Announcement

Collapse
No announcement yet.

εταιρεία συμβούλων μεταναστευσής

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Originally posted by Ioakim View Post
    Τελικά μάλλον και η ετερεία συμβούλων μετανάστευσης Rosslyn pkk είναι μια από αυτούς..



    Φιλε Fuatin καλο θα ήτανε να το ψάξεις λίγο παραπάνω το θέμα.. Διάβασα και σε αλλα forum για τους συγκεκριμένους (Rosslyn pkk) και είδα πως είναι και αλλα άτομα καμμένα.. και σε όλους "εντελώς τυχαία" δίνανε τηλεφωνα εργοδοτών που δεν υπάρχουν.. Σπασμένο τηλέφωνο παίζεται. Για ποσο μα... μας περνάνε δηλαδή?



    To fovame poli afto..



    hehe από ότι φαίνεται αυτό γίνετε με όλους τους απατεώνες του είδους.. Οι συγκεκριμένοι εταιρία Rosslyn PKK δεν τα λέει καθόλου καλά. Όλο αλλάζουν το τι θέλουν.. και όπως δείχνει στην αρχή ζητάγανε μετά από την εύρεση δουλειάς χρήματα όπως είπε και ο φίλος Panvlp η ταρίφα συνεχεια ανεβαίνει.. Τώρα τα θέλουν "βροστατζα" για να τα μαζέψουν, μετά να κλείσουν την εταιρία και τελικά να πάνε αυτοί στο canadaκαι όχι εμείς με όλα αυτά τα λεφτά που μαζεύουν κάτι τέτοιοι τύποι...

    Νανε καλά όλοι στο πατριοτάκι που βοηθιόμαστε ωστε κάποτε να πετύχουμε το στόχο μας. Συνχαρητήρια για το site το έχω κοινοποήσει και στους φιλους μου!
    Ioakim Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που το επιβεβαιώνεις και εσύ. Αυτοί πραγματικά είναι θέμα χρόνου για να εξαφανιστούν , και να καταστρέψουν ΧΙΑΛΙΑΔΕΣ άτομα. Μετράμε έως σήμερα πάνω από 4.000 αυτοκτονίες μέσα σε 3,5 χρόνια. Σε 5 λεπτά θα αναρτήσω μια Blacklist για τους απατεώνες των ‘’επιχειρήσεων’’ αυτών , και μια άλλη λίστα με τα έμπιστα γραφεία σε Ελλάδα και εξωτερικό. Φυσικά θα παρακαλέσω από όλου σας να δίνεται εάν γίνεται σε καθημερινή βάση όλες τις τυχόν αλλαγές / μεταβολές των γραφείων αυτών για να ξέρουμε που βασίζουμε. Πρέπει να συμβάλλουμε όλοι μας για το καλό όλων μας .Για άλλη μια φορά σας υπόσχομαι ότι : Ότι κάνω για εμένα θα κάνω και για εσάς. Θα βοηθήσω ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΩ.

    Comment


      #62
      Kalispera se olous , dn eimai patriotaki alla psaxnontas kai egw gia tin rosslyn brethika sto site ,kai opws olloi exw k egw tis apories mou ,kai egw exw paei sto grafeio rosslyn kai exw katathesi ta xartia kai twra briskome stin prwti fasi tis bizas ,kai ontos isxi afto me to arithmo tou ergodoti pou dn briskis ,eixa pari tin balia (upalilos) kai tis eixa pei afto alla episis oti exw akousi oti uparxoun apateonies kai oti i diki m tha to psaksoun me dikigoro gia na tin tromakso mipos k mou pei tpt ama paei strava ,kai m eipe oti o logos pou dn to briskoume einai epidi einai poluergolavia kai dn briskete se ena sugkekrimno simio episis m eipe oti ama itan moufa tha eixe klisi i eteria edw kai kairo gt dn leei kathe mera na erxete kosmos kai na kanoun aitisis ama einai apateonia ,egw exw grafti apo dekembri kai krataw epafi mazi tis ,ax episis m eipe oti dn exei problima na pane kai i gonis m na tous doune kai opoios allos theli ,oti dn exei problima ,i istoselida pou briskoume sta aglika einai tis rosslyn edw oxi tou kanada apla einai se agglika , egw mexri twra exw dwsi 175 euro . 150 i prokataboli pou edwsa stin arxi kai twra edwsa 15 euro gia ton taxidromo kai oxi 30 epidi ta estila mazi me tin fili m pou episis kai afti briskete stin idia fasi

      Comment


        #63
        Originally posted by karxarias View Post
        kalispera soru gia to greekenglish allla exw provlima sto pc mou...gia tin etetia rossly thelw na pw..exw paei dio fores ekei monos mou tin mia kai meta me filo mou giati endiaferomaste gia kanada loipon tin proti fora mou eipane oti mou kratane ena mistho efoson paw ekei isxioun oti lene pio panw ta paidia me tis prokatovoli 150 ktl alla tin proigoumeni vdomada pou piga mou eipan alakse kati stin eteria kai den sou pernoun mistho ekei zitoun 150 prokatavoli se 2 mines tha sou erthei xarti apo kanada egiounte 99% na sou vroun doulia kai efoson sou erthei to xarti tote deineis 250-350 gia na ksekinisoun ta xartia sou me liga logia zitoun konta sta 900e sinolo den kserw poso aksiopisti eine i eteria egw pantos psaxnw gia doulia canada panw stin oikodomi eime 29xronon an kserei kaneis kati na voithisei...pantos an arxisw diadikasies me tin eteria tha sas enimerwnw alla an mou kanoun kamia apati na eiste sigouroi den tous xwraei oloi i elllada na mou kruftoune
        Kalispera karxaria ,mallon to akouses lathos!!! allakse o tropos pliromis nai s'auto me enimerose kai emena i upalilos kai auto m to eipe otan eixa vgei gia kafe mazi tis k me tin fili m, dinis ta lefta sinolo 700 euro alla meta pou tha sou exei erthi i simvasi kai alla 500$ sto canada kai tin rwtisa gia pio pio logo egine afto? se ti kerdizi kai i apantisi tis einai ( epidi exoun megali pelatia teleftea dn xreiazete na zitisoun tosa polla gt kerdizi arketa o dikigoro pou parepitontos ton eida poios einai o dikigoros pou paei kanada ,kai s'autin allagi vgenoume kerdizmeni epidi anti na dwsis px 3000$ sto canada dinis mono 500 $ alla epidi egw eimai apo tous protous tha pliroso me tin prwti pliromo dld i amivi tha einai enas olokliros misthos kai oti dn einai aparetito na ta dwsw me tin prwti pliromi alla mporo kai se 6 mines ,dld anagkastika tha einai se epafi mazi mexri na plirothoun pragma pou afto me kathisixase oti ola einai kala dn uparxi tpt to upopto

        Comment


          #64
          Γεια σου ersmidwife. Εύχομαι να πέφτω έξω. Κράτησέ μας ενήμερους.

          Comment


            #65
            Originally posted by Panvdlp View Post
            Γεια σου ersmidwife. Εύχομαι να πέφτω έξω. Κράτησέ μας ενήμερους.
            Kalipera Panvdlp ,kai egw euxome na pane kala ,fusika gia kathe neo tha se enimeroso ,fusika ama exeis kamia alloi aporia sxetika me tin rosslyn kai kserw ,rwta me

            Comment


              #66
              Γεια σου ersmidwife. Αν μπορείς σε παρακαλώ να μας απαντήσεις σε αυτό το Poste που έχω κάνει και παλιότερα. Και αν ξέρεις κάποιον που έχει πάει Καναδά με την Rosslyn

              Eχω πάει και εγώ 2 φορές στην εταιρία Rosslyn, και μου είπαν πάνω κάτω αυτά που είπαν κα σε εσένα.

              Νομίζω πως το πρόβλημα δεν εντοπίζετε στο αν θα σου βρουν εργοδότη, αυτό στο 80% των περιπτώσεων το κάνουν.
              Το πρόβλημα είναι μετά, γιατί ζητάνε πρώτα να τους πληρώσεις για τις υπηρεσίες τους, και μετά να σου δώσουν τα στοιχεία του εργοδότη στον Καναδά.

              Και όπως έγραψε και ο fuatin που έχει υπογράψει συμβόλαιο, το τηλέφωνό που του έχουν δώσει στον Καναδά δεν υπάρχει. Με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βρει τον εργοδότη του. Και μου δημιουργείτε και εμένα εύλογα η ίδια απορία με του fuatin Πως θα προχωρήσει η Βίζα;

              Δεν ξέρω αλλά εμένα όλα αυτά μου φαίνονται ύποπτα.
              Παρακολουθώ την εταιρία καιρό και το άσχημο είναι πως δεν έχω βρει ούτε ένα που να τα έχει καταφέρει να πάει στον Καναδά, και δεν μιλάω μόνο για αυτούς που γράφουν σε αυτό το forum
              Και εγώ ενδιαφέρομαι και για αυτό άνοιξα αυτό το θέμα. Με Προσοχή παιδία.

              ersmidwife. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά.
              Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

              Comment


                #67
                Originally posted by anteonius View Post
                Γεια σου ersmidwife. Αν μπορείς σε παρακαλώ να μας απαντήσεις σε αυτό το Poste που έχω κάνει και παλιότερα. Και αν ξέρεις κάποιον που έχει πάει Καναδά με την Rosslyn

                Eχω πάει και εγώ 2 φορές στην εταιρία Rosslyn, και μου είπαν πάνω κάτω αυτά που είπαν κα σε εσένα.

                Νομίζω πως το πρόβλημα δεν εντοπίζετε στο αν θα σου βρουν εργοδότη, αυτό στο 80% των περιπτώσεων το κάνουν.
                Το πρόβλημα είναι μετά, γιατί ζητάνε πρώτα να τους πληρώσεις για τις υπηρεσίες τους, και μετά να σου δώσουν τα στοιχεία του εργοδότη στον Καναδά.

                Και όπως έγραψε και ο fuatin που έχει υπογράψει συμβόλαιο, το τηλέφωνό που του έχουν δώσει στον Καναδά δεν υπάρχει. Με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βρει τον εργοδότη του. Και μου δημιουργείτε και εμένα εύλογα η ίδια απορία με του fuatin Πως θα προχωρήσει η Βίζα;

                Δεν ξέρω αλλά εμένα όλα αυτά μου φαίνονται ύποπτα.
                Παρακολουθώ την εταιρία καιρό και το άσχημο είναι πως δεν έχω βρει ούτε ένα που να τα έχει καταφέρει να πάει στον Καναδά, και δεν μιλάω μόνο για αυτούς που γράφουν σε αυτό το forum
                Και εγώ ενδιαφέρομαι και για αυτό άνοιξα αυτό το θέμα. Με Προσοχή παιδία.
                a exw s
                ersmidwife. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά.
                kalimera antenious , nai to kserw oti dn bgeni o arithmos tou ergodoti se kanena kai oute se emena dn mou bgeni alla opws anafera pio panw tis to eipa afto stin upalilo kai m eipe oti einai poluergolabia ,twra oti einai upopto na min sou bgei einai dn tha pw psemata s'auto gt k egw ta exw skefti afta ,alla lew afou kseroun oti tha pane kai i diki m meta apo emena dld meta apo 6 mines pou tha doun oti ola pane kala ,to kserei afto i upallilos , sxetika me tin pliromi prwti fwra pou to akouo apo esena na sou zitisoun prwta lefta kai meta na sou dwsoun ta stixia tou ergodoti ektos ama itan stin diki m fasi ,pou edwsa 150 euro prin m erthi i simvasi alla se periptosi pou dn tha erxotan tha ta eperna ta lefta pisw ,gt mou ekopse apodioksi tote ,i alloi tropos einai afti pou efarmozete twra oti prwta sou erxete i simvasi kai meta dinis ta lefta ,alla egw tha to riskaro ti na kanw elpizw oti na pane ola kala, aa nai apo ti kserw episi einai oti oute egw kserw an exei paei kapios otan eixa prwto paei m eipe i kopela oti itan kapoioi stin fasi pou briskome egw twra alla kapoioi to metaniosan ,se enan dn tou edwsan biza epidi eixe ipatitida kai dn to eixe anaferi, dn kserw twra poios exei paei k poios oxi ,alla apo tote pou exw paei egw exw paratirisi na pane arketi perissoteri antres ,oikogeniarxes kai dn nomizw na tous simferi na kanoun apateonies

                Comment


                  #68
                  Originally posted by ersmidwife View Post
                  anti na dwsis px 3000$ sto canada dinis mono 500 $
                  Τα 3000$ απο που προκύπτουν;

                  Comment


                    #69
                    Originally posted by random View Post
                    Τα 3000$ απο που προκύπτουν;
                    sou zitane ena olokliro mistho ,analoga posa pernis to mina ..px ama plironese 3000$ to mina toso tha dwsis k sto grafeio

                    Comment


                      #70
                      Καλησπέρα Σ’ ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
                      Μόλις μίλησα με την Rosslyn και τους είπα πως μού έδωσε το τηλέφωνό τους ένας φίλος μου που έχει κάνει συμβόλαιο μαζί τους.
                      Και πως και εγώ θέλω να κάνω το ίδιο, το μόνο πρόβλημα είναι πως ο (φίλος) μου δεν μπορεί να βρει των εργοδότη του.
                      Και μου απάντησαν κατηγορηματικά πως αυτό δεν μπορεί να συμβαίνει, και μάλιστα ενοχλημένη με ρώτησε γιατί δεν τους καλεί ο ίδιος να τους μιλήσει για το πρόβλημα που έχει, μάλιστα επέμενε να της πω το όνομά του της είπα πως αυτό δεν μπορώ να το κάνω και πως τι θα κάνει αυτός είναι δική του υπόθεση, αυτό που με ενδιαφέρει είναι τι θα γίνει με εμένα αν συμβεί το ίδιο.

                      Ξαναλέω πως με (διαβεβαίωσε) πως αυτό δεν συμβαίνει και πως θα μπορώ να επικοινωνήσω με τον εργοδότη μου μέσω email κ τηλεφώνου.
                      Τι να πω εσείς που έχετε κάνει συμβόλαιο μαζί τους ξέρετε αν μπορείτε να βρείτε τον εργοδότη σας στον Καναδά και τι σας λένε για αυτό από την Rosslyn
                      Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                      Comment


                        #71
                        Originally posted by anteonius View Post
                        Καλησπέρα Σ’ ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
                        Μόλις μίλησα με την Rosslyn και τους είπα πως μού έδωσε το τηλέφωνό τους ένας φίλος μου που έχει κάνει συμβόλαιο μαζί τους.
                        Και πως και εγώ θέλω να κάνω το ίδιο, το μόνο πρόβλημα είναι πως ο (φίλος) μου δεν μπορεί να βρει των εργοδότη του.
                        Και μου απάντησαν κατηγορηματικά πως αυτό δεν μπορεί να συμβαίνει, και μάλιστα ενοχλημένη με ρώτησε γιατί δεν τους καλεί ο ίδιος να τους μιλήσει για το πρόβλημα που έχει, μάλιστα επέμενε να της πω το όνομά του της είπα πως αυτό δεν μπορώ να το κάνω και πως τι θα κάνει αυτός είναι δική του υπόθεση, αυτό που με ενδιαφέρει είναι τι θα γίνει με εμένα αν συμβεί το ίδιο.

                        Ξαναλέω πως με (διαβεβαίωσε) πως αυτό δεν συμβαίνει και πως θα μπορώ να επικοινωνήσω με τον εργοδότη μου μέσω email κ τηλεφώνου.
                        Τι να πω εσείς που έχετε κάνει συμβόλαιο μαζί τους ξέρετε αν μπορείτε να βρείτε τον εργοδότη σας στον Καναδά και τι σας λένε για αυτό από την Rosslyn
                        twra molis milousa egw me tin kopela apo to rysslin gia afto to thema kai m eipe oti mporoume na milisoume me ton ergodoti kai mallon stin diki m simvasi dn exoun vali tin sfragida me ta duo til alla m eipe na parw tin grammatea kai na zitisw to tilefono tous gt to exei afti kai na miliso ,ax m eipe episis oti exoun paei atoma sto kanada kai o logos pou allakse i pliromi einai epidi egine parapono apo ta atoma pou pigan epidi einai polu enas olokliros misthos na dwsis

                        Comment


                          #72
                          γεια σας παιδια,θα ηθελα αν μπορειτε εσεις που επικοινωνειτε με την εταιρια αυτη να μου δωσετε το ΑΦΜ της το οποιο σιγουρα θα αναγραφεται στη σφραγιδα των αποδειξεων που σας εδωσαν οταν πληρωσατε τις προκαταβολες για τα χαρτια σας

                          Comment


                            #73
                            Πολοι εχουν κάνει την αίτηση στο δικηγορικό γραφείο Ιωάννης Β Ζαρκωτος του οποιου το αφμ μπορεις να το βρεις στο ιντερνετ και ο οποιοσ ειναι ακόμα και τώρα υπευθηνος για την εύρεση συμβολαιου αλλα και των LMO που θα στειλει ο εργοδότης αλλα τη σχεση εχει αυτό?

                            Comment


                              #74
                              Originally posted by random View Post
                              Τα 3000$ απο που προκύπτουν;
                              "Όπα" Εδώ είμαστε... 3.000 $ ?????
                              Λοιπόν παιδιά... λέω να ανοίξω ένα γραφείο...
                              Δηλαδή αν βρω εργοδότες εδώ στην Αυστραλία κ γίνουν σπόνσορες για 100 άτομα × 3.000 $ = 300.000 $

                              υ.γ. όλοι οι ενδιαφερόμενοι στείλτε πμ (άμεση εξυπηρέτηση κ χωρίς άγχος) - (η επιθυμία σας υποχρέωσή μας) ΤΈΛΟΣ.
                              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                              Comment


                                #75
                                Originally posted by jimathens View Post
                                "Όπα" Εδώ είμαστε... 3.000 $ ?????
                                Λοιπόν παιδιά... λέω να ανοίξω ένα γραφείο...
                                Δηλαδή αν βρω εργοδότες εδώ στην Αυστραλία κ γίνουν σπόνσορες για 100 άτομα × 3.000 $ = 300.000 $

                                υ.γ. όλοι οι ενδιαφερόμενοι στείλτε πμ (άμεση εξυπηρέτηση κ χωρίς άγχος) - (η επιθυμία σας υποχρέωσή μας) ΤΈΛΟΣ.
                                aaxaxaxaxaxax 3.000 $ ploutizi o dikigoros

                                Comment

                                Working...
                                X