Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργασια στην γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    καλησπερα και απο μενα παλι,μηπως ξερει κανεις πως μπορω να βρω ποιες τραπεζες απο την ελλαδα εχουν υποκαταστηματα στη γερμανια και σε ποιες πολεις?

    Comment


      ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

      Χαιρετω ολους και ολες εδω,σκεφτομαι εδω και καιρο να ανεβω Γερμανια ειχα ξανα παει για πολυ λιγο διαστιμα το 1998 οχι οτι μου αρεσε ιδιετερα ομως τωρα πλεον που δεν υπαρχουν εναλακτικες αρχισα να ψαχνω στα γραφεια ευρεσης εργασιας και θα ειθελα να ρωτισω αν ξερετε καπια φερεγγυα γραφεια γιατι δεν θελω να πεσω σε παγιδα, διαβαζω πολλα εδω για παρανομα και μαιμου π.χ το job-gastro-express διαβασα οτι ειναι αξιοπιστο.Οσον αφορα την προμηθια που λαβενουν αυτοι ειναι εφαπαξ η στην κρατανε απο τον μισθο καθε μηνα;Ειμαι στα 36 πλεον κι επιδη ενδιεφερομαι αφου μαθω την γλωσα να παω σε καπια σχολη Σεφ μαγειρικης η ζαχαροπλαστικης αν γνωριζει καπιος τι παιζει με αυτες τις σχολες στην Γερμανια τι διδακτρα χρεωνουν κλπ..Ευχαριστω προς το παρον αυτα και αναμενω για βοηθεια...

      Comment


        Σπύρο μπορείς να αναφέρεις πανδοχεία η δωμάτια για την περιοχή της Στουτγκάρδης??η΄όποιος γνωρίζει. Γιατί πολύ δύσκολα τα πράματα με τα σπίτια. Δεν τα δίνουν με τίποτα οι Γερμανοί.

        Comment


          ΜΙΣΘΟΙ ΒΟΗΘΩΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩΝ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

          Τους εγκαρδιους χαιρετισμους μου απανταχου των Ελληνων ! Θα ηθελα να ρωτησω το εξης . Βρισκομαι σε συνεννοησεις με Γερμανικο νοσοκομειο στο DARMSTADT της Φρανκφουρτης και θα ηθελα καποιος να με πληροφορουσε ποιο ειναι το υψος του μισθου στη Γερμανια για εναν βοηθο νοσηλευτου ΔΕ . Ευχαριστω εκ των προτερων !

          Comment


            Εργασία ως Μηχανολόγος ΤΕΙ στη Γερμανία

            Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα και γω την βοηθειά σας σχετικά με εργασία και μετανάστευση στη Γερμανία . Είμαι Μηχανολόγος ΤΕΙ με τρία παιδιά και 40 χρονών .Τα Γερμανικά μου είναι ίσα για να επιβιώσω και να μη με φάν τα σκυλία .Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε εταιρέιες που χρείαζονται την ειδικότητά μου αλλά να μπορώ να μιλαω αγγλικά που τα κατέχω άριστα στην αρχή και μετά σε ένα τετράμηνο εντατικά θα μπορώ να μιλάω και τα Γερμανικά αρκετά καλά .Βοήθεια παρακαλώ

            Comment


              Originally posted by gathan001 View Post
              Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα και γω την βοηθειά σας σχετικά με εργασία και μετανάστευση στη Γερμανία . Είμαι Μηχανολόγος ΤΕΙ με τρία παιδιά και 40 χρονών .Τα Γερμανικά μου είναι ίσα για να επιβιώσω και να μη με φάν τα σκυλία .Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε εταιρέιες που χρείαζονται την ειδικότητά μου αλλά να μπορώ να μιλαω αγγλικά που τα κατέχω άριστα στην αρχή και μετά σε ένα τετράμηνο εντατικά θα μπορώ να μιλάω και τα Γερμανικά αρκετά καλά .Βοήθεια παρακαλώ
              Καλα θα ηταν να απευθυνθεις σε μια εταιρεια δανεισμου εργατων
              πχ randstad
              Attraktive Jobs beim weltweit größten Personaldienstleister ✓Personalvermittlung ✓Zeitarbeit ✓bundesweite Jobbörse ►Jetzt mit Randstad auf Jobsuche gehen!


              μπορεις να δεις και εδω



              Find research and postdoc science jobs across Europe with EuroScienceJobs - the best job board in Europe for research scientists.


              Και φυσικα στον αντιστοιχι γερμ ΟΑΕΔ
              Die Website rund ums Leben. Das Webportal der Bundesagentur für Arbeit möchte Menschen in jeder Lebenslage unterstützen. Jetzt informieren!

              Comment


                Ευχαριστώ αλλά ρε δεις πολύ δύσκολα τα πράγματα

                Comment


                  Αναζήτηση γραφείου εργασίας

                  Καλησπέρα σε όλους του φίλους στην Ομογένεια και στην Ελλάδα.

                  Θα ήθελα τη βοήθεια σας προκειμένου να βρω ένα γραφείο ευρέσεως εργασίας, στην Ελλάδα ή στην Γερμανία προκειμένου να αναζητήσω εργασία εκεί.

                  Αν δεν επιτρέπεται να δημοσιευθεί τέτοιο περιεχόμενο public για ευνόητους λόγους, αν έχετε την καλοσύνη στείλτε μου κάποιες σχετικές πληροφορίες μέσω pm από αξιόπιστα γραφεία.

                  Σας ευχαριστώ.

                  Comment


                    Ευχαριστώ Milu για τις πληροφορίες. Το ψάχνω και μόνος μου.

                    Comment


                      kalispera patriotes
                      katarxein na sas sunxaro gia to site auto ematha paaaaaaara polla pragmata xari se esas!
                      tha ithela kai ego me tin seira mou na kano mia erotisei,exo siggeneis stin vremi(bremen)pos einai ta pramata ekei?
                      tin glossa tin milao xoris na exo idea na diavazo kai na grafo.
                      mou lene na doulepso gia arxi se elliniko estiatoreio,einai kali idea?
                      ego pao gia ena kalitero aurio kai gia mena kai gia ta paidia mou,exontas idi ena stegastiko daneio stin ellada!

                      tha perimeno mia apantisi i opiadipote pliroforia tha einai poli xrisimi.
                      eyxaristo ek ton proteron!

                      Comment


                        kalispera patriotes
                        katarxein na sas sunxaro gia to site auto ematha paaaaaaara polla pragmata xari se esas!
                        tha ithela kai ego me tin seira mou na kano mia erotisei,exo siggeneis stin vremi(bremen)pos einai ta pramata ekei?
                        tin glossa tin milao xoris na exo idea na diavazo kai na grafo.
                        mou lene na doulepso gia arxi se elliniko estiatoreio,einai kali idea?
                        ego pao gia ena kalitero aurio kai gia mena kai gia ta paidia mou,exontas idi ena stegastiko daneio stin ellada!

                        tha perimeno mia apantisi i opiadipote pliroforia tha einai poli xrisimi.
                        eyxaristo ek ton proteron!

                        Comment


                          Καλημερα

                          κοιτα να δεις...η δουλεια στο ρεστοραντ δεν ειναι κατι ευκολο, αντιθετως κουραστκο, συν του οτι δεν εχεις ΣΚ γιορτες κτλ, και συν του οτι μπορει να πεσεις και σε κανεναν <εξυπνακια>. ΑΛΛΑ αν εχεις χρεη κατω και θελεις κατι καλυτερο για τα παιδια σου, και εχεις αποφασισει το θεμα της μεταναστευσης και εφοσν δεν ξερεις καλα γερμανικα για αρχη καλο ειναι το ρεστοραντ.
                          Και αν μετα εχεις κανει μια αρχη κα προκυψει κατι καλυτερο...

                          Να προσεχεις μονο να σε εχει κανονικα δηλωμενο!!!

                          Comment


                            Καλημερα

                            κοιτα να δεις...η δουλεια στο ρεστοραντ δεν ειναι κατι ευκολο, αντιθετως κουραστκο, συν του οτι δεν εχεις ΣΚ γιορτες κτλ, και συν του οτι μπορει να πεσεις και σε κανεναν <εξυπνακια>. ΑΛΛΑ αν εχεις χρεη κατω και θελεις κατι καλυτερο για τα παιδια σου, και εχεις αποφασισει το θεμα της μεταναστευσης και εφοσν δεν ξερεις καλα γερμανικα για αρχη καλο ειναι το ρεστοραντ.
                            Και αν μετα εχεις κανει μια αρχη κα προκυψει κατι καλυτερο...

                            Να προσεχεις μονο να σε εχει κανονικα δηλωμενο!!!

                            Comment


                              ευχαριστω για της συμβουλες σινεφακι.

                              να συμπληροσω οτι οι γονεις μου εχουν εστιατορειο και απο τοτε που θυμαμαι κανω αυτη την δουλεια.....
                              ο σκοπος μου ειναι να δουλεψω σε κανενα εργοστασιο και εγω και η γυναικα μου και να μεγαλοσουμε τα παιδια μας στην γερμανια.
                              δεν ξερω αν με βοηθηση το οτι δουλευα επιπλοποιος για 5 χρονια και η γυναικα μου μιλαει ιταλικα,παλι και αυτη χωρις χαρτια και σχολεια (απο το σχολειο της ζωης οπως και εγω)
                              ευχαριστω και παλι αν καποιος εχει παει στην βρεμη και ξερει κατι για εκει θα ηταν πολυ σημαντικο για εμενα,

                              Comment


                                Originally posted by dimitris81 View Post
                                ευχαριστω για της συμβουλες σινεφακι.

                                να συμπληροσω οτι οι γονεις μου εχουν εστιατορειο και απο τοτε που θυμαμαι κανω αυτη την δουλεια.....
                                ο σκοπος μου ειναι να δουλεψω σε κανενα εργοστασιο και εγω και η γυναικα μου και να μεγαλοσουμε τα παιδια μας στην γερμανια.
                                δεν ξερω αν με βοηθηση το οτι δουλευα επιπλοποιος για 5 χρονια και η γυναικα μου μιλαει ιταλικα,παλι και αυτη χωρις χαρτια και σχολεια (απο το σχολειο της ζωης οπως και εγω)
                                ευχαριστω και παλι αν καποιος εχει παει στην βρεμη και ξερει κατι για εκει θα ηταν πολυ σημαντικο για εμενα,
                                Αν εχεις δουλεψει σαν επιπλοποιος να κοιτας για Schreiner, πηγαινε στο Arbeitsagentur sto jobcenter και ρωτα πες, εχω 5 χρονια που εχω δουλεψει κτλ
                                Αν μαθεις λιγα γερμανικα θα ανοιχτουν και αλλες πορτες

                                Καλη τυχη

                                Comment

                                Working...
                                X