Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δικτύωση / Συνάντηση Patriotaki Sydney

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Η πρώτη συνάντηση patriotaki στο Sydney έγινε και μάλιστα με επιτυχία!
    Πράγματι περάσαμε πολυ όμορφα!
    Θέλω να ευχαριστήσω όλους (και ηταν αρκετοι)για την ανταπόκριση και να ευχηθω στα παλιά μέλη που παρευρέθησαν:"Καλη συνέχεια και πάντα επιτυχίες"και στις οικογένειες που έχουν πρόσφατα έρθει: "Υπομονή και το μέλλον στην καινούργια τους πατρίδα να τους φέρει ολα όσα τους στέρησε το παρελθόν"
    Να πούμε και ένα ευχαριστω στον George Karalis και την συζυγο του, που αν και δεν καταφεραν να έρθουν, επικοινώνησαν μαζί μου,και το patriotaki καθώς και η συνάντηση αναφέρθηκαν σε τοπικό ραδιοφωνικό σταθμό (απο την σύζυγο).
    Ελπίζω και εύχομαι να πραγματοποιηθούν κι άλλες τέτοιες συγκεντρώσεις, με ακομα περισσότερα μέλη!
    Να είστε όλοι καλα και πάντα χαρούμενοι!

    Comment


      #77
      παιδια σας ζηλευωωωωωω!!!! να σται παντα καλα και παντα τετοια!!! κριμα εγω ειμαι μακρυα αλιως θα ημουν και εγω εκει!!!

      Comment


        #78
        Originally posted by Blacktulip View Post
        παιδια σας ζηλευωωωωωω!!!! να σται παντα καλα και παντα τετοια!!! κριμα εγω ειμαι μακρυα αλιως θα ημουν και εγω εκει!!!
        Thanks Blacktulip!!
        Next time! Ποτε δεν ξέρεις...χαχαχα
        Patriotakia υπάρχουν σε πολλές πόλεις και μπορούν να γίνουν παντού ανάλογες συγκεντρώσεις! Δεν έχει σημασία ο αριθμός των ατόμων που θα μαζευτεί! Από 2 και πάνω συγκέντρωση είναι!!! Η διάθεση και η όρεξη για αλληλοβοήθεια μετράει!!
        Good luck!!

        Comment


          #79
          Originally posted by australian View Post
          Υπάρχουν πληροφορίες ότι έγινε συνάντηση(επιτέλους) στο Sydney!! Είναι αλήθεια ή φήμες?
          Αλήθεια είναι!! χαχαχαχα
          Patriotakia στο Darling Harbour!!!

          Comment


            #80
            Originally posted by christine View Post
            Αλήθεια είναι!! χαχαχαχα
            Patriotakia στο Darling Harbour!!!
            Ένα μεγάλο μπράβο στην Christine που πήρε την πρωτοβουλία και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πραγματοποιήθηκε η συνάντηση,γιατί αλλιώς μάλλον
            στην επόμενη μετανάστευση θα γινόταν, κάπου το 2060!(κατά μέσω όρο μιά φορά στα 50 χρόνια οι έλληνες αποχωρούν μαζικά απο την ψωροκωστούλα..)

            Comment


              #81
              Originally posted by christine View Post
              Αλήθεια είναι!! χαχαχαχα
              Patriotakia στο Darling Harbour!!!
              συγχαρητήρια παιδιά!!! ήταν να μην γίνει η αρχή τώρα είμαι σίγουρος ότι θα ακολουθήσουν και άλλες!!!
              Χριστίνα
              ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

              Comment


                #82
                Originally posted by australian View Post
                Ένα μεγάλο μπράβο στην Christine που πήρε την πρωτοβουλία και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πραγματοποιήθηκε η συνάντηση,γιατί αλλιώς μάλλον
                στην επόμενη μετανάστευση θα γινόταν, κάπου το 2060!(κατά μέσω όρο μιά φορά στα 50 χρόνια οι έλληνες αποχωρούν μαζικά απο την ψωροκωστούλα..)
                Thanks Australian! Ισως ήταν και θέμα timing...Η ισχύς εν τη ενώσει! Ηταν επιτυχημένη γιατί υπήρξε ανταπόκριση από αρκετά μέλη!
                Και εύχομαι το patriotaki να παραμείνει σημείο αναφοράς για τέτοιες συγκεντρώσεις και εκδηλώσεις και στο μέλλον!


                ΥΓ Στην επόμενη να στείλετε και αντιπροσωπεία από την Μελβούρνη!!

                Comment


                  #83
                  Originally posted by kikirikoy View Post
                  συγχαρητήρια παιδιά!!! ήταν να μην γίνει η αρχή τώρα είμαι σίγουρος ότι θα ακολουθήσουν και άλλες!!!
                  Χριστίνα
                  Ευχαριστούμε kikirikou! Ελπίζω να είναι το ίδιο επιτυχημένες και οι επόμενες!
                  Να σαι πάντα καλά! Και...αισιόδοξος!!

                  Comment


                    #84
                    Καλημέρα επιτέλους απο Sydney!!!!!
                    Είμαι ο Γιώργος και μόλις ήλθα με την γυναίκα μου Βιολέτα,σήμερα κλείνουμε μήνα εδώ και θα θέλαμε και μείς με την σειρά μας να γνωρίσουμε τους Έλληνες του Sydney(όσους ποιο πολούς μπορούμε τουλάχιστον). Θα χαρούμε πολύ να δυκτιωθούμε και να μηλίσουμε σωστά Ελληνικά( τα έχουμε φρέσκα ακόμα) όπως όπως έχει αναφερθεί και παλαιότερα.

                    Comment


                      #85
                      Originally posted by george lucas View Post
                      Καλημέρα επιτέλους απο Sydney!!!!!
                      Είμαι ο Γιώργος και μόλις ήλθα με την γυναίκα μου Βιολέτα,σήμερα κλείνουμε μήνα εδώ και θα θέλαμε και μείς με την σειρά μας να γνωρίσουμε τους Έλληνες του Sydney(όσους ποιο πολούς μπορούμε τουλάχιστον). Θα χαρούμε πολύ να δυκτιωθούμε και να μηλίσουμε σωστά Ελληνικά( τα έχουμε φρέσκα ακόμα) όπως όπως έχει αναφερθεί και παλαιότερα.
                      Welcome George!

                      Comment


                        #86
                        Mπράβο παιδιά ψιλό αργήσατε αλλα τα καταφέρατε christine συνέχισε έτσι δυνατά.

                        George Welcome Mate to Australia

                        Comment


                          #87
                          Το ξερω παρααργησαμε θα ελεγα αλλα οκ καλιο αργα παρα ποτε...
                          Υπαρχουν και εκτενεις αναφορες για τις πακετερες που φαγαμε στην αντσποκριση μας.. Ευχαριστουμε πολυ παιδια καλως βρηκαμε!!!

                          Comment


                            #88
                            Καλημέρα ( 2 το μεσημέρι) από Σύδνευ.....Φτάσαμε χθές το απόγευμα με etihad με τη γυναίκα μου Τζένη και 2 αγοράκια 8 και 4,5 ετών. Διαθέσιμοι και εμείς για συνάντηση με άλλα μέλη του Πατριωτάκι στο Σύδνευ....

                            Comment


                              #89
                              Καλησπέρα σε όλους τους νεοφερμένους
                              Καλώς ορίσατε στην Αυστραλία παιδιά
                              Σας εύχομαι πάνω από όλα υγεία κ καλή τύχη σε όλα...!!!
                              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                              Comment


                                #90
                                Καλησπέρα Saki . Πολύ φρέσκιοι !!! Καλώς ήρθατε...Kαι εμείς σχετικά φρέσκοι στο Σύδνευ και συγκεκριμένα στο Rockdale. Έχουμε και εμείς δύο αγοράκια 3.5 και 1.5 ετών.
                                Θα χαρούμε πάρα πολύ να συνανηθούμε μαζί σας. Εύχομαι καλή αρχή !!!

                                Comment

                                Working...
                                X