Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - JOBBÖRSE

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Χρήστος Σ. View Post
    Παιδιά καλησπέρα ,
    Μου έχει δώσει ένας φίλος που μένει στο Μόναχο εδώ και δύο περίπου χρόνια ένα τηλ γραφείου εύρεσης εργασίας και λέω αύριο να δοκιμάσω να τους πάρω τηλ!
    Εσείς τι λέτε; Είναι κάποιος άλλος που να έκανε την τύχη του μέσω αυτής της οδού;
    Κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη!
    Γεια σου φίλε.
    Μόναχο μένω. Δεν εχω βρει δουλεια μέσω κάποιου γραφείου. Γίνετε να μου
    δώσεις το τηλέφωνο για να το έχω και έγω στα υπόψην ,όταν θα χρειαστεί να υπάρχει.

    Comment


      σ ευχαριστουμε πολυ..οι ιστοριες σου μ εχουν βοηθησει παρα πολυ..θελω να μεταναστευσω σεπτεμβριο μοναχο αγγλικα γνωριζω αλλα γερμανικα τωρα θα ξεκινησω καποια μαθηματα...θελω να κανω οτιδηποτε μεχρι να μαθω καλα γερμανικα..αν γνωριζεις κατι και που να απευθηνθω θα με βοηθουσες παρα πολυ..ευχαριστω πολυ

      Comment


        Nelly και καθε Nelly, αν οντως θελεις να κανεις ο,τιδηποτε για αρχη ψαξε putzfirmen οπου παιρνουν κοσμο με πολυ βασικα γερμανικα.

        Comment


          σ ευχαριστω παρα πολυ..ηθελα να ρωτησω και για σχολειο για να παω να μαθω την γλωσσα.υπο ποιες προυποθεσεις σε περνουν πρεπει να εργαζεσαι και να εχεις ασφαλιση για να σε παρουν κι αν οχι ποιο μου προτινεις??ευχαριστω

          Comment


            Δεν υπαρχουν προϋποθεσεις, απλως κανεις μια αιτηση, ερχεται η απαντηση περιπου σε 3 εβδομαδες, επιλεγεις που θες να παρακολουθησεις τα μαθηματα και ξεκινας. Κοιτα το BAMF - Bundesamt für Migration und Flüchtlinge - Deutsch lernen

            Comment


              Καλησπερα πατριωτες,τι λενε τα πραγματα Γερμανια?εχει ακομα δουλειες για τον κοσμο,να το σκευτουμε σοβαρα να σρθουμε?

              Comment


                Δουλειες υπαρχουν.

                Comment


                  Originally posted by χρυσοστομος View Post
                  Καλησπερα πατριωτες,τι λενε τα πραγματα Γερμανια?εχει ακομα δουλειες για τον κοσμο,να το σκευτουμε σοβαρα να σρθουμε?
                  Originally posted by DiD666 View Post
                  Δουλειες υπαρχουν.
                  Όπως λέει και ο DiD666 , πολύ σωστά και πάντα προσγειωμένα,
                  δουλειές υπάρχουν με τί προσόντα και πρϋποθέσεις θα πάς όμως!!
                  Ενα Cupcake την ημέρα την ξενιτιά την κάνει πέρα!

                  Comment


                    Καλησπερα πατριωτες εχουμε αμεση αναγκη για οποιαδηποτε εργασια εγω και η γυναικα μου 44_40 ακομα και για καθαριστες δρομων δεν μιλαμε γερμανικα. Τηλ.00306945578414 ευχαριστω.

                    Comment


                      ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΟΔΗΓΟΙ ΓΙΑ ΝΤΑΛΙΚΑ

                      ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΖΗΤΑΕΙ ΟΔΗΓΟΥΣ ΓΙΑ ΝΤΑΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΒΑΡΔΙΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΙΟΠΟΘΕΣΗ ΚΑΤΟΧΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ Ε ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΤΑΧΟΓΡΑΦΟΥ ΜΕΧΡΙ 35 ΕΤΟΝ .. ΣΩΣΤΟΙ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ . ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΣ ΜΙΣΘΟΣ

                      Comment


                        Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση zzakoni. Πες τους να αποφασίσουν τελικά μέχρι πόσο χρονών θέλουν οδηγό, γιατί σε προηγούμενη ανάρτηση σου είχες γράψει μέχρι 40 ετών.

                        Originally posted by zzakoni View Post
                        ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΖΗΤΑΕΙ ΟΔΗΓΟΥΣ ΓΙΑ ΝΤΑΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΒΑΡΔΙΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΙΟΠΟΘΕΣΗ ΚΑΤΟΧΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ Ε ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΤΑΧΟΓΡΑΦΟΥ ΜΕΧΡΙ 35 ΕΤΟΝ .. ΣΩΣΤΟΙ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ . ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΣ ΜΙΣΘΟΣ

                        Comment


                          Καλησπέρα. 3 ερωτήσεις έχω για όποιον γνωρίζει
                          - Σε πολλές αγγελίες ζητάνε να γράψω επιθυμητό μισθό, αλλά δεν γνωρίζω από μισθούς καθόλου τι παίζει. Να γράψω π.χ. 2500 ευρώ. Και αν είναι μεγάλο νούμερο και θεωρηθώ αλλαζόνας; Αν είναι λίγα και θεωρηθεί ότι είμαι ότι να'ναι ; Φυσικά αναφέρομαι σε δουλειά με ειδικότητα και πτυχία και πολυετή προυπηρεσία, δηλαδή καλύπτω τα στάνταρ τους 100% σε ότι ζητάνε.
                          Πώς μπορώ να γράψω με τρόπο κάτι ώστε να "αποφύγω' να γράψω κάποιο νούμερο; Υπάρχει κάτι που χρησιμοποιείτε στα βιογραφικά;
                          - Επίσης στην επιστολή να γράψω ότι είμαι πρόθυμος να ταξιδεψω από Ελλάδα ώστε να γίνει κάποια συνέτευξη; ή όχι; Να αφήσω αυτούς να δείξουν πρώτα ενδιαφέρον;
                          - Tέλος όταν γράφουν συμβόλαιο για 2 χρόνια, είναι αυτό και τέλος ή ανα 2ετια αναπροσαρμόζεται για αυτό δεν κάνουν συμβόλαιο αορίστου χρόνου;

                          Comment


                            Originally posted by nikos1980 View Post
                            Καλησπέρα. 3 ερωτήσεις έχω για όποιον γνωρίζει
                            - Σε πολλές αγγελίες ζητάνε να γράψω επιθυμητό μισθό, αλλά δεν γνωρίζω από μισθούς καθόλου τι παίζει. Να γράψω π.χ. 2500 ευρώ. Και αν είναι μεγάλο νούμερο και θεωρηθώ αλλαζόνας; Αν είναι λίγα και θεωρηθεί ότι είμαι ότι να'ναι ; Φυσικά αναφέρομαι σε δουλειά με ειδικότητα και πτυχία και πολυετή προυπηρεσία, δηλαδή καλύπτω τα στάνταρ τους 100% σε ότι ζητάνε.
                            Πώς μπορώ να γράψω με τρόπο κάτι ώστε να "αποφύγω' να γράψω κάποιο νούμερο; Υπάρχει κάτι που χρησιμοποιείτε στα βιογραφικά;
                            - Επίσης στην επιστολή να γράψω ότι είμαι πρόθυμος να ταξιδεψω από Ελλάδα ώστε να γίνει κάποια συνέτευξη; ή όχι; Να αφήσω αυτούς να δείξουν πρώτα ενδιαφέρον;
                            - Tέλος όταν γράφουν συμβόλαιο για 2 χρόνια, είναι αυτό και τέλος ή ανα 2ετια αναπροσαρμόζεται για αυτό δεν κάνουν συμβόλαιο αορίστου χρόνου;
                            1.Löhne | Löhne für Deutschland, Schweiz, Österreich
                            Was sind die bestbezahlten Berufe? Wie viel verdient man? Wo werden die höchsten Gehälter gezahlt? Berufe und Gehälter im kostenlosen Vergleich in vielen Städten Deutschlands


                            Σκεψου το αλλιως: Αν ζητας στην τυχη ενα ποσο και τελικα αποδειχθει μικρο, θα μπορεις να αποδωσεις αυτα που εχεις συμφωνησει; Επισης, εδω δεν παιζουν και δεν δεχονται υπεκφυγες. Αυτα που ζητανε περιμενουν να απαντηθουν, αν οχι πανε παρακατω, δεν σε θεωρουν σοβαρο υποψηφιο εφ οσον δεν απαντας ειλικρινα.

                            2. Γραψε ο,τι θες, πως εισαι διαθεσιμος για skype, αεροπλανο και πυραυλο. Οι πιθανοτητες σου ειναι αυτοματως λιγοτερες με εναν ντοπιο υποψηφιο. Χωρις να σημαινει πως δεν εχεις καμμια πιθανοτητα βεβαιως.

                            3. Δεν υπαρχει στανταρ. Μετα το περας του συμβολαιου μπορεις να φυγεις ή να μη στο ανανεωσουν κι εκεινοι απο την πλευρα τους. Αναπροσαρμογη με την εννοια της Ελλαδας (αυξησουλα, επιδοματακια κτλ) δεν ειναι ο κανονας εδω.

                            Comment


                              Originally posted by DiD666 View Post
                              1.Löhne | Löhne für Deutschland, Schweiz, Österreich
                              Was sind die bestbezahlten Berufe? Wie viel verdient man? Wo werden die höchsten Gehälter gezahlt? Berufe und Gehälter im kostenlosen Vergleich in vielen Städten Deutschlands


                              Σκεψου το αλλιως: Αν ζητας στην τυχη ενα ποσο και τελικα αποδειχθει μικρο, θα μπορεις να αποδωσεις αυτα που εχεις συμφωνησει; Επισης, εδω δεν παιζουν και δεν δεχονται υπεκφυγες. Αυτα που ζητανε περιμενουν να απαντηθουν, αν οχι πανε παρακατω, δεν σε θεωρουν σοβαρο υποψηφιο εφ οσον δεν απαντας ειλικρινα.

                              2. Γραψε ο,τι θες, πως εισαι διαθεσιμος για skype, αεροπλανο και πυραυλο. Οι πιθανοτητες σου ειναι αυτοματως λιγοτερες με εναν ντοπιο υποψηφιο. Χωρις να σημαινει πως δεν εχεις καμμια πιθανοτητα βεβαιως.

                              3. Δεν υπαρχει στανταρ. Μετα το περας του συμβολαιου μπορεις να φυγεις ή να μη στο ανανεωσουν κι εκεινοι απο την πλευρα τους. Αναπροσαρμογη με την εννοια της Ελλαδας (αυξησουλα, επιδοματακια κτλ) δεν ειναι ο κανονας εδω.
                              1. Ευχαριστώ θερμά για την απάντηση, αλλά δεν είναι θέμα υπεκφυγής, είναι ότι δεν γνωρίζω από βιογραφικό γιατί δεν χρειάστηκε να συντάξω μέχρι σήμερα και δεύτερον δεν γνώριζα τους μισθούς. Όπως είναι λάθος να γράψεις περισσότερα προσόντα από αυτά που είναι κατάλληλα για την εκάστοτε δουλειά, αναρωτήθηκα μήπως είναι φάουλ ένα λάθος νούμερο μισθού είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω...
                              2. ----
                              3.Οσον αφορά για την διάρκεια του συμβολαίου, το ρώτησα μήπως έτσι λειτουργεί το σύστημα εργασίας γενικότερα (με ολιγοετή συμβόλαια) ή έτσι λειτουργεί η συγκεκριμένη εταιρία. Δεν μίλησες κανείς για επιδόματα ή αύξηση

                              Comment


                                Μη με παρεξηγεις σε αυτα που γραφω. Αλλα αναπροσαρμογη σημαινει πως αλλαζεις/τροποποιεις κατι, ανανεωση συμβολαιου σημαινει κατα κανονα πως συνεχιζεις οπως ησουν. Στο αλλο που λες για τα προσοντα, σαφως και συμφωνω, αλλα δεν επρεπε να το αφησεις στο "δεν ξερω" γιατι περιοριζεις σημαντικα τις επιλογες σου ετσι.

                                Comment

                                Working...
                                X