Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΕΡΓΟΛΑΒΟΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΠΛΑΚΙΔΙΩΝ

    ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!! ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ..ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΩ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΩΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣ ΠΛΑΚΙΔΙΩΝ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ 2000 ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΡΞΗ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΩΣ ΕΡΓΟΛΑΒΟΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΠΛΑΚΙΔΙΩΝ..ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

    Comment


      Originally posted by ioannis75 View Post
      !ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΩ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΩΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣ ΠΛΑΚΙΔΙΩΝ

      Καλησπέρα,

      Αρχικά το επάγγελμα σου στα Γερμανικά είναι Fliesenleger. Για την αναγνώριση χειρονακτικών εργασιών στην Γερμανία πρέπει να μελετήσεις το ακόλουθο http://www.bmwi.de/BMWi/Redaktion/PD...e,rwb=true.pdf

      Καλή δύναμη!
      It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

      Comment


        Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση!

        Comment


          το λιγοτερο στα επαγγελματα υγειας το Β2 ... και οχι απλα να εχεις το χαρτι αλλα να μιλας και να καταλαβαινεις...γιατι και χαρτι να εχεις αν δεν μιλας.. κλαφτα χαραλαμπε
          Better Think twice instead once

          Comment


            Καλησπέρα απο Γερμανια πλέον ... Μια ερώτηση για φιλικό πρόσωπο .
            Η κόρη είναι στην Ελλάδα και είναι σε σχολή ΤΕΣ Νοσηλευτικής .
            Τελειώνει του χρόνου και τώρα αρχίζει και εντατικά Γερμανικά ( Είναι εξερετική μαθητρια θα τα τρέξει )

            Θέλω να ρωτήσω , γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να βρούμε τις αντιστοιχείες με τα σχολεια/σχολες της Γερμανιας ?
            Θα πρέπει , μπορει , να παρακολουθήσει κάποιο εξτρά έτος εδώ , μέχρι να φτάσει και καλο επίπεδο Γερμανικών ,
            για να μπορέσει να βρει δουλεία ή πρακτική ?

            Ευχαριστώ

            Comment


              Job portals για IT δουλείες ?

              Καλησπέρα σε όλους .

              Εδώ και μια εβδομάδα είμαι στην Γερμανια και αναζητώ δουλειά .
              Δεν γνωρίζω Γερμανικά ( καθόλου ) και προς στιγμής δεν μπορώ να πάω σε σχολείο .

              Ψαχνω δουλεια στις περιοχες Nordrhein-Westfalen και γύρω απο Frankfurt ,
              και λόγω οτι έχω σχεδον τελειωσει και το Α1 στα Ολλανδικά , κοιτάω για βόρειο Βελγιο και Ολλανδία ( εκτος Amsterdam ) .
              Ασχολούμε στον τομέα του IT ( οχι προγραμματισμό ) και φυσικά ψάχνω για δουλείες στα Αγγλικά .
              Εχώ βρεί αρκετά site για δουλείες , απλά θα ήθελα να ρωτήσω τυχόν ΙΤ φίλους εδώ εαν έχουν να μου προτείνουν μερικά καλά για την Γερμανία . Οι αγγελίες είναι λίγες ( με Αγγλικά ) και δεν θα ήθελα να μου ξεφευγουν .

              Ευχαριστώ για κάθε ιδέα – βοήθεια !

              Comment


                Originally posted by Sonea View Post
                Καλησπέρα σε όλους .

                Εδώ και μια εβδομάδα είμαι στην Γερμανια και αναζητώ δουλειά .
                Δεν γνωρίζω Γερμανικά ( καθόλου ) και προς στιγμής δεν μπορώ να πάω σε σχολείο .

                Ψαχνω δουλεια στις περιοχες Nordrhein-Westfalen και γύρω απο Frankfurt ,
                και λόγω οτι έχω σχεδον τελειωσει και το Α1 στα Ολλανδικά , κοιτάω για βόρειο Βελγιο και Ολλανδία ( εκτος Amsterdam ) .
                Ασχολούμε στον τομέα του IT ( οχι προγραμματισμό ) και φυσικά ψάχνω για δουλείες στα Αγγλικά .
                Εχώ βρεί αρκετά site για δουλείες , απλά θα ήθελα να ρωτήσω τυχόν ΙΤ φίλους εδώ εαν έχουν να μου προτείνουν μερικά καλά για την Γερμανία . Οι αγγελίες είναι λίγες ( με Αγγλικά ) και δεν θα ήθελα να μου ξεφευγουν .

                Ευχαριστώ για κάθε ιδέα – βοήθεια !
                Ένα που ξέρω στα γρήγορα
                Job Listings

                μετά μέσω linkedin κατευθείαν στις εταιρίες.

                Γνώμη μου είναι να επισκεφτείς και τον Angentur für Arbeit!

                Άλλη λύση να πάς σε γραφείο προσωπικού για αυτές τις ειδικότητες

                ΚΑλή δύναμη και καλή τύχη!

                **Δές και εδώ





                Finde den Job, den du wirklich verdienst - mit Monster an deiner Seite! Deine Jobbörse mit tausenden Jobs und Tipps zu Lebenslauf, Bewerbung & Karriere.
                It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                Comment


                  Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση .
                  Το site αυτο το έχω βρεί , αλλά ετσι και αλλιως έχει και recruiters να ψαξω απο αγγελίες που βάζουν σε αυτο ;)

                  Απο LinkedIn κοιτάω καθημερινά , τις αγγελίες ( απο κει οτι έχω βρεί σχεδον ) ψαχνω και εταιρίες εδώ international αλλά τζιφος .

                  Στον Angentur für Arbeit νομίζω οτι δεν μπορώ να πάω .
                  Εκτος οτι δεν μιλάω ουτε λέξη Γερμανικά ( και στον τοπικό σε κάτι φίλους , με τα χιλια ζορια τους πήραν )
                  ειμαι εδώ με το ταμειο της Ελλάδας - δεν το έχω διακόψει .
                  Σε 3 μήνες που πρέπει να φύγω ως τουρίστας , αν δεν εχω βρεί ακόμα κάτι , θα το διακόψω ή θα το μεταφέρω εδώ .
                  ( Για να με χώσουν και σε μαθήματα Γερμανικών και να κάνω εγραφή στον δήμο )

                  Αυτό με τα γραφεία προσωπικού θέλω να το κάνω και οτι ξεθαβώ που ισώς έχουν κάτι στέλνω και κανενα email .
                  Ερώτηση - είναι καλυτερα να στέλνω unsolicited application , ή να περασώ απο τα γραφεια τους με το cv στο χέρι ( και το stick ) ?
                  Θα το πάρουν θετικά οι Γερμανοι να παω απο εκεί ? Η θα είμαι τσιμπούρι ?
                  Αλήθεια πώς λέγονται στα γερμανικά αυτά τα γραφεία ? ( Το Arbeitsvermittlung του Google είναι σωστό ? )

                  Ευχαριστώ και πάλι

                  Comment


                    meinestadt.de - Das Portal für alle Städte Deutschlands
                    βαζεις την περιοχη κρατιδιο που σε ενδιαφερει και μολις σου ανοιξει η σελιδα πανω εχει stellen εκει εχει χιλιαδες αγγελιες ειναι δημοσιευμενες μεσω του Γερμανικου ΟΑΕΔ και τις χωριζει σε κατηγοριες.. εκει καπου ειναι και η κατηγορια IT θα βρεις αρκετες.. καποιες ειναι απο εταιρειες απευθειας καποιες και απο γραφεια εργασιας.
                    Better Think twice instead once

                    Comment


                      Thanks Something , αν και το έχω βρεί και αυτό ( μια αγγελία που εκανα και ενα τηλεφωνικο interview απο εκει το βρήκα )
                      Μάλλον δεν εχει και πολλά απο οτι βλέπω .... Τεσπα θα πορευτούμε με οτι εχουμε !
                      Αν κάποιος έχει και κανενα άλλο , εδώ είμαι ... στο laptop ολή μερα κοιτάζοντας αγγελίες ....

                      Comment


                        IT & Datenverarbeitung (2.963) μονο στο Westfalen δεν ειναι πολλες?

                        Better Think twice instead once

                        Comment


                          Συχνότητα χρήσης και ποιότητας σε πύλες αναζήτησης εργασίας


                          Για ΙΤ είναι το Stepstone No. 1, αλλά συνήθως ζητούν έμπειρα και εξειδικευμένα προσόντα.

                          Comment


                            Originally posted by something View Post
                            IT & Datenverarbeitung (2.963) μονο στο Westfalen δεν ειναι πολλες?

                            Screenshot by Lightshot
                            Πολλές είναι αμα έχεις Γερμανικά Αλλά αφου βρίσκώ και καμία Αγγλική καλά είναι .
                            Μάλλον έχω βρεί τα πιο καλά ...

                            Milu οτι δεν εχώ βρεί , θα το βρώ σίγουρα απο το link σου !!!
                            Πάω για scan τα portal πάλι .

                            Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια παίδες ! ./kiss

                            Comment


                              geia ki apo emena.

                              Comment


                                giorgo??eisai edw???

                                Comment

                                Working...
                                X