Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με το IELTS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by George V. View Post
    Με ένα-δυο τεστ που έκανα κατεβάζοντας υλικό από το ίντερνετ, το general μου φάνηκε αρκετά εύκολο. Μάλιστα, στο listening, με μια πρώτη προσπάθεια, έπιασα 35 στις 40 ερωτήσεις, πραγματικά εκπλήσσοντας και τον εαυτό μου.
    Από σήμερα, ξεκινάω πιο επισταμένα να διαβάζω, για να βελτιώσω την απόδοσή μου στο speaking και θα αρχίσω να γράφω γράμματα και εκθέσεις, για να βελτιωθώ κι εκεί. Και, φυσικά, αν πετυχαίνω κανέναν αγγλόφωνο στη δουλειά, θα του πιάνω όσο περισσότερο μπορώ την κουβέντα, μιας κι είναι και ο καλύτερος τρόπος να λυθεί η γλώσσα.
    Μπορεις να ποσταρεις καποιο λινκ με τα τεστ που κατεβασες απο το νετ? Ευχαριστω
    instagram.com/anelixis_net/
    youtube.com/user/AlexGraphicd1

    Comment


      Δεν ειναι δυσκολο να τα βρεις. Επειδη δεν πρεπει να σου στειλουμε link εδω μεσα για το συγκεκριμενο θεμα, πηγαινε σε μια μηχανη αναζητησης οπου κατεβαζεις torrent και γραψε IELTS. Θα σου βγαλει πολλα αποτελεσματα.
      You Can Have Whatever You Like...

      Comment


        Λοιπον το πιστευεις οτι διαβαζα την ανταποκριση σου οταν μου εστειλες το μηνυμα! Ας τα παρουμε απο την αρχη, ο αντρας μου ειναι αυστραλος υπηκοος αλλα εχει γεννηθει στην ελλαδα και ζει μονιμα εδω.. ειναι ανεργος και αυτος ειναι ο λογος που θελει να μεταναστευσει.. ειμαι και εγω ανεργη και ελπιζω ως το καλοκαιρι να εχω ξεμπερδεψει με το πτυχιο μου ως φιλολογος! Απ' οτι καταλαβα τα πτυχια αγγλικων που εχω δεν αναγνωριζονται οποτα σκεφφτομαι να δωσω το academic ielts μπας και εχω περισσοτερες πιθανοτητες για δουλεια.. η ερωτηση που εχω ειναι αν ο αντρας μου που ειναι ανεργος μπορει να ειναι σπονσορας μου? για ποια visa θα πρεπει να κανς αιτηση? ποσο καιρο πριν μεταναστευσουμε θα πρεπει να εχς κανει αιτηση? ποσα χρηματα χρειαζονται για τη visa?

        Comment


          Originally posted by sxristina View Post
          Λοιπον το πιστευεις οτι διαβαζα την ανταποκριση σου οταν μου εστειλες το μηνυμα! Ας τα παρουμε απο την αρχη, ο αντρας μου ειναι αυστραλος υπηκοος αλλα εχει γεννηθει στην ελλαδα και ζει μονιμα εδω.. ειναι ανεργος και αυτος ειναι ο λογος που θελει να μεταναστευσει.. ειμαι και εγω ανεργη και ελπιζω ως το καλοκαιρι να εχω ξεμπερδεψει με το πτυχιο μου ως φιλολογος! Απ' οτι καταλαβα τα πτυχια αγγλικων που εχω δεν αναγνωριζονται οποτα σκεφφτομαι να δωσω το academic ielts μπας και εχω περισσοτερες πιθανοτητες για δουλεια.. η ερωτηση που εχω ειναι αν ο αντρας μου που ειναι ανεργος μπορει να ειναι σπονσορας μου? για ποια visa θα πρεπει να κανς αιτηση? ποσο καιρο πριν μεταναστευσουμε θα πρεπει να εχς κανει αιτηση? ποσα χρηματα χρειαζονται για τη visa?
          γεια σου Χριστινα...οχι δεν πειραζει που ειναι ανεργος ο Αυστραλος υπηκοος...στην περιπτωση τη δικια μου κ του αντρα μου εγω που ειμαι η Αυστραλη πολιτης ημουν κ ειμαι ανεργη κ μια χαρα πριν 2 μερες πηραμε την βιζα!!!
          “Nothing is forever”

          Comment


            Originally posted by sxristina View Post
            να εχω ξεμπερδεψει με το πτυχιο μου ως φιλολογος! Απ' οτι καταλαβα τα πτυχια αγγλικων που εχω δεν αναγνωριζονται οποτα σκεφφτομαι να δωσω το academic ielts μπας και εχω περισσοτερες πιθανοτητες για δουλεια..
            το Academic IELTS ειναι για να μπεις σε Πανεπιστημιο....

            το General ειναι για Εργασια ;-)

            Comment


              Originally posted by claus View Post
              το Academic IELTS ειναι για να μπεις σε Πανεπιστημιο....

              το General ειναι για Εργασια ;-)
              Mπορείς να δωσεις κι ενα λινκ,σε παρακαλώ; ; οπου να λεει οτι για εργασια ,το general ,χρειαζεται;
              Για να το γραφεις ,με τοση σιγουρια ;-) ...καπου θα το διαβασες.Και το γραφει ,ετσι ,γενικα; οτι για να δουλεψει καποιος σε μια συγκεκριμμενη δουλεια,αν χρειαζεται να αποδειξει functional Εnglish , στο general ΙΕLTS ,πρεπει να εξεταστει;
              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

              Comment


                Originally posted by vertigo View Post
                Mπορείς να δωσεις κι ενα λινκ,σε παρακαλώ; ; οπου να λεει οτι για εργασια ,το general ,χρειαζεται;
                Για να το γραφεις ,με τοση σιγουρια ;-) ...καπου θα το διαβασες.Και το γραφει ,ετσι ,γενικα; οτι για να δουλεψει καποιος σε μια συγκεκριμμενη δουλεια,αν χρειαζεται να αποδειξει functional Εnglish , στο general ΙΕLTS ,πρεπει να εξεταστει;
                Βεβαιως !!!

                Looking to work, study, or live overseas? Trusted by more than 4 million people every year, IELTS is an English language test that can help you to achieve your goals.


                IELTS | Test Takers - Academic or General Training?


                There are two versions of IELTS to choose from:

                IELTS Academic
                IELTS General Training

                The following definitions are to be used as a general guide only. Check with the organisations you wish to apply to before you book your test.

                IELTS Academic – Institutions of Higher and Further Education
                The Academic format is, broadly speaking, for those who want to study or train in an English-speaking university or Institutions of Higher and Further Education. Admission to undergraduate and postgraduate courses is based on the results of the Academic test.IELTS Academic may also be a requirement to join a professional organisation in an English-speaking country.

                General Training – for school, work or migration
                The General Training format focuses on general survival skills in broad social and workplace contexts. It is typically for those who are going to English-speaking countries to do secondary education, work experience or training programs. People migrating to Australia, Canada and New Zealand must sit the General Training test.

                Check with your organisation
                Every organisation sets its own entry requirements. In some cases both versions of IELTS may be accepted. Visit who accepts IELTS? to search for the organisations you want to apply to, and find out which version you need.

                While the IELTS Global Recognition System is committed to maintaining an up to date record of English language requirements, it is strongly recommended that you also check the English language requirements with the recognising organisation, by visiting their website or contacting them directly.

                _____________________


                αν και συνηθως αυτος που ζηταει IELTS απο τον αιτουντα, οριζει ποιο απο τα 2 θελει ;-)

                Comment


                  Originally posted by claus View Post
                  General Training – for school, work or migration

                  The General Training format focuses on general survival skills in broad social and workplace contexts. It is typically for those who are going to English-speaking countries to do secondary education, work experience or training programs. People migrating to Australia, Canada and New Zealand must sit the General Training test.
                  Ξερουμε γιατι δεν αναφερει που ειναι και για Αγγλια και για Αμερικη?
                  You Can Have Whatever You Like...

                  Comment


                    Originally posted by claus View Post
                    Βεβαιως !!!

                    Looking to work, study, or live overseas? Trusted by more than 4 million people every year, IELTS is an English language test that can help you to achieve your goals.


                    IELTS | Test Takers - Academic or General Training?


                    There are two versions of IELTS to choose from:

                    IELTS Academic
                    IELTS General Training

                    The following definitions are to be used as a general guide only. Check with the organisations you wish to apply to before you book your test.

                    IELTS Academic – Institutions of Higher and Further Education
                    The Academic format is, broadly speaking, for those who want to study or train in an English-speaking university or Institutions of Higher and Further Education. Admission to undergraduate and postgraduate courses is based on the results of the Academic test.IELTS Academic may also be a requirement to join a professional organisation in an English-speaking country.

                    Originally posted by claus View Post
                    το Academic IELTS ειναι για να μπεις σε Πανεπιστημιο....

                    το General ειναι για Εργασια ;-)


                    General Training – for school, work or migration
                    The General Training format focuses on general survival skills in broad social and workplace contexts. It is typically for those who are going to English-speaking countries to do secondary education, work experience or training programs. People migrating to Australia, Canada and New Zealand must sit the General Training test.

                    Check with your organisation
                    Every organisation sets its own entry requirements. In some cases both versions of IELTS may be accepted. Visit who accepts IELTS? to search for the organisations you want to apply to, and find out which version you need.

                    While the IELTS Global Recognition System is committed to maintaining an up to date record of English language requirements, it is strongly recommended that you also check the English language requirements with the recognising organisation, by visiting their website or contacting them directly.

                    _____________________


                    αν και συνηθως αυτος που ζηταει IELTS απο τον αιτουντα, οριζει ποιο απο τα 2 θελει ;-)
                    Ευχαριστω.

                    Γι αυτο ,ακριβως ,οταν καποιος δινει πληροφοριες , καλό ειναι να μην γραφει ,οτι οταν προκειται για δουλεια ,το general ΙΕLTS ,χρειαζεται..Εξαρταται απ την δουλειά .
                    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                    Comment


                      καλησπερα εαν γνωριζετε πιο IELTS χρειαζεται για την αυστραλια για την παρτνερ βιζα

                      Comment


                        Originally posted by ΗΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ View Post
                        καλησπερα εαν γνωριζετε πιο IELTS χρειαζεται για την αυστραλια για την παρτνερ βιζα
                        Για partner visa δηλαδή στην περίπτωση που ο ένας από τους δύο είναι υπήκοος Αυστραλίας ο άλλος βγάζει την partner visa.
                        Σε αυτή την περίπτωση ΔΕΝ ΧΡΕIAΖΕΣΑI IELTS.
                        Γιατί τόσο άγχος;
                        Ψάξε και εσύ στο κρατικό σαϊτ και θα χαλαρώσεις.
                        Έτσι νόμιζα και εγω στην αρχή, αλλά μετά ηρέμησα..........
                        Think before you driving@world.......

                        Comment


                          Originally posted by ΗΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ View Post
                          καλησπερα εαν γνωριζετε πιο IELTS χρειαζεται για την αυστραλια για την παρτνερ βιζα
                          Θα πρέπει να αποδείξει ο παρτνερ οτι έχει functional English δηλαδή IELTS General 4.5 .SkillSelect – Functional English
                          Αν δεν αποδείξεις οτι έχεις αυτό το επίπεδο αγγλικών καλείσαι να πληρώσεις το λεγόμενο second installment στην βίζα σου ,το οποίο είναι στην ουσία το κόστος των μαθημάτων που θα κάνεις.Καλύτερα λοιπόν να το έχεις έστω και σαν παρτνερ.

                          Comment


                            Originally posted by spyros38 View Post
                            Θα πρέπει να αποδείξει ο παρτνερ οτι έχει functional English δηλαδή IELTS General 4.5 .SkillSelect – Functional English
                            Αν δεν αποδείξεις οτι έχεις αυτό το επίπεδο αγγλικών καλείσαι να πληρώσεις το λεγόμενο second installment στην βίζα σου ,το οποίο είναι στην ουσία το κόστος των μαθημάτων που θα κάνεις.Καλύτερα λοιπόν να το έχεις έστω και σαν παρτνερ.
                            Δεν χρειάζεται να αποδείξει ΤΙΠΟΤΑ!!!!
                            O/η partner δικαιούται 510 ώρες διδασκαλίας της αγγλικής γλώσσας,ΔΩΡΕΑΝ!
                            O υπήκοος,800 ώρες ΔΩΡΕΑΝ

                            ps:type of visa--->309/100 or 820/801

                            Comment


                              Originally posted by spyros38 View Post
                              Θα πρέπει να αποδείξει ο παρτνερ οτι έχει functional English δηλαδή IELTS General 4.5 .SkillSelect – Functional English
                              Αν δεν αποδείξεις οτι έχεις αυτό το επίπεδο αγγλικών καλείσαι να πληρώσεις το λεγόμενο second installment στην βίζα σου ,το οποίο είναι στην ουσία το κόστος των μαθημάτων που θα κάνεις.Καλύτερα λοιπόν να το έχεις έστω και σαν παρτνερ.
                              Όπως είπε κ ο australian δεν ισχύει αυτό.

                              Η γυναίκα μου είναι υπήκοος, ήξερε μόνο 10 λέξεις από αγγλικά κ πήγε τις ώρες που δικαιούταν δωρεάν.
                              Είναι σπόνσορας σε μένα που μιλάω 50-60 % τα αγγλικά κ δεν έδωσα αλλά ούτε χρειάζεται να δώσω IELTS.
                              Όποιος-α είναι σύζυγος υπήκοου με Bridging Visa κ θέλει να κάνει μαθήματα αγγλικών πρέπει να πληρώσει εκτός κ πάρει την Permanent Visa μετά από κάποιους μήνες οπότε θα έχει κ αυτός-η το δικαίωμα για δωρεάν μαθήματα συν ότι θα δικαιούται κ όλα τα επιδόματα.

                              υ.γ. Διαβάζετε καλά το φόρουμ κ θα βρείτε όλες τις πληροφορίες που θέλετε.

                              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                              Comment


                                Παιδιά ,έχετε δίκιο ,mea culpa .Αυτό που είπα ισχύει για την έκδοση κάποιας permanent visa εάν κάποιος είναι προστατευόμενο μέλος και άνω των 18 και όχι για partner.Συγνώμη εάν δημιούργησα λάθος εντυπώσεις και ευχαριστώ για την διόρθωση .

                                Comment

                                Working...
                                X