Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    γενικα απεφυγε ενα Persona...δεν εχω ακουσει καλα λογια για αυτους
    πολυ καλο μου ειπε ενας ειναι ενα Hays...αλλα θα σε γελασω.
    Προσωπικη εμπειρια δεν εχω.

    Comment


      Για την HAYS έχω ακούσει οτι είναι πάρα πολύ αξιόπιστη, είναι για τον κλάδο πληροφορικής, μηχανικούς και παρεμφερεί ειδικότητες.. Δεν την πληρώνει ο εργαζόμενος αλλά ο εργοδότης.

      Comment


        Originally posted by nk_christina View Post
        Δεν την πληρώνει ο εργαζόμενος αλλά ο εργοδότης.
        Σκέψου το ξανά...

        Comment


          Originally posted by turms View Post
          γενικα απεφυγε ενα Persona
          γενικα να μην αποφευγεις ευκαιρίες εργασιας...

          Comment


            Originally posted by milu View Post
            Σκέψου το ξανά...
            Ο εργοδότης πληρώνει την HAYS το ξέρω σιγουρα αυτό. Και μάλιστα πληρώνονται με βάση το συμβόλαιο που κλείνεις. Γι΄αυτό κυνηγάνε τα μεγάλα συμβόλαια.

            Comment


              Originally posted by nk_christina View Post
              Ο εργοδότης πληρώνει την HAYS το ξέρω σιγουρα αυτό.
              δεν αμφισβητώ αυτο...

              Comment


                Originally posted by milu View Post
                δεν αμφισβητώ αυτο...
                Δεν κατάλαβα τότε το προηγούμενο σχόλιο.

                Comment


                  Originally posted by nk_christina View Post
                  Δεν κατάλαβα τότε το προηγούμενο σχόλιο.
                  αμφισβητώ οτι δεν την πληρώνει ο εργαζόμενος, η μαλλον, ειμαι 1000% σιγουρος οτι την πληρώνει ο εργαζόμενος

                  Comment


                    Originally posted by milu View Post
                    αμφισβητώ οτι δεν την πληρώνει ο εργαζόμενος, η μαλλον, ειμαι 1000% σιγουρος οτι την πληρώνει ο εργαζόμενος
                    Αν δεν ημουν σίγουρη δεν θα το έγραφα.

                    Comment


                      Originally posted by nk_christina View Post
                      Αν δεν ημουν σίγουρη δεν θα το έγραφα.
                      Θα έρθει η στιγμή όπου θα καταλάβετε

                      Comment


                        Originally posted by milu View Post
                        Θα έρθει η στιγμή όπου θα καταλάβετε
                        δεν ειμια και 100% σιγουρος αλλα οταν εισαι zeitarbeit ο εργοδοτης πληρωνει την zeitarbeit , αυτοι κρατανε ενα ποσο και μετα πληρωνεσαι εσυ...ετσι δεν ειναι;
                        παντως ενας που ξερω που ειναι στην HAYS στην ετ. της γυναικας μου , για να τον παρει η ιδια η εταιρεια τελικα πληρωσε ενα ποσο στην HAYS
                        αλλα δεν ξερω παραπανω λεπτομερειες

                        αλλα ως τοτε δεν γινοταν αυτο που λεω εγω; ή αλλιως δουλευουν τελικα;

                        Comment


                          Hallo πατριωτακια! Εγω δουλευω ηδη για εταιρια δανεισμου... Δεν πληρωνω τπτ τα πληρωνει ολα ο εργοδοτης που εχει συμβόλαιο με τη φιρμα, αλλα...η φιρμα πληρωνεται 26 ευρω την ωρα και εγω απο αυτα παιρνω τα 10,53 βασει του συμβολαίου που εχω εγω αντίστοιχα με τη φιρμα. Αυτο το ξερω γιατι κατα λαθος μου εδωσαν τι συμβολαιο που εχει ο εργοδότης με τη φιρμα μου. Αν υποθεσουμε λοιπον οτι ο εργοδοτης με ειχε προσλαβει ο ιδιος και μου έδινε 15 ευρω την ωρα τοτε αυτο που λεει ο milu στέκει, ετσι δεν ειναι?
                          making the wrong move at the right time

                          Comment


                            Αρετή καιρό είχαμε να μάθουμε νέα σου. Ελπίζω να είσαι καλά.
                            Οι εταιρείες δανεισμού λειτουργούν όπως το λες. Μπορεί κάποιος συνάδελφός σου να παίρνει τα 26 ευρώ την ώρα και εσύ τα 10 γιατί τα υπόλοιπα τα παίρνουν εκείνοι, ενώ κάνετε την ίδια δουλειά. H Hays δεν είναι εταιρεία δανεισμού. Αλλά γραφείο ευρέσεως εργασίας.

                            Comment


                              Δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια αλλα η Hays κανει και απο τα δυο Και σου βρισκει δουλεια αλλα και zeitarbeit...ομως ισως κανω και λαθος.

                              Comment


                                Originally posted by turms View Post
                                Δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια αλλα η Hays κανει και απο τα δυο Και σου βρισκει δουλεια αλλα και zeitarbeit...ομως ισως κανω και λαθος.
                                Καλά και εγώ δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά για τίποτα
                                Ίσως εμείς να τους γνωρίσαμε για γραφείο εύρεσης εργασίας και να λειτουργεί και για δανεισμό.

                                Comment

                                Working...
                                X