Λονδινου φυσικα!Διαμονη θα μας βρουν αυτοι σπιτι,μας ειπαν οτι το ενοικιο θα ειναι γυρω στα 400Ε αλλα απο οτι διαβαζω με λογαριασμους κτλ θα παει γυρω στα 600-700...Μακαρι να πανε καλα τα πραγματα σε ολους μας!
                        αμα εναι 1800ε καθαρα για τον καθενα και ειδικα εκτος λονδινου τοτε ειναι μια χαρα,αν σας βρουν και την δαμονη χωρις να τρεχετε ακομα καλυτερα,αλλα επειδη μου ακουγεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο,να δωσετε ακομα μεγαλυτερη προσοχη..δεν λεω οτι δεν τα βρισκεις αυτα τα λεφτα,αλλα να ειστε προσεχτικοι με οτι σας ταζουν...ελπιζω ολα να πανε καλα

                        Comment


                          #57
                          Ναι εννοειται οτι οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μκρο καλαθι!!!Θελει διπλη προσοχη!!!

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by ANTOUAN View Post
                            Καλησπέρα σε όλους. Βρεθήκαμε στην ίδια συνέντευξη αλλα σε εμένα είπαν 300-350 λίρες ΜΕ λογ/μούς.
                            Θεωρώ οτι πρέπει να το διευκρινήσουμε.
                            ΑΝΤΟUAN Εσενα τι σου ειπανε?Σε πηρανε?Εχεις μαθει κατι παραπανω γι αυτο το γραφειο?Εγω που ρωτησα ξαδερφο μου στο Ηρακλειο μου ειπε οτι ειναι σοβαρο γραφειο...Τωρα θα δειξει!!Εχουνε επικοινωνησει μαζι σου?

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by evie89 View Post
                              Καλησπερα! Προς το παρον δεν μας εχουν πει ακομα κατι!Μιλησαμε στο τηλ και μας ειπαν οτι θα μας ενημερωσουν για λεπτομερειες την παρασκευη ή την δευτερα!Για μισθο μας ειχαν πει 1800Ε ο καθενας...Εννοειται οτι με το που παρω το συμβολαιο στα χερια μου θα το παω σε ενα φιλο δικηγορο να μου το εξηγησει!Δεν θελω να την πατησουμε γιατι οικονομικα δεν μας παιρνει καθολου!Ρωτησα επισης αν πληρωνουμε κατι εμεις στο γραφειο και μου ειπαν οχι οτι ο εργοδοτης τα πληρωνει,εμεις μονο τα εισητηρια!Εχεις κανει αυτη την δουλεια?Εισαι Ελλαδα ή εξωτερικο?Ξερεις κατι παραπανω?
                              ειναι αξιοπιστοι ...

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by evie89 View Post
                                Καλησπερα παιδια...Εμεις ειμαστε ζευγαρι και μεσω γραφειου εδω στην ελλαδα δωσαμε συνεντευξη την κυριακη στην θεσ/νικη για φροντιστες υγειας στην αγγλια...Μιλησαμε την δευτερα στο τηλ. και μας ειπαν οτι θα μας στειλουν το συμβολαιο να υπογραψουμε,πληροφοριες για το που θα παμε και ποτε φευγουμε...Λογικα μας ειπαν σε κανα μηνα...Υπαρχει καποιος που να κανει αυτη την δουλεια να μας πει λιγο πως ειναι τα πραγματα γενικοτερα πανω?Αν θα τα βγαζουμε περα με νοικια και λογαριασμους?Να σημειωσω οτι το γραφειο ειναι γνωστο γραφειο ευρεσεως εργασιας στην Κρητη...
                                Ειναι αξιοπιστο το συγκεκριμενο γραφειο evie89 !

                                Comment

                                Working...
                                X