Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - JOBBÖRSE

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by DiD666 View Post
    Μη με παρεξηγεις σε αυτα που γραφω. Αλλα αναπροσαρμογη σημαινει πως αλλαζεις/τροποποιεις κατι, ανανεωση συμβολαιου σημαινει κατα κανονα πως συνεχιζεις οπως ησουν. Στο αλλο που λες για τα προσοντα, σαφως και συμφωνω, αλλα δεν επρεπε να το αφησεις στο "δεν ξερω" γιατι περιοριζεις σημαντικα τις επιλογες σου ετσι.
    Καμία παρεξήγηση προς θεού...
    Αν δεις στο αρχικό μου ποστ αναφέρω "Πώς μπορώ να γράψω με τρόπο κάτι ώστε να "αποφύγω' να γράψω κάποιο νούμερο; Υπάρχει κάτι που χρησιμοποιείτε στα βιογραφικά;"
    Όντας άσχετος από βιογραφικά μήπως υπάρχει κάποια έκφραση τυπική που χρησιμοποιείτε εάν δεν γνωρίζει ο υποψήφιος τί νούμερο να ζητήσει. Αν δεν υπάρχει τότε γράφεις ένα νούμερο και εύχεσαι να είσαι μέσα. Καλύτερα ένα λάθος νούμερο παρά κενό στις ερωτήσεις του εργοδότη και στο βιογραφικό
    Για τα συμβόλαια το ρώτησα για να μπω στο "κλίμα" της αγοράς. Αναπροσαρμογή υπάρχει και στις αρμοδιότητες, όχι μόνο στον μισθό. κ.τ.λ.

    Comment


      Θα δεις και μονος σου πως η αγορα εργασιας εδω ειναι πολυ διαφορετική απο ο,τι στην Αγγλια πχ. Τσέκαρε τα 2 λινκς που παρέθεσα, θα σχηματίσεις εικονα. Το βασικό ειναι να ζητησεις εναν μισθο βάσει των αναγκών σου, γιατι μετα ειναι δυσκολο να κανεις πισω αφου εχεις υπογράψει. Μην φοβασαι να ζητησεις αυτα που θεωρεις πως σου αναλογούν οσα κι αν ειναι.

      Comment


        Originally posted by DiD666 View Post
        Θα δεις και μονος σου πως η αγορα εργασιας εδω ειναι πολυ διαφορετική απο ο,τι στην Αγγλια πχ. Τσέκαρε τα 2 λινκς που παρέθεσα, θα σχηματίσεις εικονα. Το βασικό ειναι να ζητησεις εναν μισθο βάσει των αναγκών σου, γιατι μετα ειναι δυσκολο να κανεις πισω αφου εχεις υπογράψει. Μην φοβασαι να ζητησεις αυτα που θεωρεις πως σου αναλογούν οσα κι αν ειναι.
        Ευχαριστώ πολύ. Επίσης για το θέμα της διεύθυνσης στο βιογραφικό σκέφτομαι να γράψω την διεύθυνση του συγγενή μου στο Αμβουργο και όχι την Ελληνική που είμαι τώρα.
        Αν υπάρξει κάποιο ενδιαφέρον από δουλειά, εχω πάρει το αεροπλάνο για να πάω. Εκεί θα μείνω το πρώτο διάστημα ούτως ή άλλως, θα δηλωθώ κ.τ.λ.

        Comment


          Να ξερεις πως κατα κανονα θα επικοινωνησουν μαζι σου τηλεφωνικως. Οποτε καλο ειναι να εχεις ενα γερμανικο νουμερο διαθεσιμο συνεχως.

          Comment


            Originally posted by DiD666 View Post
            Να ξερεις πως κατα κανονα θα επικοινωνησουν μαζι σου τηλεφωνικως. Οποτε καλο ειναι να εχεις ενα γερμανικο νουμερο διαθεσιμο συνεχως.
            Φανταζομαι οτι εξαρταται απο το επαγγελμα. Εμενα μου εχουν απαντησει μονο με μειλ
            Δεν ειναι κακη ιδεα παντως.

            Comment


              Originally posted by DiD666 View Post
              Να ξερεις πως κατα κανονα θα επικοινωνησουν μαζι σου τηλεφωνικως. Οποτε καλο ειναι να εχεις ενα γερμανικο νουμερο διαθεσιμο συνεχως.
              @ DiD666: Την προσθήκη της Γερμανικής διεύθυνσης έναντι της Ελληνικής την σκέφθηκα, ύστερα από το σχόλιο σου ότι έχω λίγες πιθανότητες σε σχέση με κάποιον ντόπιο.
              Ζαριά είναι... Ίδωμεν

              @FYGH2014: Επειδή είναι επάγγελμα με τεχνολογία, Η/Υ, marketing, εύχομαι να επικοινωνήσουν με email.

              Comment


                Ευχαριστουμε για την ενημερωση ξερεις αν ζητανε αγγλικα η γερμανικα εγω ειμαι 44 ετων εχω ελπιδες τι λες;εργαζομαι σαν οδηγος transport σε ελληνα ιδιοκτητη απο ελλαδα με χαλια μισθο και ανασφαλιστος

                Comment


                  Καλησπερα σας ψαχνω δουλεια για λαμαρινας βαφεας γνωρίζετε που μπορω να απευθυνθω?

                  Comment


                    Καλησπερα παιδια,νεος στην ομαδα,καλως σας βρηκα λοιπον....Το τελευταιο διμηνο σκεφτομαι πολυ σοβαρα να μετακομισω Γερμανια με την οικογενια,ακουμε διαφορα οτι τα πραγματα εχουν αλλαξει,δεν υπαρχουν δουλειες και οτι οι μισθοι εχουν πεσει κατα πολυ.Εχω κανει μια μικρη ερευνα για το κοστος ζωης και εκρινα οτι για να μπορεσει ενα ζευγαρι με δυο παιδια να τα βγαλει περα χρειαζετε τουλαχιστον απο 2000 εως 2500 ευρω(δουλευοντας και οι δυο φυσικα),αν υπολογισουμε οτι το ενοικιο ειναι γυρω στο 1000.....Αν παρουμε την χειροτερη περιπτωση που και οι δυο ειναι ανειδικευτοι με ενα επαγγελματικο διπλωμα ο αντρας κατα ποσο ειναι αυτο εφικτο?(ξεχασα να αναφερω,Γερμανικη γλωσσα μονο τρεις-τεσσερις μηνες εντατικα μαθηματα).Ενα δευτερο ερωτημα και τελειωνω για να μην σας κουραζω,μεριμνα για τα παιδια υπαρχει για τις ωρες που οι γονεις δουλευουν αλλα και αν δικαιουνται καποιο επιδομα που θα βοηθουσε για το ξεκινημα?Αυτα τα λιγα απο μενα,θα μπω σε λεπτομεριες σιγα σιγα,ευχαριστω.

                    Comment


                      Ειναι εφικτό εαν ειστε διατεθειμένοι να κανετε δουλειες τυπου καθάρισμα, κουβαλημα κτλ. Ισως χρειαστει να κανετε απο 2 δουλειες ο καθενας. Επιδομα τέκνων ειναι 182€/μηνα για καθε παιδι. Τις ωρες που εργάζεστε μπορείτε να τα αφήνετε σε καποιον παιδικο σταθμο αλλα θα πρεπει να μιλήσετε μαζι τους για ποσες και ποιες ωρες.

                      Comment


                        Ευχαριστω πολυ did,παντα προθυμος να βοηθησεις......Στον παιδικο σταθμο τι χρηματα χρειαζονται για τα παιδια?

                        Comment


                          Δεν ειναι στανταρ τα ποσα. Φιλικο μας ζευγαρι δεν πληρωνει τιποτα, εμεις περι τα 150/μηνα μαζι με το πρωινο και μεσημεριανο.

                          Comment


                            Δηλαδη μπορεις να κανονισεις για τα παιδια οσες ωρες εσυ δουλευεις να ειναι στο σχολειο?Για τα χρηματα που ειπες και ετσι να ειναι εφοσον περνεις το επιδομα αρα πληρωνετε και ο παιδικος σταθμος

                            Comment


                              Για τους μισθους εχω λιγο ανχος,ειδα σε μια σελιδα οτι ο μεσος ορος ειναι στα 2107 ευρω για παντρεμενο με δυο παιδια.Πολλα μου φανηκαν!!!!

                              Comment


                                Kalispera sas! Mipws gnwrizei kaneis ti ginete me politikous mixanikous panw germania? Exoiun zitisei? Poia poli na protimisw? Euxaristw!!!

                                Comment

                                Working...
                                X