Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ευχαριστω milu αλλά μου τα βγάζει μυστήρια?

    Comment


      Originally posted by scorpios75 View Post
      ευχαριστω milu αλλά μου τα βγάζει μυστήρια?
      Issuing of certification of insurance awareness (for enterprises - employers)

      Issuing of certification of insurance awareness (for enterprises - employers)

      Comment


        Λογιστής στη Γερμανία

        Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την καλή δουλειά.

        Είμαι 38 χρονών με πτυχίο λογιστικής,άδεια λογιστή και μεγάλη εμπειρία με καλό βιογραφικό λόγω των μεγάλων εταιριών που δούλεψα.
        Έχω και σπουδές Διοίκηση επιχειρήσεων στο ανοικτό πανεπιστήμιο(είμαι στο 2ο έτος)
        Έκανα και 10 χρόνια με δικό μου γραφείο ως ελεύθερος επαγγελματίας.
        Έχω πτυχίο Β1 γερμανικών και Proficiency αγγλικών.Εξιδίκευση σε προγράμματα excel,word που αποδεικνύεται με αντίστοιχο πτυχίο(ECDL)

        Θέλω να κάνω δύο συγκεκριμένες ερωτήσεις και θα παρακαλούσα να απαντούσε όποιος πραγματικά γνωρίζει τι επικρατεί στη Γερμανία.

        1.Θα μπορούσα να δουλέψω σαν λογιστής ή στον οικονομικό κλάδο και αν ναι που? Υπάλληλος σε λογιστή? εταιρεία?

        2.Με αυτά τα στοιχεία στο βιογραφικό θα μπορούσα να βρω μία αξιοπρεπή δουλειά για να επιβιώσω?

        Ευχαριστώ.

        Comment


          [Gia na vreis ergasia den einai to pio eukolo xoris germanika se epipedo na sinenoise kala. Epeita tha prepei na pas na dilothis sto dimo gia to pou meneis (aplo pragma diavatirio kai misthotirio simvoleo thes) kai tha sou steiloun meta apo mia vdomada to antistixo afm. allios douleia oxi giati den tha eisai dilomenos.

          kalispera.. kosofo geia sou tha ithela na se rotisw kati. diavatirio xreiazetai sto dimarxeio i k me kainourgia ellinikh tautothta ginetai??

          Comment


            Originally posted by NikosGalatsiberlin View Post
            Gia na vreis ergasia den einai to pio eukolo xoris germanika se epipedo na sinenoise kala. Epeita tha prepei na pas na dilothis sto dimo gia to pou meneis (aplo pragma diavatirio kai misthotirio simvoleo thes) kai tha sou steiloun meta apo mia vdomada to antistixo afm. allios douleia oxi giati den tha eisai dilomenos.

            kalispera.. kosofo geia sou tha ithela na se rotisw kati. diavatirio xreiazetai sto dimarxeio i k me kainourgia ellinikh tautothta ginetai??
            kalispera
            Typika opou kai na pas me tin tautotita tha prepei na eisai entaksi. Alla epeidi ego den ithela na to blekso oute 1% exo vgalei diavatirio kai me auto kinoume stis ypiresies. Einai to diethnes egrafo!
            It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

            Comment


              βρες φθηνο ξενοδοχειο, αν θελεις στουτγαρδη πες μου να προτεινω κατι,

              εμεις δινουμε 360 τη βδομαδα τρια ατομα,

              στο arbeitangetour να πας, να παρεις εφημεριδα,

              * περιμενω μια λιστα με ολα τα ελληνικα μαγαζια μολις την εχω θα την δημοσιευσω

              Comment


                κοιταξτε τις αγγελιες και παρτε τηλ.ισως κατι βγει korona-omogenias.de/

                Comment


                  Ευχαριστώ πολύ!!!

                  Comment


                    Ρωσικα, ελληνικά και αγγλικά

                    Είμαστε από Θεσσαλονίκη και ενδιαφερόμαστε να μεταναστεύσουμε στην Γερμανία για ένα καλύτερο μέλλον. Η αλήθεια είναι ότι καιγόμαστε να φύγουμε από Ελλάδα μιας εγώ και η κοπέλα μου απολυθήκαμε (εγώ πρόσφατα η κοπέλα μου είναι άνεργη εδώ και 1 χρόνο) και πραγματικά πιστεύουμε πως η Ελλάδα πλέον και δυστυχώς είναι ένα καράβι που βουλιάζει.

                    Εγώ είμαι 24 χρόνων γνωρίζω 3 γλώσσες (ελληνικά που είναι η πρώτη μου γλώσσα, άπταιστα ρωσικά που είναι η δεύτερη μου γλώσσα και ξέρω πολύ καλά αγγλικά), εργάζομαι ως γραφίστας σε εταιρία τουριστικών επαγγελμάτων, δυστυχώς όμως προσφατα μου ανακοίνωσαν οτι το τμήμα μου κλείνει εντός ημερών οπότε για πρώτη φορά θα βγω μετά από τα 16 μου στην ανεργία.

                    Έχω εργαστεί σε εκτυπώσεις (από τυπογραφεία και ψηφιακά τυπογραφεία έως και πλότερ εκτυπώσεις από τα 16 μου επίσης γνωρίζω πολύ καλά από επισκευές υπολογιστών HW/SW εκτος από δίκτυα)

                    Η κοπέλα μου 28 ετών έχει εργαστεί από το 2004 έως και το 2012 σε διάφορες ναυτιλιακές μεταφορικές εταιρίες και το αντικείμενο εργασίας της είναι η μεταφορά εμπορευμάτων (εισαγωγή – εξαγωγή). Γνωρίζει ελληνικά , πολύ καλά αγγλικά και έχει μερικές γνώσεις λογιστικής.

                    Ενδιαφερόμαστε αρχικά να βρούμε δουλειά οπουδήποτε ανεξαρτήτως αντικειμένου ώσπου να μάθουμε την γλώσσα.

                    Παρακαλώ όπως μας ενημερώσετε κατά πόσο εύκολο θα μας είναι να βρούμε δουλειά στην Γερμανία (γνωρίζοντας και ρωσικά) και όσον αφορά τις γραφικές τέχνες, εκτυπώσεις, ναυτιλιακά – μεταφορικά και λογιστικά τι απήχηση έχουν εκεί ?

                    Επίσης γνωρίζετε αν υπάρχουν εταιρίες στην Θεσσαλονίκη που να έχουν την δυνατότητα να αποστέλλουν εργατικά χέρια στην Γερμανία και να εξασφαλίζουν σπίτι και δουλειά?

                    Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

                    Comment


                      Εργασια ως medizinisch technische Assistentin στην γερμανια!

                      Καλησπερα σε ολους στο φορουμ, θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας οσοι γνωριζετε κατι για εργασια ως medizinisch technische Assistentin σε νοσοκομεια στην γερμανια? υπαρχει ζητηση? πως ειναι τα πραγματα εκει? ειμαι βοηθος μικροβιολογου με τριετη προυπηρεσια και σκεφτομαι σοβαρα να μεταναστευσω στην γερμανια αλλα δεν βρισκω καμια πληροφορια για το επαγγελμα μου αν υπαρχουν θεσεις εργασιας. Οποιος γνωριζει κατι ας μου πει,ευχαριστω εκ των προτερων!

                      Comment


                        paidia geia sas. to koitame epimona gia eksoteriko! zaxaroplastis sto epaggelma!! iparxei tpt gia germania? genika ti ginete? mporei na boithisei kanenas!! eyxaristo polu

                        Comment


                          ειχα κανει στο γυμνασιο γερμανικα και τωρα ειμαι στη φαση που κανω μαθηματα μονη μου στο σπιτι....ξαναρχιζω απο την αρχη,αλλα το σκεφτομαι σοβαρα να μετακομισω γερμανια με τον συντροφο μου ο οποιος εδω κανει ειδικοτητα γενικης χειρουργικης και θελει να συνεχισει στην γερμανια.

                          Comment


                            σε ευχαριστω κιολας για τις πληροφοριες τελικα το επαγγελμα μεταφραζεται Mikrobiologische technische Assistentin,πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου!

                            Comment


                              Originally posted by christina1989 View Post
                              Mikrobiologische technische Assistentin
                              Biologisch-technische/r Assistent/in - BERUFENET, Berufsinformationen einfach finden

                              Υπάρχει μεγάλη ζήτηση εξειδικευμένων, με λίγο υπομονή / επιμονή και γερμανικά σε επίπεδο C1.. παίρνω το θάρρος να πιστεύω ότι υπάρχει μέλλον εδώ για σας.

                              Comment

                              Working...
                              X